Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Gramatica Limbajului Audiovizual

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#19
SohoNYC

SohoNYC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.12.2007

View Postcerreal, on Jan 11 2008, 22:33, said:

cu alte cuvinte eh sunt destept am avut si noroc . altii m-au ajutat... de ce sa ajut si eu pe altii la randul meu...asa ceva nu se face

tipic
ca idee ai venit sa te lauzi ca ai acea carte sau ce?simti nevoia ca oamenii satzi inalte osanale ?

Tipic este sa vii tu sa-ti proiectezi problemele pe forum.
Eu am fost foarte clar, dar inteles prost.
Altii m-au ajutat? Dimpotriva. Stim noi cum ajuta altii. De asta am si spus ca in acest domeniu oamenii se comporta ca in jungla. Au spus-o altii inaintea mea, eu doar am constientizat-o.

Am specificat clar, m-a ajutat un prieten. Daca va depaseste termenul, nu este vina mea.
E diferenta intre "altii" si "un prieten".

demyco79 nu-mi este prieten. Nici macar dusman. Nu-mi este nimic, mi-e indiferent.
Pai si atunci de ce sa-i dau cartea? Mai ales ca pe vremuri avea deviatii de comportament aici pe forum.
De cerreal nici nu mai vorbesc.

Dar sa nu mai lungim vorba, nu ma aflu aici pt osanale, nici nu cred ca stii ce inseamna, ai auzit si tu termenul, ai vrut probabil sa te referi la "rugaminti" (apropo, in limba romana nu exista "satzi", puteai macar sa pui o cratima acolo, sau mai bine te abtineai, daca tot nu nimereai in copilarie drumul spre scoala).

Am spus doar ca o am, ca ea exista, i-am explicat cuiva ce cuprinde, pt ca nu reusea sa inteleaga din explicatiile solicitantului, si cam atat.
Nu am nevoie de rugaminti fierbinti, umilinte. Nu o dau nici gratis si nici cu bani, pt ca nu meritati.
Imi pare rau, dar asta este adevarul.

Si daca se indoieste cineva ca o am, priviti cu atentie atasamentele de mai jos, este vorba despre cuprinsul cartii:

#20
demyco79

demyco79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.12.2006
'SohoNYC' - fa un pret daca vrei s-o vinzi si trimite-mi un PM

#21
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Singura persoana care mai are voie sa posteze aici este zenus in cazul in care pune pe "Bursa" manualul la vanzare.
Cine mai posteaza aici in afara de Zenus primeste suspend pe o saptamana.

enjoy,
Mtz

#22
SohoNYC

SohoNYC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.12.2007

View PostMtz, on Jan 12 2008, 19:57, said:

Singura persoana care mai are voie sa posteze aici este zenus in cazul in care pune pe "Bursa" manualul la vanzare.
Cine mai posteaza aici in afara de Zenus primeste suspend pe o saptamana.

enjoy,
Mtz

Foarte tare faza asta.
Separatism pe fata. Nimeni nu mai scrie decat Zenus.

Cu riscul de a-mi lua suspend, desi ar fi cel mai grosolan abuz pe care l-ai putea face, nu esti de acord cu mine ca trebuia sa continui cu: "... pentru ca..." ???
Ai afirmat, ok, am citit cu totii, dar nu ai argumentat.
Zenus are voie sa posteze... pt ca ??? Pt ca ce ???
Ai uitat sa precizezi... sau putin iti pasa prea putin despre ceea ce cred ceilalti?

Ce are Zenus in plus? Ce avem noi in minus? In contextul acestui topic, nu-mi vorbi de calitati pe care numai tu le stii.
In acest topic, el doar s-a laudat ca are o carte, a adoptat o atitudine de bisnitar, dar nu a demonstrat ca o are.
Eu am postat poze cu cuprinsul, deci o dovada certa ca o am.
Prin ce si-a castigat dreptul de a mai posta, in timp ce toti ceilalti nu au acest drept?

Pun problema foarte serios, nu e nici urma de ironie aici.
Este inadmisibil, intolerabil.

Ma astept sa-mi stergi acest post pt ca altii sa nu citeasca, si in acelasi timp sa-mi dai si suspend ca sa te simti mandru.

Am trecut peste disensiuni din trecut, amandoi am trecut.
Dar nu te asteptai sa iau acum atitudine?
Nu ca as mai fi scris ceva pe topicul asta, dar ma intriga cum ai pus problema si trebuia sa pun aceste intrebari.

Serios, Mtz... ce ai vrut sa demonstrezi cu asta?
Si de ce ai facut-o? De ce Zenus da... si noi ceilalti nu???
O intrebare simpla. Esti bun sa raspunzi???
Adica nu era mai simplu sa anunti TOPIC CLOSED si chiar sa-l inchizi?
Foarte ciudat...

#23
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Eh... dai dovada de superficialitate in gandire. Mesajul era mai profund, dar nu l-ai inteles si te-ai aruncat ca berbecul cum o faci de obicei. Mai sus a fost un post de-al meu despre "copii". Tu erai unul dintre ei.
Motivul pentru care am luat acea decizie a fost ca sa va protejez, in special pe tine, incercand sa iti ofer noi sanse. Unde postezi tu apare si scandalul. Stau si ma intreb, de ce sa ma tot agit sa incerc sa aduc pe cineva pe calea cea buna? Merita? De ce sa fac pe prostul in continuare ca si cum nu mi-am dat seama ca esti SlowMotion, desi mi-am dat seama din primul tau post?
In posturile tale de aici mi-am dat seama ca esti un om rau (inclusiv faza cu Quote care stii ca ma deranjeaza). Si toate fazele astea din acest thread care au demonstrat ca esti o persoana care abia asteapta sa plateasca polite mai vechi. Doreai sa il vezi pe Demyco, in genunchi, cerandu-ti cartea? Te oftici ca nu poti sa-l toci marunt, in continuare? Uite ca si-a pastrat demnitatea si rezultatele au fost pe masura.

Din acest moment consider ca nu mai are sens sa ma chinui cu o persoana care nu-mi raspunde cu aceeasi moneda la eforturile mele (inclusiv de editare a posturilor tale).
Pur si simplu imi place bunatatea. La tine lipseste. De aceea iti voi spune "Adio" foarte curand. Nu meriti! Si acel "Adio" este bazat pe regulament, la sectiunea "Clone".

Acum poate posta cine vrea in acest thread, fara urmari.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 13 January 2008 - 17:06.


#24
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Am eu cartea . Trimite un PM si vorbim .
Nu te costa nimic decat costurile de transport prin curier si tragerea la xerox.

Edited by wassa, 13 January 2008 - 14:42.


#25
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Bravos, wassa, pentru lectia pe care i-ai dat-o lui soho. Asa procedeaza un om cu bun simt, felicitari!

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 13 January 2008 - 17:04.


#26
SohoNYC

SohoNYC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.12.2007
Mtz, ca de obicei, iar esti praf.
Ti-o spun direct, chiar daca ajunsesem la relatii foarte bune.
Esti moderator, zici ca citesti tot, mai ai pretentia ca si intelegi, dar intelegi pe dracu'.

Incearca sa imi arati de unde reiese ca vreau sa il vad pe demyco79 ca se umileste. Nu vei reusi sa demonstrezi asta niciodata.
Asa ceva nu exista, am si subliniat.
A incercat de multe ori sa ma determine sa-i spun un pret. Il ignor pur si simplu.

Polite mai vechi? Nu exista asa ceva. Numele lui imi suna cunoscut, la modul ca pe vremuri cauta sa ma provoace.
E la fel de posibil sa il confund. Who cares???
Cartea nu e de vanzare. Chiar am spus-o in chineza???

Dar urmareste-ma cu atentie, acum... daca in posturile de mai sus ai fost incapabil sa pricepi.
Am fost foarte explicit, dar nici daca v-as indesa cuvintele cu degetele pe gat nu le-ati pricepe.
Nu pot fi mai clar de atat.
Am intrat pe topic sa ii explic unui idiot ce simplu era sa inteleaga din explicatiile lui demyco79 ce vrea omul, apoi le-am spus ca o am, ca sa argumentez faptul ca stiu despre ea si despre ce cuprinde.
Ba la un moment dat am pus si poze cu cuprinsul ei.
Am anticipat ca se va dori sa o vand, dar nu ai observat moderatorule ca le-am taiat-o din start ca nu e de vanzare?
Si am argumentat si acest punct al meu de vedere.

Mai mult de atat ce vrei Mtz? Unde ma vezi mereu ca gresesc?
Stiai de la primul post ca sunt eu? Stiai pe dracu' !!!
De cate ori vrei sa iti repet ca pot intra si cu proxy, ca imi pot schimba stilul de exprimare, pot face sa nu ma recunoasca nimeni...
Parca esti tampit, iti explic si nu pricepi.
Ti-ai dat seama ca sunt eu, pana la urma, doar pt ca nu am ascuns acest lucru si imi pastram stilul lui SlowMotion.
Daca voiam sa ascund, era simplu sa o fac.
Dar nu sunt fals, nu ascund nimic, ar fi sub demnitatea mea umana si nivelul evolutiv.

Deci ti-ai dat seama ulterior, nu mai face pe desteptul.
Apoi cica am devenit prieteni si faceai pe moderatorul ala bun care ma simpatizeaza si ma accepta pe forum.
Ma lasa rece acceptul tau moderatorule.
Moderator bun pe dracu', totul e de fatada.
Ai incercat tu sa pari baiat bun, dar de fapt erai stresat la gandul ca rebuie sa ma vanezi mereu.
Nu ai ce sa-mi faci, crede-ma.

Zici ca eu sunt cel rau?
Nu sunt toti de aceeasi parere cu tine, decat cei care intra cu mine in conflict.
De ce intra? Oare de ce intra?

Ai demnitatea sa recunosti, asa cum ai facut-o si pe privat, ca am de foarte multe ori dreptate???
De ce nu recunosti si aici la vedere??? Mie mi-ai recunoscut ca este evident ca nu eu sunt cel care vrea sa plateasca polite, ci altii.
Vrei sa copiez pe forum mesajele din privat? Le am salvate, ca sa nu le stergi.
Si voi salva si acest post.
Fii in firea ta, acorda dreptatea cui o are, nu e vina mea ca se gasesc dobitoci care sa nu ma suporte pt ca le sunt superior, atat intelectual, la cultura, dar si pe partea de video.

Altii au polite de platit, nu eu. Si stii asta.
Te-a deranjat intrebarea mea, de ce ii permiti numai lui Zenus sa scrie?
Nu era evident ca oricum nu as mai fi scris?
Ma facusem inteles, dar se pare ca esti unul din tampitii care nu ma pricep.
Nu mai scriam, nu mai aveam de ce. Daca ei continuau scandalul, eu ii ignoram, iar tu moderatorule interveneai.
Am luat atitudine doar pt felul cum ai pus problema. Execrabil !!!
Puteai sa te exprimi altfel, in care sa scoti in evidenta evitarea conflictelor de limbaj.
Nu cu interdictia aia abjecta, penibila.

Hai, blocheaza-ma ca si clona, moderatorule...
Un moderator care cauta sa se imprieteneasca cu mine pe privat si sa ma accepte ca si clona, iar acum se contrazice si vrea sa ia masuri impotriva clonei... ce poate fi mai jalnic??? Nici tu nu stii ce mai vrei...

De cate ori sa iti spun ca nu vreau sa fac cariera pe forumul asta?
Ca daca vin, este sa ajut oamenii, ai toate dovezile sa crezi asta, cauta-mi posturi sub ID-ul asta... Dar si sub cele trecute...
Pot intra sa citesc posturi care ma intereseaza si fara sa am cont... dar nu te-ai gandit niciodata ca vreau sa ii indrum pe cei care au nevoie? Cu conditia sa fie oameni de calitate, nu scursuri...
Si tot eu sunt rau... Esti praf, Mtz...


#27
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 05.12.2005

Caragiale said:

Amice...esti idiot si n-ai manere...

#28
andjar

andjar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 10.01.2006
Ce bine ar fi daca si-ar lua pastilele inainte sa intre pe forum .
Pacat de tine bai Slowmotion...sa-ti fie rusine...

#29
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Bai fratilor...offf.
Am primit multe PM-uri si...daca ma gandesc mai bine o sa o scanez si v-o dau in format digital ca asa...un pic de rabdare si rezolvam.Da?Ce ziceti?

#30
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Suna OK dar chiar si asa mi se pare corect sa achitam contravaloarea. La cat o stabilesti?

#31
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Fara sume vehiculate pe forum (nu numai in acest thread) pentru o scanare.
Pe forum, puteti sa ii promiteti lui wassa ca la viitorul clip pe care ni-l arata, veti fi mai blanzi in comentarii. :D

wassa, cand ai gata scan-ul anunti aici. Restul discutiilor se fac numai pe privat. Nu ma intereseaza ce faceti pe privat, dar aici pe forum este alta chestie. Sper ca mi-ati inteles mesajul.

enjoy,
Mtz

#32
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 16.01.2007

View Postwassa, on Jan 13 2008, 23:25, said:

Bai fratilor...offf.
Am primit multe PM-uri si...daca ma gandesc mai bine o sa o scanez si v-o dau in format digital ca asa...un pic de rabdare si rezolvam.Da?Ce ziceti?
bvo wassa ai spart gura targului...SA MOARA DUSMANU'!!!  :lol:

sanatate!

#33
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
ii fac o poza diseara si maine o postez pe forum!acum sunt la servici!mi-a dat-o si mie un coleg de servici si am tras-o la xerox!recunosc...el are originalul!
in schimb tot el mi-a spus ca ar putea sa imi mai faca rost de cateva exemplare, dar nu e sigur! oricum, nu e ieftina!am postat pe bursa video ca o vand cu 20 de lei copia! un xerox costa de fapt vreo 15 lei, deci nu castig nimic!!in fine, cartea e f buna, atat pt incepatori cat si pt avansati!

Edited by Zenus, 14 January 2008 - 15:14.


#34
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
am pozat cartea, dar nu merge dvdul la servici...e de 0.7 lei...!dar cartea are 215 pagini, in format de pagina landscape(incap 2 pagini normale pe o astfel de pagina)! a cate 0.10 lei pagina ar insemna 21,5 lei noi xeroxul + tva = 25 de lei + eventuala indosariere 5 lei = 30 de lei si o trimit oriunde in tara!taxele postale si le achita fiecare, sau ne vedem in bucuresti la o bere!

#35
srjKhan

srjKhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 07.09.2006
Ti-am dat PM, astept vesti. Multumesc!

#36
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View Postwassa, on Jan 13 2008, 14:41, said:

Am eu cartea . Trimite un PM si vorbim .
Nu te costa nimic decat costurile de transport prin curier si tragerea la xerox.
Vreau si eu !  vreaui si eu ! triit pe PM dateleostale ? plata rambrs etc da' fa si tu un calcul in prealabil sa vad unde ajumg. Merci

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate