Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Refill pg-37

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
jetzep

jetzep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2008
Sunt posesorul unui multifunctional canon Mp 210.Am cartuse pg-37 si cl-38.As dori sa aflu unde pot gasi cerneala pentru ea in bucuresti(de preferat mai aproape de regie sau piata leu) si totodata dak poate cineva sa-mi explice cum sa-i fac refillul(aici m-ar interesa cum si kt de mult trebuie introdusa seringa in buretele cartusului)(am mai inkrkt odata cartusul pg-37 la un centru si mi-au marit gaura de pe cartus pt a introduce cerneala prin acel orificiu).Si ink o intrebare: Pot folosi seringa medicinala k sa nu mai dau banii pe un kit complet de refill?

Edited by jetzep, 08 January 2008 - 13:03.


#2
Marcelino_cmb

Marcelino_cmb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.01.2008
Salut,

eu am incarcat un PG-37 la MP210 (cartusul care mi-a venit cu multifunctionalul) urmand instructiunile de aici: http://www.refillins...m/Canon/C24.htm . Cartusele PG-37 si PG-40 sunt similare si, deci, instructiunile sunt valabile la amandoua. Am folosit chiar si cerneala pentru PG-40.

Pana acum merge... acceptabil. Cateodata imi mai scoate linii albe peste scris sau poze, dar pot sa spun ca sunt multumit mai ales ca a fost primul refill din viata mea.

#3
onutzailiutza

onutzailiutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.01.2008
si eu am tot o canon mp210. dar problema mea e ca am incarcat cartusul, apoi am printat cum era normal...dar la un mom dat mi-a zis ca e gol si ca sa-l inlocuiesc... l-am reincarcat din nou dar nu mi-l mai recunoaste... imi spune doar ca e gol si ca treb inlocuit si nu ma lasa sa printez...

are cineva o solutie... ???? :(

mersi mult pentru orice sugestie

#4
jetzep

jetzep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2008

View Postonutzailiutza, on Jan 17 2008, 14:43, said:

si eu am tot o canon mp210. dar problema mea e ca am incarcat cartusul, apoi am printat cum era normal...dar la un mom dat mi-a zis ca e gol si ca sa-l inlocuiesc... l-am reincarcat din nou dar nu mi-l mai recunoaste... imi spune doar ca e gol si ca treb inlocuit si nu ma lasa sa printez...

are cineva o solutie... ???? :(

mersi mult pentru orice sugestie

Tine butonul de reset (pe randul de jos butonul mic din dreapta cu un cerc si un triunghi rosu desenate pe el ) apasat 5 secunde si vei putea printa dupa...mai multe citeste pe topicul Canon Pixma MP210.

#5
morosan

morosan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.02.2006
eu de 5 ani imi prepar singur cerneala, folosesc tus negru pelikan si adaug alcool izopropilic in f de concentratie. ma costa o sticla de tus 8 ron si fac cu ea peste 20 de refiluri

#6
Marcelino_cmb

Marcelino_cmb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.01.2008

View Postmorosan, on Feb 7 2008, 16:51, said:

eu de 5 ani imi prepar singur cerneala, folosesc tus negru pelikan si adaug alcool izopropilic in f de concentratie. ma costa o sticla de tus 8 ron si fac cu ea peste 20 de refiluri
O metoda interesanta  :coolspeak: Folosesti asa pentru cartuse PG-37 sau PG-40?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate