Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Monitor Digital 21"

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
max34

max34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 02.07.2004
Problema la acest monitor este ca sa ars un final super periculos 2SC5244, acuma sa va zic povestea am pus altul bine inteles cu bec in colector si sa aprins becul totusi prostia ma facut sa incerc si fara si bine inteles sa dus draq marele final .
    Acum va cer ajutor in primul rand sa inteleg schema ca sincer ma cam sperie am 2 finali in linii unul la traf linii si unu la deflexia H adica asta care sa dus
   Daca ma puteti ajuta cu o shema sau cum pot rezolva problema cu finalul care se duce draq  :help:

#2
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
sa inteleg mai bine... cu sarcina bec, merge, cu sarcina deflexie se arde?, dc. da, at. scurt in bobina...

#3
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
presupun ca ai masurat piesele adiacente de pe langa 2SC-ul tau, si dak se aprindea becul de-ti lua ochii de ce ai incercat si fara?nu era logic ca lua foc? si zi si tu modelul de la monitor, serie, chestii care ne-ar putea ajuta ca sa te ajutam

#4
maki

maki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.11.2003
vin si eu cu o parere...de obicei finalul H este alimentat prin un regulator tensiune in comutatie (irf xxx) da tensiune in functie de rezolutie,daca ala e sirma duce toata tensiunea pe final. Eu de obicei verific irf-ul sau 2skxxx si bobina pe care lucreaza el.dupa asta ajung la final. Verific blocul de baleaj H alimentat cu o tensiune separata  mica in jur 80v (de obicei este o bara de 80 ,90v ) .

#5
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
pai irf-ul ala , impreuna cu o bobina paralel form. un convertor dc-dc, cu transfer indirect, care din cate stiu eu se arde fara sarcina

#6
max34

max34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 02.07.2004
monitorului este digital    model PCXAV-WZ

#7
max34

max34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 02.07.2004
Are cineva asa ceva sau are ideie de ceia ce se intampla in monitor tensiunea pe acest final este 180V care rezulta dintr-o tensiune de 200V care vine de la sursa.

#8
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
tensiunile din sursa is ok? si dak le-ai masurat spune ce valoare au...

#9
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
aaa si vrem poze cu monitorul, in interior bineinteles dak poti, si eu stiu dak cerem o schema...dak e posibil

#10
max34

max34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 02.07.2004
Incerc sa fac rost de un aparat foto digital si trimit niste poze !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate