Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Vreau sa cresc in inaltime!

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#1
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008
Oameni buni! Am 15 ani si 4 luni si am 1.68 inaltime!Ce reaq sa mai fac sa cresc in inaltime??tatal meu are 1.72 dar in tinerete a fost mai inalt(1.79 max..zice el) iar mama:167! bunicii:(bunicu a avut in tinerete petse 180,insa bunica nu cred ca a depasit 1.65).Nu am luat niciodata proteine etc...dar daca ajuta sunt dispus sa incerec !VA rog din suflet sa ma ajutati!Ce sfaturi mi-ati da ??un regim alimentar??un sport???medicamente??proteine(ceva nume mai bun ..)????????? va rog foarte mult!!! O SA VA RASPLATESC DACA MA AJUTATI!

#2
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View Postfannokia, on Jan 19 2008, 23:20, said:

Oameni buni! Am 15 ani si 4 luni si am 1.68 inaltime!Ce reaq sa mai fac sa cresc in inaltime??tatal meu are 1.72 dar in tinerete a fost mai inalt(1.79 max..zice el) iar mama:167! bunicii:(bunicu a avut in tinerete petse 180,insa bunica nu cred ca a depasit 1.65).Nu am luat niciodata proteine etc...dar daca ajuta sunt dispus sa incerec !VA rog din suflet sa ma ajutati!Ce sfaturi mi-ati da ??un regim alimentar??un sport???medicamente??proteine(ceva nume mai bun ..)????????? va rog foarte mult!!! O SA VA RASPLATESC DACA MA AJUTATI!
Fereste-te de alcool, tutun si alte droguri, mananca echilibrat, fa un sport si dormi cat mai mult.

#3
therock3

therock3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.05.2007

View Postfannokia, on Jan 19 2008, 23:20, said:

Oameni buni! Am 15 ani si 4 luni si am 1.68 inaltime!Ce reaq sa mai fac sa cresc in inaltime??tatal meu are 1.72 dar in tinerete a fost mai inalt(1.79 max..zice el) iar mama:167! bunicii:(bunicu a avut in tinerete petse 180,insa bunica nu cred ca a depasit 1.65).Nu am luat niciodata proteine etc...dar daca ajuta sunt dispus sa incerec !VA rog din suflet sa ma ajutati!Ce sfaturi mi-ati da ??un regim alimentar??un sport???medicamente??proteine(ceva nume mai bun ..)????????? va rog foarte mult!!! O SA VA RASPLATESC DACA MA AJUTATI!
ai 15 ANI ..nu lua suplimente.De abia cresti..barbatii se dezvolta pana la 25 ani ..deci mai ai mult..singura chestie ..e sa dormi mai mult..dar nici prea mult 8-9 ore  sau dupa cum crezi ca te simti odihnit..si dak chiar vrei ia un supliment cu multivitamine si minerale.In rest asteapta...rabdarea e o virtute

#4
swimmerz

swimmerz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 06.12.2007

View Postfannokia, on Jan 19 2008, 23:20, said:

Oameni buni! Am 15 ani si 4 luni si am 1.68 inaltime!Ce reaq sa mai fac sa cresc in inaltime??tatal meu are 1.72 dar in tinerete a fost mai inalt(1.79 max..zice el) iar mama:167! bunicii:(bunicu a avut in tinerete petse 180,insa bunica nu cred ca a depasit 1.65).Nu am luat niciodata proteine etc...dar daca ajuta sunt dispus sa incerec !VA rog din suflet sa ma ajutati!Ce sfaturi mi-ati da ??un regim alimentar??un sport???medicamente??proteine(ceva nume mai bun ..)????????? va rog foarte mult!!! O SA VA RASPLATESC DACA MA AJUTATI!
Am un fost coleg de scoala care la varsta de 17 -18 ani era cam cat mine, putin mai mic chiar iar dupa 18 ani a mai crescut cam cu un cap mai mare ca mine. E cat usa acum! :D   Un alt cunoscut are parintii mici, mic e si el si n-are ce face. dupa ce te opresti din crestere mai pot sa traga doctorii de tine prin operatie de lungire a membrelor dar.... asta e dileala curata!

Edited by swimmerz, 20 January 2008 - 18:02.


#5
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006
Ai doar 15 ani..ai rabdare ca ai timp sa cresti inca 10 ani stai linistit.. si inca o treaba.. tatal tau la 172 si mama ta..cat are ea.. is mititei si ei..asa ca nu te astepta sa-i depasesti cu mult.. eu am 175 , nici eu nu sunt multumit..as vrea 180..dar na nu e totul cum vrem.. iar de crescut in inaltime..nu prea ai ce sa iei, poti juca basket-ball dar trebuie jucat mult si serios ca sa te ajute cat-de-cat

#6
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007

View Postfannokia, on Jan 19 2008, 23:20, said:

Oameni buni! Am 15 ani si 4 luni si am 1.68 inaltime!Ce reaq sa mai fac sa cresc in inaltime??tatal meu are 1.72 dar in tinerete a fost mai inalt(1.79 max..zice el) iar mama:167! bunicii:(bunicu a avut in tinerete petse 180,insa bunica nu cred ca a depasit 1.65).Nu am luat niciodata proteine etc...dar daca ajuta sunt dispus sa incerec !VA rog din suflet sa ma ajutati!Ce sfaturi mi-ati da ??un regim alimentar??un sport???medicamente??proteine(ceva nume mai bun ..)????????? va rog foarte mult!!! O SA VA RASPLATESC DACA MA AJUTATI!

Nu-ti fa griji. Vei creste sigur. Eu in vara dintr 15-16 ani tin minte ca am crescut 11 cm. Si nu am facut nimic altceva decat multa miscare pe stadion.

#7
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Incearca inotul...nu-ti dai seama ce efecte are...

#8
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
io la 14-15 ani aveam 1,73, acum am 1,74 :))). asta este. sport am facut, hrana am bagat multa, am bagat la greu multivitamine, tot felul de ginseng, gincobiloba, spirulina, lecitina, am facut si sport(taekwondo) o arta martiala care e mult bazata pe sarituri.  de ecva timp m-am reapucat de sala, mi-a un bun prieten ca unele exercitii conbinate cu multa glutamina+argintina va da rezultate. cert e ca de la glutamina nu am crecut, nici de la statul atarnat. nu cred sa mai cresc...
ca sa fiu sincer de multe ori ma gandesc ca as lua ceva hormoni, dar singurl lucru care ma retine e ca hitler, napoleon, stefan cel mare("nu mare de statu" ca sa citez si eu) etc erau mici si au realizat lucruri mari.
ai putea incerca amino acizi+multivitamine, desi ma indoiesc sa mai cesti. daca mai stie alcineva altceva, sa imi zica ca testez :))

#9
uledu

uledu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 11.05.2006
baga inot cat mai mult, da' de ala cu capu'  prin apa. o alimentatie echilibrata si relax. esti la pubertate. Hormonii o sa isi faca treaba (STH si testosteronu) si o sa mai cresti.

eu cand am intrat in liceu eram cel mai mic din clasa. eram 13 baieti. si cand am terminat a 12, eram al 3-lea cu 185. acu am mai putin cu 1-2 centimetri :D

Edited by uledu, 20 January 2008 - 21:29.


#10
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
asa e este dar inotul nu e la indemana oricui si partea ce mai proasta e ca poti face doar cateva luni pe an!

#11
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008
Va multumesc foarte mult pentru sfaturi!as mai vrea sa mai spun ca tatal meu pana la 18 ani a nu a depasit 1.65 cea ce este incredibil dar cand s-a intors din armata avea 1.82:-o !fara axagerare!Si de asta imi este frik..k o sa raman scund pana la 20 ani!Si vreau sa i-au masuri ink de akum!O sa ma inscriu la inot,o sa joc baschet din knd in knd,o sa i-au calciu,exercitii de streching...alceva...ce mai imi sugeratzi???AM POSTAT O POZA CU MINE!VREAU PARERI!NUMAI BINE TUTUROR!

Attached Files


Edited by fannokia, 21 January 2008 - 19:18.


#12
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008

View Postgeopsi, on Jan 21 2008, 19:14, said:

asa e este dar inotul nu e la indemana oricui si partea ce mai proasta e ca poti face doar cateva luni pe an!
Mda ..cata dreptate ai:((!totusi nu pot simula innotul pe uscat??pare ciudata intrebarea dar totusi...as incerca orice sunt disperat!!!AM UPLOADAT ALTA POZA...KMM NECLARA DAR ...MERGE...CE PARERE AVETI???

Attached Files



#13
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
Incearca L-arginina .

#14
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
da andrei dar gandestete ca ar trebui sa bage 30 gr intravenos, iti dai seama cat inseamna? si asta mult timp!

#15
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008

View Postandreiandrei, on Jan 21 2008, 20:45, said:

Incearca L-arginina .
Cred k o sa incerc si din asta ..ce sa mai fac..sper doar sa nu bag in mine cine stie ce prostii!Akum ce sa fac ORI TOT ORI NIMIC:(....viatza-i grea! ms

#16
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008

View Postandreiandrei, on Jan 21 2008, 20:45, said:

Incearca L-arginina .
L-argina asta vad k e buna de ceva totusi!Mareste capacitatea de efort fizic, Mareste libidoul, Imbunatateste erectia, Ajuta la dezvoltarea muschilor, Stimuleaza arderea grasimilor prin exercitiu fizic, Stimuleaza eliberarea de avetzi idee HGH (Hormonul Uman de Crestere), Regleaza Metabolismul.............Ai idee dak se gaseste la farmacie sy km cat este??

#17
`Giovanni

`Giovanni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 22.12.2006
Fa sport - volei sau baschet.

#18
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Vai de mine numai sfaturi de te doare capu. Stai pustiule calm ca abia de acum incepi sa te dezvolti calumea , n-are ABSOLUT NICI UN ROST sa bagi tot felu de prostii in tine (zicea cineva de l-arginina intravenos ). Fa sport , oricare ar fi el..ajuta.
Sfatuitorii lu peste , voi va injectati la 15 ani ? bagati tot felu de pastile in voi ? hormoni ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate