Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Slobozia(Ialomita) - Knetzgau(Germania)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 31.01.2007
Cum sa incep.DUS a fost cu autocarul,Plecare de la Ploiesti(1:00,Miercuri noaptea).Soferii au iesit pe la Turnu in Ungaria si de acolo in Austria.de acolo in Germania prin Linz.Am coborat in Bamberg(4:00,Joi Noaptea) si de acolo ne-au ridicat rudele pana in Knetzgau unde stau ei si unde era si masina.Dupa ce am stat vreo doua-trei zile ca nu ne-a permis timpul mai mult si terminasem treaba cu masina,am plecat (9:00,Sambata dimineata) spre Tara-Mama :D.Am urmat Bamberg,Regensburg,Passau si Linz unde era vama spre Austria.Toate astea pe AutoBahn si a durat putin ca mai putin de 100km/h nu am mers.Aici am reusit sa vad si cat poate a mea Corsa C 1.0,adica 160km/h B).In Austria s-a facut si noapte,si drumul parca nu a mai fost asa placut  :mellow: ,din cauza ca nu eram obisnuiti,nu ca era trafic prost(ca in ROMANIA :D ),ci se conducea la fel de bine.Am mers ce am mers,am iesit din Austria.A urmat Ungaria, si in drept la Budapesta am coborat de pe AutoBahn(din pacate).Tot acolo ne-am cam pierdut putin :D ,dar ne-am revenit si apoi am gasit Mako,si apoi urma Nadlacu ca sa ajungem in draga noastra tarisoara(4:00,Luni dimineata).De aici urma un teritoriu cunoscut dar greu de parcurs fata de AutoBahn.Cei aproximativ 600km pe care ii aveam de facut pana in Slobozia erau mult mai grei decat 600km pe AutoBahn pe care ii faceam mult mai usor. Oricum eu eram mandru de masina mea care nu a zis ca nu vrea niciodata in tot drumu asta,ci doar mai cerea benzina din cand in cand :D .Aici in Romania nu cred ca e nevoie sa detaliez,ca sunteti multi care cunoasteti teritoriul de la Arad la Deva la Sibiu si Fagaras,Buiesti si tot asa la Ploiesti si Slobozia unde am oprit motorul(14:00,Luni ziua).Tot drumul,masina a mers bine si langa Budapesta a facut 100 000km fix.o luasem la 99000 si ceva.nu mai tin minte exact cati kilometri am facut.. dar stiu ca a avut un consum de circa 5%.In Austria si Ungaria a fost nevoie sa cumpar Vignette.cam 10? una.
Cam asta e tot. Daca aveti vreo intrebare,cu placere.Daca aveti vreo sugestie,la fel.Vreo greseala de abordare a drumului INTORS,chiar sunt curios.

P.S. : poze:1-Ungaria,2-Ungaria,3-Austria(AutoBahn),4-OMV Austria(Rafinaria cat un oras-cea mai mare din Europa),5-Sparkasse Hasfurth Germania,
                 6-Germania(Hasfurth),7-AutoBahn Germania,8-Opel Corsa C se pregatea de plecare,9-Austria la Intoarcere(AuotBahn-ul suspendat),10-Romania.

Attached Files


Edited by Mate90, 08 January 2008 - 23:45.


#2
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Sa o stapanesti sanatos.
Multi Km fara probleme!!!

#3
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 31.01.2007
Multumesc mult C.F.S. . Am uitat sa spun pentru amatorii de distractii dinastea.E ilegal sa mergi cu cauciucuri de vara pana in Martie in tari din UE ca Germania,Austria si Ungaria.pe mine nu m-au controlat la nici o vama decat dus cu autocarul si la intors au vazut ca am buletin dar la iesire din Germania si Austria,nu era nimeni.

#4
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

View PostMate90, on Jan 8 2008, 23:49, said:

Multumesc mult C.F.S. . Am uitat sa spun pentru amatorii de distractii dinastea.E ilegal sa mergi cu cauciucuri de vara pana in Martie in tari din UE ca Germania,Austria si Ungaria.pe mine nu m-au controlat la nici o vama decat dus cu autocarul si la intors au vazut ca am buletin dar la iesire din Germania si Austria,nu era nimeni.

Super marfa...

#5
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007
fara sa fie o rautate ,cred ca de fapt ai vrut sa te plimbi pana in germania si inapoi sau ai primit masina cadou si platesti doar taxa de prima inmatriculare ca pentru oraselul ala care masoara 5 km de la " moara pan ' la gara " , are maxim 6-7 semafoare si te cunosti cu toata lumea , cred ca era buna si o alta masina luata de aproape .s-o stapanesti sanatos .

#6
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 31.01.2007

View PostHADE 61, on Jan 30 2008, 16:50, said:

fara sa fie o rautate ,cred ca de fapt ai vrut sa te plimbi pana in germania si inapoi sau ai primit masina cadou si platesti doar taxa de prima inmatriculare ca pentru oraselul ala care masoara 5 km de la " moara pan ' la gara " , are maxim 6-7 semafoare si te cunosti cu toata lumea , cred ca era buna si o alta masina luata de aproape .s-o stapanesti sanatos .

ok.o sa pretind ca sunt amuzat si nu deranjat  :D sa-ti explic.masina a fost a unui prieten de al unchiului meu care este stabilit acolo.el mi-a facut rost de ea si mi-a zis sa vin sa o vad si daca imi place o iau,daca nu,mai cautam.EU AM PLATIT-O.NU A FOST CADOU! :rolleyes:  a fost si partea cu plimbarea dar maxim 10% din tot.daca era plimbare ma duceam vara si stateam 1 luna si mi se trecea de plimbare.asa am fost la sfarsitul lui Noiembrie si am stat 3 zile dupa care am condus ca maniacu o groaza(n-am fost singur dar totusi...).unde e plimbarea? nu inteleg de ce "cred ca era buna si o alta masina luata de aproape "?

PS: ca sa nu zici ca sunt rau si sa te afirm putin. Knetzgau nu e oras,e un fel de comuna.dar la marime nu e "5km".stiu orase romanesti mult mai mici ca acea localitate nemteasca.

Edited by Mate90, 02 February 2008 - 22:37.


#7
silviu_82

silviu_82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.12.2007

View PostMate90, on Feb 2 2008, 22:36, said:

ok.o sa pretind ca sunt amuzat si nu deranjat  :D sa-ti explic.masina a fost a unui prieten de al unchiului meu care este stabilit acolo.el mi-a facut rost de ea si mi-a zis sa vin sa o vad si daca imi place o iau,daca nu,mai cautam.EU AM PLATIT-O.NU A FOST CADOU! :rolleyes:  a fost si partea cu plimbarea dar maxim 10% din tot.daca era plimbare ma duceam vara si stateam 1 luna si mi se trecea de plimbare.asa am fost la sfarsitul lui Noiembrie si am stat 3 zile dupa care am condus ca maniacu o groaza(n-am fost singur dar totusi...).unde e plimbarea? nu inteleg de ce "cred ca era buna si o alta masina luata de aproape "?

PS: ca sa nu zici ca sunt rau si sa te afirm putin. Knetzgau nu e oras,e un fel de comuna.dar la marime nu e "5km".stiu orase romanesti mult mai mici ca acea localitate nemteasca.
cred ca se referea la Slobozia  :angry:

#8
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 31.01.2007
chiar si asa nu inteleg problema.nu e Corsa luata din Germania compatibila cu un oras ca Slobozia...?! cateodata unele pareri mai bine nu sunt expuse.

Edited by Mate90, 14 February 2008 - 21:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate