Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Venetia

- - - - -
  • Please log in to reply
2409 replies to this topic

#469
Vifor

Vifor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 13.09.2007

View Postpapone, on 10th June 2009, 21:49, said:

nu stiu ce intelegi la faza cu zona de nord si racoarea.
Zona racoroasa ar fi o zona impadurita in/aproape de Venetia-centru.
Merci ptr. sfatul de a ma caza chiar pe insula. Tin cont.

#470
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View PostVifor, on 10th June 2009, 21:58, said:

Zona racoroasa ar fi o zona impadurita in/aproape de Venetia-centru.
Merci ptr. sfatul de a ma caza chiar pe insula. Tin cont.

daca vrei sa iti faci o idee despre hotelurile din venetia si preturile lor, iti pot recomanda situl prin care mi-am facut si eu rezervarea cand am fost in venetia.

Edited by papone, 11 June 2009 - 08:16.


#471
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postpapone, on 11th June 2009, 09:15, said:

daca vrei sa iti faci o idee despre hotelurile din venetia si preturile lor, iti pot recomanda situl prin care mi-am facut si eu rezervarea cand am fost in venetia.
asa poti vedea si localizarea lor exacta pe harta insulei, preturi, etc.

Edited by papone, 11 June 2009 - 09:08.


#472
Vifor

Vifor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 13.09.2007

View Postpapone, on 11th June 2009, 09:15, said:

iti pot recomanda situl prin care mi-am facut si eu rezervarea cand am fost in venetia
Te rog.Merci.
Desi situri de cazare mai stiu, ma intereseaza care ar fi o zona (sau un hotel) mai adecvata/adecvat pentru copil.
Lido e o zona mai impadurita?

#473
adb9000

adb9000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 29.07.2008

View PostVifor, on 11th June 2009, 21:18, said:

Te rog.Merci.
Desi situri de cazare mai stiu, ma intereseaza care ar fi o zona (sau un hotel) mai adecvata/adecvat pentru copil.
Lido e o zona mai impadurita?

Oricum la Lido di Venetia sunt mult mai multi copaci decat la Venetia propiuzisa.In plus ai avantajul plajei.Pentru comoditate iti recomand Hungaria (www.hotelhungaria.com) care e la mijlocul distantei dintre statia de vapor pentru San Marco si plaja (5 minute si inter-o parte si in cealalta).O padurice e si la Lido in capatul dinspre sud al insulei langa terenul de golf ( Alberoni) doar ca va trebui sa iei autobuzul in fiecare zi pana la vaporetto .La Alberoni e si  o plaja libera tip Vama Veche unde e tolerat si nudismul .Am vazut un post mai sus ca cineva e zilele aste la Lido la hotel Helvezia care e pe aceeasi strada cu Hungaria.Poate ne ajuta cu o parere.

#474
georgianasaulea

georgianasaulea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2009

View Postmetalactual, on 10th June 2009, 17:35, said:

Nu ai niciun motiv sa iei abonamentul on-line, diferenta de pret nu justifica riscul de a ramane cu buza umflata - vezi cazul tau.
Nu-i bai, vorba romanului: no pain, no game.

Trenul spre Verona il iei chiar din Venetia - gara Venezia Santa Lucia, nu din Mestre ( oricum trece si pe acolo... ). Trenurile sunt dese, cateva pe ora. Orarul si preturile le gasesti Aici - apasa ! Faci o simulare, de ex. pentru ziua de maine, plecare din Venice, destinatie Verona si vezi toate trenurile in jurul unei anumite ore - care te intereseaza. Vezi si ce a scris cineva mai sus - "zugry". Exista detalii si despre Verona, da un search pe "Totul despre Italia" sau chiar aici - cuvant cheie: Verona.

L.E.
Hai ca m-am "suprapus" cu "Imperator"....iertare Stapane !!!


Va multumesc pentru informatiile utile, metalactual si imperator.

#475
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postgeorgianasaulea, on 12th June 2009, 13:12, said:

Va multumesc pentru informatiile utile, metalactual si imperator.

informatiile mele nu au fost bune? mie nu mi'ai multumit... :(
despre cazari... www.octopustravel.com

#476
georgianasaulea

georgianasaulea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2009

View Postpapone, on 12th June 2009, 12:51, said:

informatiile mele nu au fost bune? mie nu mi'ai multumit... :(
despre cazari... www.octopustravel.com


Imi cer mii de scuze. Sunt foarte utile site-urile pe care le-ai trimis. Acum le navigam. :)

#477
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postgeorgianasaulea, on 12th June 2009, 13:58, said:

Imi cer mii de scuze. Sunt foarte utile site-urile pe care le-ai trimis. Acum le navigam. :)

acum m-am linistit... deja ziua e mai luminata.
amr 3 zile!!! yuppy!!! concediu!!!

#478
Vifor

Vifor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 13.09.2007

View Postadb9000, on 12th June 2009, 04:49, said:

Oricum la Lido di Venetia ........
Merci maxim.

#479
adb9000

adb9000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 29.07.2008

View PostVifor, on 12th June 2009, 21:36, said:

Merci maxim.

Vezi ca la Lido Di Venezia cele mai mari preturi sunt la inceputul lui septrembie din cauza festivalului de film de la Venezia(02/09/09 - 12/09/09).Nu te poti atinge nici macar de un doua stele fara 300 euro.In schimb in iulie  am vazut preturi de 109 - 139  euro la hoteluri de  4 stele de pe Gran Viale (Boulevard, Hungaria ,Panorama).Sunt foarte comode pentru Piazza San Marco si au plaja la Adriatica la doi pasi .Chiar in capatul bulevardului e plaja hotelului "The Bain " unde casutele de pe plaja sunt neschimbate de pe vremea lui Thomas Mann si a romanului
"Moarte la Venezia"

#480
ThAce

ThAce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.06.2006
Voi ce mi-ati recomanda?

Varianta 1, Locanda Ca'Zose, e cu review-uri bune si e in Venetia (pret 380 euro/4 nopti)
http://www.tripadvis...ice_Veneto.html

Varianta 2, Sorriso, in Lido di Venetia, ofera parcare gratuia (320 euro/4 nopti), arata bine
http://www.booking.c...a292040ba9e6b9d

Intrebari, cum e transportul intre Lido si Venetia? Este non stop?

Cam cat costa BAC-ul pentru a merge in Lido cu masina? Daca ar fi sa nu merg cu masina in Lido, ce variante convenabile as avea de parcare pe mainland?

#481
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

View PostThAce, on 17th June 2009, 22:33, said:

Voi ce mi-ati recomanda?

Varianta 1, Locanda Ca'Zose, e cu review-uri bune si e in Venetia (pret 380 euro/4 nopti)
http://www.tripadvis...ice_Veneto.html

Varianta 2, Sorriso, in Lido di Venetia, ofera parcare gratuia (320 euro/4 nopti), arata bine
http://www.booking.c...a292040ba9e6b9d

Intrebari, cum e transportul intre Lido si Venetia? Este non stop?

Cam cat costa BAC-ul pentru a merge in Lido cu masina? Daca ar fi sa nu merg cu masina in Lido, ce variante convenabile as avea de parcare pe mainland?
depinde ce vrei... daca vrei mai multa liniste, alege lido, daca vreu sa simti pulsul venetiei, stai in venetia.
transportul e non-stop intre lido si venetia (noaptea din 20 ihn 20 minute parca).
nu stiu cat costa bac-ul, dar lido nu mare deloc, o faci la picior extrem de lejer... de parcat poti s-o parchezi prin treviso.

#482
GIGI2009

GIGI2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 12.06.2008
Vreau sa fac o vizita de o zi in Venetia, venind din nordul croatiei cu masina.Rog cunoscatorii sa-mi dea cateva sfaturi referitor la aceasta vizita(cam scurta,dar buna pt a vedea cate ceva).Unde ma sfatuiti sa parchez,care parcare este mai ieftina si ce variante am pt a merge in oras?Cum ma sfatuiti sa vizitez.merita abonament la vaporeto sau folosesc autobuzul si tur pietonal?Care sunt cele mai importante obiective?Chiar daca pe celelalte pagini ale forumului sunt postate informatii similare, va rog ajutati-ma pt ca timpul nu ma ajuta(este criza si aici).Multumesc.

#483
gjordanro

gjordanro

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 259
  • Înscris: 04.08.2008
Am stat in Venetia 6 zile si nu m-am saturat de ea! Mai precis in Lido di Venetia ca era mai ieftin. Transportul non-stop intre insule, recomand abonament de 3 zile pe toate liniile. Mancare f buna si ieftina langa Podul Rialto - un impinge tava care l-am gasit dupa 4 zile. Plecam la 8.30 din hotel si ne intorceam dupa 01.00...Ce sa zic "senzational"

#484
ThAce

ThAce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.06.2006
N-a traversat nimeni in Lido cu bacul? Se sta mult la coada ?

Vad aici niste tarife, astea sa fie ?
http://www.hellovene...peareaid_11.jsp

Din moment ce am gasit un hotel ce ofera parcare gratuita in Lido parca ma tenteaza sa trec cu masina in insula decat sa o las intr-o parcare de pe continent, unde vad ca costa cam 5-8 euro/zi.

#485
adb9000

adb9000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 29.07.2008

View PostThAce, on 20th June 2009, 14:36, said:

N-a traversat nimeni in Lido cu bacul? Se sta mult la coada ?

Vad aici niste tarife, astea sa fie ?
http://www.hellovene...peareaid_11.jsp

Din moment ce am gasit un hotel ce ofera parcare gratuita in Lido parca ma tenteaza sa trec cu masina in insula decat sa o las intr-o parcare de pe continent, unde vad ca costa cam 5-8 euro/zi.

Am trecut de mai multe ori cu bacul si daca n-am incaput pe primul l-am luat pe urmatorul.Bacurile in timpul zilei sunt cam  din 50 in 50 de minute.(04:50, 5:50, 06:40, 07:30 ... 20:30,21:15,22:00,22:45,23:30,0:15)Daca e aglomerat am observat ca baga curse bis(inca o cursa intre cele din orar)oricum  n-am stat niciodata mai mult de o ora.
Vezi ca tarifele nu includ pasagerii.Asa ca daca ai bilet pentru mai multe zile spune sau cumpara direct de la ei ca sa nu mai dai 6,5 euro de persoana aiurea.Eu am stat la Russo si la Hungaria.Daca ajungi la Lido o sa-ti sara in ochi Hungaria.Are o fatada deosebita si e cam la jumatatea distantei dintre laguna si Adriatica.
Daca te duci la vara si ai masina la Lido sa te duci la plaja la capatul dinspre sud al insulei (Alberoni) Urmaresti soseaua pana dai de urmatorul bac (care duce la Pelestrina )si lasi masina pe acolo si o iei pe jos pe dig pana treci de padure.O sa gasesti o plaja salbateca super.S-ar putea ca imediat langa dig sa fie aglomerat pentru ca vin multi cu barcile dar daca te indeparterzi putin e super.
Plaja libera din centru e super aglomerata iar cele cu plata sunt cam scumpe.

#486
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Salut,

sora mea si cu prietenul ei vor sa mearga o saptamana, in august, la Venetia, ce variante de cazare le puteti sugera astfel incat sa poata vedea ergonomic ce e de vazut, plus o Verona, eventual (sau si altele). Daca stiti si o varianta convenabila de mancare prin zona de cazare, e perfect, bugetul e low-cost, la fel ca si transportul (wizzair).
Multumesc mult pentru ajutor si pentru disponibilitatea de a-l acorda. Vacante placute!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate