Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Gran Via Lujerului

- - - - -
  • Please log in to reply
1616 replies to this topic

#1
lkss

lkss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.02.2008
Salut,

Am citit prin presa mai demult de planurile unei firme spaniole de-a ridica blocuri noi pe terenul fostei Electrotehnica, Bd. Timisioara, vis-a-vis de Plaza Mall si pe locatia actualei Tricodava.
Am aflat ca firma care dezvolta proiectul se numeste Gran Via Lujerului Imobiliar SRL.

Intrebarea mea ar fi daca stie cineva detalii despre acele blocuri ce se vor construi: preturi/parteneri/firma constructoare/etc.

Multumesc,
/lkss

#2
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007

 lkss, on Feb 4 2008, 10:54, said:

Salut,

Am citit prin presa mai demult de planurile unei firme spaniole de-a ridica blocuri noi pe terenul fostei Electrotehnica, Bd. Timisioara, vis-a-vis de Plaza Mall si pe locatia actualei Tricodava.
Am aflat ca firma care dezvolta proiectul se numeste Gran Via Lujerului Imobiliar SRL.

Intrebarea mea ar fi daca stie cineva detalii despre acele blocuri ce se vor construi: preturi/parteneri/firma constructoare/etc.

Multumesc,
/lkss


nu stie nimeni

#3
ancast

ancast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.12.2005
Eu am auzit de la un cunoscut ca preturilor vor fi ok in prima faza. Ceva de genul 80.000e/2 camere. Cred ca fara TVA.... nu stiu mai multe informatii.
Apoi am citit in EVZ ca blocurile vor avea 20-30 etaje si ca fac apartamente (numai?!) cu 3 camere....
http://www.evz.ro/ar...ta-cu-blocuri-/

Oricum daca au 20-30 de etaje, parca nu m-ar interesa sa locuiesc intr-un zgarie-nor. Totusi terenul e f bun, este in locul fostei fabrici Electrotehnica.
In Militari din cate am inteles sunt multe soluri nisipoase (sau cum s-or numi) . De exemplu in Politehnica unde este vale sau pe la Metro si Carrefour Militari au fost inainte lacuri.


 bogdanpaul, on Feb 11 2008, 16:32, said:

nu stie nimeni


#4
lkss

lkss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.02.2008

 ancast, on Feb 14 2008, 08:56, said:

Eu am auzit de la un cunoscut ca preturilor vor fi ok in prima faza. Ceva de genul 80.000e/2 camere. Cred ca fara TVA.... nu stiu mai multe informatii.

Ne poti impartasi si alte detalii legate de data lansare proiect cel putin ?

#5
bacu

bacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.02.2007
pai pana la urma este pe locul fabricii electrotehnica sau pe locul fabricii tricodava?

#6
lkss

lkss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.02.2008
din cate stiu si-am citit prin presa toamna trecuta, aceeasi spanioli, GranVia, construiect atat la Tricodava, cat si vis-a-vis de Plaza, unde era Electrotehnica.

La Tricodava sunt inca in stadiul de daramat , fatada fostei fabrici fiind inca "in picioare", in vreme ce-n spate, santieru' e-n plin proces.
La Electrotehnica au terminat de daramat.

#7
bacu

bacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.02.2007
Mai stie cineva detalii despre aceste proiecte? Schite, preturi, etc?

#8
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007
Da, spaniolii de la Granvia inca nu si-au stabilit preturile, vor fi mai mari...

#9
ppscu

ppscu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.03.2008

 bogdanpaul, on Mar 27 2008, 15:20, said:

Da, spaniolii de la Granvia inca nu si-au stabilit preturile, vor fi mai mari...

"Compania IUE Leader Imobiliare, cu capital spaniol, a cumparat cu 30,6 milioane de euro un teren de 4,37 hectare pe strada Lujerului din Bucuresti, detinut anterior de firma Electrotehnica, unde va construi un complex rezidential de 1.200 - 1.500 de apartamente."

"Grupul imobiliar spaniol Gran Via a cumparat recent terenul si cladirea fostei fabrici Frigocom din cartierul bucurestean Drumul Taberei, pe care urmeaza sa o demoleze pentru a construi 1.400 de locuinte"

iue leader imobiliare e acelasi lucru cu gran via? deci cine construieste la lujerului si cine la frigocom? oricum sunt la cateva sute de metri unii de altii...la traficul care-i acum in zona, cand s-or adauga si astia o sa fie interesant de vazut cine mai iese sau intra din cartier.

#10
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
Hai mai, fiti realisti, se rezolva pana cand se dau in folosinta ansamblurile respective :P
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/2/25/Valerian_FifthElement2.jpg/600px-Valerian_FifthElement2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
gabitas

gabitas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.03.2008

 ppscu, on Mar 27 2008, 16:54, said:

"Compania IUE Leader Imobiliare, cu capital spaniol, a cumparat cu 30,6 milioane de euro un teren de 4,37 hectare pe strada Lujerului din Bucuresti, detinut anterior de firma Electrotehnica, unde va construi un complex rezidential de 1.200 - 1.500 de apartamente."

"Grupul imobiliar spaniol Gran Via a cumparat recent terenul si cladirea fostei fabrici Frigocom din cartierul bucurestean Drumul Taberei, pe care urmeaza sa o demoleze pentru a construi 1.400 de locuinte"

iue leader imobiliare e acelasi lucru cu gran via? deci cine construieste la lujerului si cine la frigocom? oricum sunt la cateva sute de metri unii de altii...la traficul care-i acum in zona, cand s-or adauga si astia o sa fie interesant de vazut cine mai iese sau intra din cartier.

buna,
eu stiu ca fix langa cora lujerului se va construi un complex rezidential de catre cei de la primavara. au inceput deja sa faca cate ceva si  cik peste vreo sapt vor obtine si autorizatia de constructie.
pentru ca mi se parea o oferta foarte buna am fost acolo la biroul de vanzari pt mai multe informatii...si am  fost un pic dezamagita din cauza faptului ca sunt destul de aiurea proiectate apartamentele (bucataria nu este separata printr-un perete despartitor de living...asa k voi mai astepta costructia altor complexe ).

#12
monicac

monicac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 20.04.2008
Buna,
Aveti idee cand vor mai fi targuri imobiliare anul acesta si unde?

Multumesc,

#13
raducanualin

raducanualin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2008
Salut ,

Imi poate da si mie cineva  o persoana de contact de la Grupul spaniol Gran via..si un nr  de  telefon va rog  foarte mult :D

#14
9984

9984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.12.2007
s-a mai auzit ceva nou de acest proiect?

#15
dannnyy

dannnyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 20.05.2008
Cam asta am mai gasit eu interesant:
http://www.rez.ro/stiri/tag/gran+via
http://www.zf.ro/art..._cinci_ani.html

#16
metalu666

metalu666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 19.02.2008
Salut,

M-am mai interesat si eu nitel despre proiectele gran via - asa e, au in 3 locuri (sigur tricodava, frigocom, si parca si lujerului). Nu am gasit insa nimic despre planuri, sau detalii apartamente, etc. In plus, stau in zona si nu au pus niciun banner in acest sens.

#17
3stripes

3stripes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.12.2006
asta pare-se ca este web siteul unuia dintre cele 3 proiecte.

http://www.timisoararesidence.ro/

#18
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007

 3stripes, on Aug 29 2008, 12:13, said:

asta pare-se ca este web siteul unuia dintre cele 3 proiecte.

http://www.timisoararesidence.ro/


asta e la valea oltului si nu e granvia    looser

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate