Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Rulouri exterioare

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
804 replies to this topic

#613
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 01.12.2005
Multumesc, nu e graba. Plasa e din aceea incorporata in caseta ruloului, cu sina separata - si ar trebui sa o fac si pe aia, ca e "cerinta expresa". Nu e neaparat graba, mai intreb aici peste breo 2 sapt, pe dupa Paste. Mersi

#614
SindBad

SindBad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.04.2005
Salut Digix,

As dori oferta (fara montaj) pentru 3 rulouri maro deschis, RAL 8014:
lat 1460 x h 1360 - 2 buc
lat 1770 x h 1360 - 1 buc
actionare manuala.

Optional (oferta separata) plasa insecte incorporata in rulouri pe toata latimea acestora (toate 3).

Mersi.

#615
FlyingBlackCat

FlyingBlackCat

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.04.2021
Buna Digix,

Imi poti da te rog un contact (email/nr. tel) - pentru o oferta de jaluzele exterioare pentru terasa de balcon?

Stau la etajul 3 (ultimul etaj - cu terasa acoperita) si as vrea sa pun niste jaluzele exterioare ca sa pot supravietui soarelui de dupa'amiaza. Ar fi doua zone - fiecare cu Inaltime 3m si latime 3.50m.

Multumesc!

#616
theseer

theseer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.06.2007
Salut Digix,

Vreau si eu un rulou, ti-am trimis PM.
Multumesc!

#617
autocargo

autocargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 01.03.2015
Buna. A cumparat cineva de la plase-insecte.eu? Sunt Ok?  Doresc sa achizitionez 4 plase tip rulou.
Cum se masoara corect, din garnitura in garnitura si se adauga cate 2 cm pe fiecare latura?
Multumesc,
,

#618
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Am trimis si eu PM cu cererea de oferta,
Multumesc

#619
saianus

saianus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 14.04.2021
Salutare,

M-am uitat cateva pagini prin acest articol cat si pe net. Nu sunt multe raspunsuri pe tema asta.
Ma gandesc sa imi pun si eu pe camera in care dorm, rulouri exterioare PVC. Nu am intrebat vanzatorul de aluminiu deoarece sunt mai scumpe. Am ales HAMAT de la mine din oras, intampalator. Locuiesc in Craiova. Am o fereastra de 2000 x 1200 mm. Parca undeva la 850 de lei cu tot cu montaj, fara plasa de tantari. Mentionez ca stau la etajul 10, am 3 pereti cu tot cu acoperisul pe care bate soare de la 12 dimineata pana seara. Nu este nici macar un acoperis cu panta, ci unul tip balcon. Oare face vre-o diferenta? Daca ma scapa de 3 -4 grade cu rulou permanent pe inchis, as fi fericit. In caz contrar, ma intorc la solutia de 15lei cu staniol in geam.

Planul de viitor este sa ma mut ca sa scap de caldura dar, mai e mult pana acolo.
Mersi.

#620
minoss

minoss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.08.2007
Salut.
Doresc sa montez niste rulouri verticale cu scopul principal de antiefractie, vreo 5 bucati.
Ce recomandari aveti? Ce firme? Merita motoarele Somfy?

#621
minoss

minoss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.08.2007
Dimensiuni:

1700x2500 2 buc
2400x2500 1 buc
1800x1500 1buc
900x2500 1 buc

Actionare electrica la buton. Sistem de antiefractie

#622
cuicui

cuicui

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 03.06.2021
Stie cineva de unde pot cumpara sfoara pentru un rulou exterior montat la o usa? Multumesc anticipat:

#623
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Salut .  Las si eu o întrebare aici: Ma puteți ajuta cu o telecomanda pentru rulouri electrice exterioare sa le pot comanda din ea? Doresc sa închid, sa deschid și sa  le opresc. Fiecare roleta are telecomanda ei separat, dar eu doresc sa știu dacă le pot comanda dintr-un modul cu telecomanda radio frecventa 433 mhz? Multumesc

#624
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Ce motoare ai la rulouri? O poză cu telecomanda actuală?

#625
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Multumesc de interes. Atașez poza de la telecomandaAttached File  7B57810B-269D-4848-912F-CE44F565B45B.png   905.05K   48 downloads

Edited by djhappy89, 12 October 2021 - 21:02.


#626
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Da, alea merg comandate dintr-o telecomandă cu mai multe canale, sau dintr-un modul RF/IR gen Broadlink. cu Broadlink le vei putea comanda direct din telefon.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/36Nt_2SmSyA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dacă vrei telecomandă multi-canal dă-mi PM și te trimit la furnizor.

#627
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Va salut.
De rulourile celor de la Barrier ce parere aveti?
Folosesc motoare Somfy exp Oximo Io, sau sistem mecanic cu snur.
Ati avut careva pbme cu ele de vre-un fel?

Intre Barrier si Qfort ce ati recomanda?

Edited by muraru_dan, 08 December 2021 - 17:07.


#628
isculescu

isculescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.02.2012
Salutare! Intrebare: am 2 rulouri cu actionare manuala si as vrea sa le fac cu actionare electrica dar fara sa scot cutia. Se pot modifica?

#629
Bottecchia

Bottecchia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 26.03.2013
La rulourile din aluminiu cu motor Somfy ce motor poate fi adaptat sa functioneze si cu aplicatie pe mobil
Eu doresc pt geamuri mari gen 1370x3120 si unul de 1920x2330
Am inteels ca exista motoare cu tehnologie wireless, una mai veche si mai ieftina (Somfy RTS), cu motoare fara autostop la obstacole, si alta mai noua (Somfy iO) cu doua variante de motoare, smart Altus iO fara autostop la obstacole si smart Oximo iO cu autostop la obstacole si cu feedback pentru aplicatia pe telefon, la care trebuie sa cumpar si Connexoon Box. La motoarele astea trebuie si buton si telecomanda.
Exista posibilitatea sa renunt la motoare iO si sa pun un motor normal Somfy Solus care e mult mai ieftin, cu fir si buton si sa il automatizez printr-un releu gen shelly sau un intrerupator smart? A facut cineva modificarea asta?

#630
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007

View Postisculescu, on 05 ianuarie 2022 - 20:58, said:

Salutare! Intrebare: am 2 rulouri cu actionare manuala si as vrea sa le fac cu actionare electrica dar fara sa scot cutia. Se pot modifica?
Da, se pot automatiza. Nu înțeleg ce vrei să spui cu scosul cutiei. Se pot automatiza doar prin demontare completă.

View PostBottecchia, on 14 ianuarie 2022 - 14:06, said:

Exista posibilitatea sa renunt la motoare iO si sa pun un motor normal Somfy Solus care e mult mai ieftin, cu fir si buton si sa il automatizez printr-un releu gen shelly sau un intrerupator smart? A facut cineva modificarea asta?

Există, se poate face acționare prin internet cu orice motor, dar ar fi de preferat cele cu detecție de obstacole mai ales la acționarea de la mare distanță.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate