Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Casa de marcat

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
bibicu13

bibicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.12.2004
Buna seara,

va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns la urmatoarea intrebare:
- am un service auto in care repar masini. In cadrul unei reparatii am piese si manopera. Fiecarui client (pers fizica sau juridica) ii emit o factura. Codul CAEN din carul firmei mele NU ESTE de comert cu amanuntul. Pana acum incasam cu chitanta sau cu OP.

Tinand cont ca nu am magazin de vanzare a pieselor .... TREBUIE sau NU TREBUIE sa am casa de marcat???

In cazul in care piesele se trec integral pe factura si in cazul in care, sa zicem, am nevoie de casa de marcat .... trebuie sa le mai enumar din nou pe toate sau este suficient ceva de genul PIESE CONFORM FACTURA  xxxx, MANOPERA CONFORM FACTURA yyyyy (sunt cazuri de reparatii auto care au si cate 60-70 de repere).

Thx,
B

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postbibicu13, on Jan 31 2008, 20:21, said:

Buna seara,

va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns la urmatoarea intrebare:
- am un service auto in care repar masini. In cadrul unei reparatii am piese si manopera. Fiecarui client (pers fizica sau juridica) ii emit o factura. Codul CAEN din carul firmei mele NU ESTE de comert cu amanuntul. Pana acum incasam cu chitanta sau cu OP.

Tinand cont ca nu am magazin de vanzare a pieselor .... TREBUIE sau NU TREBUIE sa am casa de marcat???

In cazul in care piesele se trec integral pe factura si in cazul in care, sa zicem, am nevoie de casa de marcat .... trebuie sa le mai enumar din nou pe toate sau este suficient ceva de genul PIESE CONFORM FACTURA  xxxx, MANOPERA CONFORM FACTURA yyyyy (sunt cazuri de reparatii auto care au si cate 60-70 de repere).

Thx,
B

Nu-ti trebuie. De ce, a venit cineva peste tine?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate