Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Weight Gainer

- - - - -
  • Please log in to reply
276 replies to this topic

#73
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Eu am luat creatina si apoi am facut pauza cam 2 saptamani, dar intre timp am mai pus 1cm in brat. Nu stiu cat de bine functioneaza creatina, decat daca iei catitati foarte mari (nu 5g cat luam eu). Eu zic ca nu se merita sa iei creatina, bani dati degeaba.

#74
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Eu zic ca "nu se merita" nu exista in limba romana. Daca iei prea multa creatina suprasoliciti rinichii.

#75
M1_Nomad

M1_Nomad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.05.2008
Da intradevar trebuie sa faci multa sala cu gain fast dar in nici un caz sa nu comparam pronutrition Made in Romania by unknown cu universal care e din U.S.A. Valoarea proteica este destul de mare iar carbohidratii nu sunt acei de la paine care au valoare bogata in glucoza ci mai sunt o varietate de carbohidrati de tip bogat in minerale vitamine la gain fast ai low fat dak va uitati pe cutie adik 23 % pe 15g asta vine de vreo 67 de ori la propiu mai putin decat 15g de paine alba cu o droaie de chimice in ea & stuff cat despre pronutrition made in romania uitativa si voi la stiri ca-s probleme de foamete :)) si voi credeti ca mai fac si proteine sa te faci tare cnd oamenii sunt subnutriti aici nu mai am ce comenta .
Nu tree sa mori la sala dak iei gain fastu e bun si destul de sanatos d.p.d.v. medical doctoru va fii deacord si credetima ca duceti proteina la doctor si daca vede pastile sau altele te va trimite la dezintoxicare plus ca nu depunde dependenta fa tu cu creatina 3 luni lasate si o sa vezi sa zicem la impins la piept ca o sa scazi in forta la propiu cu 30 40 % depinde de om,in timp ce gain fast e nutritie te lasi de el manci bine acelasi lucru la fel ridici la fel i-ti mentii randamentul daca totusi vrei sa atingi ceva sa stii ca culturismul de felu lui nu te va ajuta sa si arati citeste diferentele dintre sporturi aerobe si anaerobe si vezi ca la unu pui si la unu slabesti (culturismul e anaerob pui si egalizezi corpul il cladesti dar in nici un caz slabesti, fata de alergat sa zicem sport aerob slabesti exces pe organe etc. singurul lucru care il au aceste sporturi in comun este refacerea circulatie formand o inima puternica.)Proteina nu-ti va da mare lucru dar te va ajuta cat decat sa treci parleazul;) eu unul am luat si la sala facand cu timpul am slabit fara dar si poate si am si pus masa definit si castigat forta.Cat despre vergeturi alea de la slabit si nu au nici o taina cu astea se gasesc creme care refac imediat pentru asta se viziteaza farmacia nu zic si eu am avut dar nu costa scump maxim 70 Ron si a 3 zii parca nici nu au existat si pana sa se mai faca mai tree sa mai slabesti ;)

Edited by ciutacu, 01 May 2008 - 20:16.


#76
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
L-am suparat pe ciutacu :D

#77
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
M1_Nomad proteina e baza!!! nu massuri gen gain fast!!!

#78
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,711
  • Înscris: 06.07.2005
A luat cineva GFX de la pronutrition ? Sau recomanda-ti-mi un alt gainer bun.

#79
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
eu iau impreuna cu un prieten gfx 8. eu il folosesc pt refacere dupa antrenament si am ca scop slabitul deci nu pot sa imi dau obiectiv cu parerea decat despre gust care este f bun in cazul variantei de ciocolata :). pe de alta parte, parerile celorlalti care l-au folosit o perioada mai indelungata sunt f favorabile si cred ca este un produs fff bun la pretul lui.

#80
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Poate ne explici si noua cum folosesti tu, weight gainer pentru a slabi ...

#81
vandemm

vandemm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2009

View Postadi185, on 6th May 2008, 07:08, said:

M1_Nomad proteina e baza!!! nu massuri gen gain fast!!!


Si dupa antrenament ce iei? PRoteina cu banane sau cum faci?

#82
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Nu este neaparat sa il consumi impreuna cu banane.

#83
Yoshizawa

Yoshizawa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.10.2009

View Postyo_dani2006, on 5th February 2008, 02:08, said:

Auzi.... vreau sa te mai intreb o chestie... daca vreau sa iau GainFast impreuna cu creatine....... in cantitatzi normale nu exagerat... faci vergeturi sau...... numa de la napoi faci??????ca un prieten de al meu are vergeturi sub bratz si el zice ca nu a luat napo.......cred ca minte da na


daca iti spun ca am pus 4 kile si 2 cm in brat,in 2 luni,numai cu un concentrat proteic din zer 100% si glutamina...si bineinteles odihna,alimentatie corecta....nu ma crezi,sau daca nu iti spun detaliile astea...zici dupaia ca iau napo,astia 2 cm fiind fibra musculara pura,si am capatat forta dubla,cauta calitate,nu cantitate,si oricum,daca vrei sa iei gain fast,aia inseamna sa iti rupi oasele la sala de efort,daca nu vrei sa se transforme cele 6 pack de pe abdomen intr-un singur pack urias :lol:

Nu zic ca nu ii bun gainfastul...dar daca il iei trebuie sa pui osu la munca sa vezi rezultate,ca si energizant poti lua creatina,este buna,dar mai bine glutamina,care ii mai esential,si sa nu uitam...8-10 ore de somn per noapte.

#84
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
S-avem pardon! Cum adica creatina pe post de energizant?

#85
Yoshizawa

Yoshizawa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.10.2009
Care este rolul creatinei in corp?

De retinut ca acestea sunt presupuneri stintifice, ele nu au valoare de adevar, deoarece corpul omenesc este mult prea complex pentru a putea fi cunoscut cu precizie.

   1. Este o sursa de energie petnru muschi. Sursa de energie a contraciei musculare este o substanta numita ATP- adenozin trifosfat. El este o sursa foarte rapida de energie dar din pacate nu se gaseste in cantitati suficiente, el consumandu-se destul de repede(10-15 secunde de contractie maximala). Celelalte surse de energie cum ar fi carbohidratii sau grasimile au nevoie de mult mai mult timp pentru a putea fi utilizate, deci sursa primara de energie este atp ul. In procesul de eliberare a energiei necesare contracitei musculare, atp se transforma in alt compus, numit adp- adenozin difosfat(care nu poate fi folosit ca sursa de energie) si se elibereaza o molecula de fosfor. Din fericire exista disponibila o alta substanta in muschi creatina fosfat (CP). Creatina fosfat are tocmai rolul de a dona acea molecula de fosfor de care este nevoie pentru a reface ATP din ADP.


sursa: http://www.getfit.ro...mente/creatina/

#86
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
In acest topic vom discuta despre suplimentele tip weight gainer. :)

#87
viorelo68

viorelo68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.08.2008
ce parere aveti de pro gainer de la pn e bun? ,mi-am luat si io un borcan de 1,3kg
spuneti-mi cand ar fi cel mai bine sa-l iau exclus dimineata ca nu pot.

Edited by viorelo68, 16 February 2010 - 17:47.


#88
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
Eu nu am incredere in firmele romanesti, o singura data am incercat GFX-8 de la PN si mi-a aparut mare iritatie pe antebrat. WG-ul ial dupa dupa antrenament si intre mese.

#89
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
Salut! Am deschis un topic dar nu mi s-a dat un raspuns acceptabil, mai mult cearta, asa ca voi copia ce e important din problema mea:)
Am metabolismul de tip ectomorf, am 185cm inaltime si 60kg, practic inotul de 6 luni in care m-am ingrasat 3-4 kg. Problema e ca sunt inca foarte slab si mi se pare ca inotul ma ajuta foarte lent.
Din pacate parintii mei nu ma lasa sa fac sala, unde aveam de gand sa iau suplimente(inca nu stiu de care).
Intrebarea mea e daca pot sa iau suplimente facand inot in loc de sala de forta, si daca ma ajuta la ceva(crestere de masa musculara) ?
A doua intrebare e ce suplimente sa iau(marca,model) ? Nu prea ma pricep asa ca niste sfaturi ar fi bune:P Bafta!

#90
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Problema ta nu se pune la suplimente, ci la alimentatie. Cum stai cu ea?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate