Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra
 Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari
 

EVOCASA VIVA BRASOV

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
riro_ely

riro_ely

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.12.2009
Servus,
Pentru ca abia acum am descoperit acest forum pe subiectul adama brasov, vreau sa aflu si parerea celor care si-au luat o garsoniera, un apartament atunci acand au aparut si cand era isteria ca se vindeau apartamentele si vechi si noi la cateva ore, de trebuia sa te gandesti f repede k nu mai gaseai nimic;
ce pot sa va zic, k am o experienta neplacuta cu adama, si cei care au luat acu poate din cauza asta sunt asa entuziasmati, ca nu stiu cum sunt de fapt;
mi-am luat pe ultima suta de metri o garsoniera, in bv, adama, si atunci erau doar planurile, dar inceputa fundatia, sa iti dea o speranta ca sunt seriosi; mi s-au prezentat planuri cu restul ap din tara care au fost terminate mai repede, ce frumoase sunt, cat de seriosi sunt ei, mi-au dat planuri peste planuri, mi-au spus ca sunt cele mai solide si bune blocuri, ca vor fi din caramida, bla bla.
timp de un an nu am reusit sa dau de nimeni si nici nu au lucrat 2 ore la blocuri, pentru ca au schimbat constrctorii de cateva ori pana acum; lipsa de profesionalism si respect pentru cei care au luat atunci, si nu sunt putini, pentru dezinformarea facuta;
iar acum, dupa 2 ani mi se spune cu o senitate crunta k preturile au scazut, dar ca doar cei noi beneficiaza de ele, desi cu banii nostri au inceput, ca blocul va fi din bca, si dupa 3 ani gata, nu dupa 2 ani, contractele sunt f bine facute pt ei, si au foarte multe alternative din care au ales variantele cele mai proaste, si sunt acoperiti, dau numai informatii ambigue, si nu ai cu cine vorbi ceva serios; te amana si nu iti raspund ceva concret, si multe alte nereguli
asa ca fiti atenti f bine la contracte si la ce spun, k nu prea se tin de cuvant,
si as vrea sa mai iau legatura cu cineva care a cumparat la inceput si a dat un avans, nu cu cei care au cumparat acum, pentru ca sunt alte conditii,

zi faina

#74
macha28

macha28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.02.2009

View Postriro_ely, on 3rd December 2009, 19:57, said:

Servus,
Pentru ca abia acum am descoperit acest forum pe subiectul adama brasov, vreau sa aflu si parerea celor care si-au luat o garsoniera, un apartament atunci acand au aparut si cand era isteria ca se vindeau apartamentele si vechi si noi la cateva ore, de trebuia sa te gandesti f repede k nu mai gaseai nimic;
ce pot sa va zic, k am o experienta neplacuta cu adama, si cei care au luat acu poate din cauza asta sunt asa entuziasmati, ca nu stiu cum sunt de fapt;
mi-am luat pe ultima suta de metri o garsoniera, in bv, adama, si atunci erau doar planurile, dar inceputa fundatia, sa iti dea o speranta ca sunt seriosi; mi s-au prezentat planuri cu restul ap din tara care au fost terminate mai repede, ce frumoase sunt, cat de seriosi sunt ei, mi-au dat planuri peste planuri, mi-au spus ca sunt cele mai solide si bune blocuri, ca vor fi din caramida, bla bla.
timp de un an nu am reusit sa dau de nimeni si nici nu au lucrat 2 ore la blocuri, pentru ca au schimbat constrctorii de cateva ori pana acum; lipsa de profesionalism si respect pentru cei care au luat atunci, si nu sunt putini, pentru dezinformarea facuta;
iar acum, dupa 2 ani mi se spune cu o senitate crunta k preturile au scazut, dar ca doar cei noi beneficiaza de ele, desi cu banii nostri au inceput, ca blocul va fi din bca, si dupa 3 ani gata, nu dupa 2 ani, contractele sunt f bine facute pt ei, si au foarte multe alternative din care au ales variantele cele mai proaste, si sunt acoperiti, dau numai informatii ambigue, si nu ai cu cine vorbi ceva serios; te amana si nu iti raspund ceva concret, si multe alte nereguli
asa ca fiti atenti f bine la contracte si la ce spun, k nu prea se tin de cuvant,
si as vrea sa mai iau legatura cu cineva care a cumparat la inceput si a dat un avans, nu cu cei care au cumparat acum, pentru ca sunt alte conditii,

zi faina



Salutare!
Eu sunt unu din cei care a dat 20% avans pt. un apartament cu 2 camere in asazisul proiect "Evocasa Viva ".Spun asazisul pt. ca un proiect e in contractul de vanzare-cumparare si alt proiect e in realitate.In contract se vorbeste de 5 blocuri, spatii comerciale,etc.dar in realitate vor fi doar 2 blocuri si atat, in timp ce pretul ramane neschimbat si penalitaile de intarziere sunt ridicole ( 2000 E ) pt. 6 luni de intarziere.Mi s-ar parea normal ca macar sa mai scada din pret avand in vedere decaderea pietei imobiliare si renuntatrea la o parte din proiect.Dar bineinteles ca asta nu se va intampla.Am fost chiar zilele trecute pe la biroul de la santier si am vb. cu cineva de acolo despre pret dar mi-a dat un numar de tel. al unei persoane de la Bucuresti cu care pot sa vorbesc si care e autorizata sa faca acte aditionale la contract.Ma indoiesc ca o sa ajung la o intelegere cu ei.

#75
rosinante

rosinante

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.04.2008
A mai trecut un an de la ultimul post si vad prin oras foarte multe panouri publicitare cu "Evocasa"... nevoia de bani e mai mare ca niciodata acum :naughty:
Ideea e sa ca cei care nu stiu ce s-a discutat pana acum pe acest topic sa apuce sa citeasca toate informatiile pentru a sti cu cine au de-a face!

#76
alone_frank

alone_frank

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 18.03.2004
In ziarul Capital, Adama  incearca o promovare pe sustache si cum usturoi nu a mancat nici gura nu ii miroare.
Cititi linku-ul  ;
http://www.capital.ro/detalii-articole/sti...roiect-148.html
si poate cei care sunteti patiti va scrieti of-ul acolo ca sa stie lumea cum sta treaba cu acest proiect rezidential.

#77
joco2003sm

joco2003sm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.06.2009
Salut!

Promovarea unor proiecte deseori ascunde amanunte dureroase.
Nu mai trebuie subliniat, ca atunci ccand s-a contractat, proiectul arata roz. Si de atunci s-a tot renuntat la detalii: termenul de executie extins la maxim; un an si o iarna cat a stat fundatia in balta; lipsa spatiului comercial; lipsa spatiului rezidential inchis; s-a renuntat la finalizarea ansamblului in intregul sau; s-a renuntat la promovarea prin reclame si brokeri care ar mai fi adus alti cumparatori. Dar ce sa mai spui, cand proiectul a fost initiat in parteneriat cu renumita banca Lehman Brothers, care a declansat in 2008 criza financiara globala?
Reclama lui ImmoFinanz nu are nicio legatura cu Adama. Adama va prelua administrarea blocului din momentul predarii apartamentului, timp de cel putin 1 an .

Pentru ca Adama nu a precizat care sunt costurile de administrare / intretinere, ar fi interesant, daca voi cei care v-ati mutat deja, ati da amanunte la modul cum s-au calculat aceste costuri si la ce nivel se situeaza in conditiile date de apartament si numar locatari. Desigur ar fi graitoare si din alte proiecte ale Adamei, nu numai cel din Brasov. Ce fel de servicii sunt asigurate efectiv si la ce nivel? La proiecte similare, ati organizat Asociatia de proprietari? In ce conditii? Cum s-a comportat Adama fata de Asociatie?

Edited by joco2003sm, 26 June 2011 - 22:52.


#78
riro_ely

riro_ely

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.12.2009

View Postjoco2003sm, on 26th June 2011, 23:33, said:

Salut!

Promovarea unor proiecte deseori ascunde amanunte dureroase.
Nu mai trebuie subliniat, ca atunci ccand s-a contractat, proiectul arata roz. Si de atunci s-a tot renuntat la detalii: termenul de executie extins la maxim; un an si o iarna cat a stat fundatia in balta; lipsa spatiului comercial; lipsa spatiului rezidential inchis; s-a renuntat la finalizarea ansamblului in intregul sau; s-a renuntat la promovarea prin reclame si brokeri care ar mai fi adus alti cumparatori. Dar ce sa mai spui, cand proiectul a fost initiat in parteneriat cu renumita banca Lehman Brothers, care a declansat in 2008 criza financiara globala?
Reclama lui ImmoFinanz nu are nicio legatura cu Adama. Adama va prelua administrarea blocului din momentul predarii apartamentului, timp de cel putin 1 an .

Pentru ca Adama nu a precizat care sunt costurile de administrare / intretinere, ar fi interesant, daca voi cei care v-ati mutat deja, ati da amanunte la modul cum s-au calculat aceste costuri si la ce nivel se situeaza in conditiile date de apartament si numar locatari. Desigur ar fi graitoare si din alte proiecte ale Adamei, nu numai cel din Brasov. Ce fel de servicii sunt asigurate efectiv si la ce nivel? La proiecte similare, ati organizat Asociatia de proprietari? In ce conditii? Cum s-a comportat Adama fata de Asociatie?

Salut,
Si eu am o garsoniera luata tot din stadiu de proiect dar inca nu m-am mutat pentru ca sunt ceva probleme cu banca si creditul; am tot fost pe acolo, sunt foarte putin mutati, dar era afisata si intretinerea; sumele sunt f diferite, eu m-am uitat la mai multe garsoniere si difereau destul de mult; cei cu 2 pers de ex plateau mai putin ca cel cu o pers, etc; la o garsoniera este in jur de 160 lei, iar cei care sunt pe la birouri au zis ca depinde f multe de contractele de management, care au mai multe variante, in functie de cand a cumparat fiecare. Daca mai stiti ceva amanunte, dau daca sunteti deja mutati, ne puteti da detalii.

#79
tadys_ro

tadys_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 30.12.2011
Au cazut blocurile? Miros neplacut? Galagie? In ansamblul Evocasa viva? Am vazut zilele acestea ca mai sunt apartamente de vanzare in ansamblu... 46mii Euro 2 camere??? et 6-9parca...
Merita?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate