Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

EVOCASA VIVA BRASOV

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
manea1517

manea1517

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 19.12.2005
Cartierul ala muncitoresc are si multe avantaje, daca ai fost prin zona vei vedea ca acolo este un lac superb, gradina zoo la mai putin de 500 m, padurea peste drum si nu mai pun aqualand-ul in spatele blocului.
Ai dreptate ca e munca pe multi ani dar gandeste-te ca daca vrei sa-ti iei un apt in Bv peste 2 ani o sa dai chiar mai multi bani pe un apartament vechi asa ca...
E de discutat, pentru mine hotarator sa nu ma inham la asa ceva a fost suprafata mica a apartamentelor (vorbesc de cele de 3 Camere) dar si acum imi pare rau pentru zona si mai ales pt gradina de la parter unde mi-as fi luat apartamentul (38 mp), cred ca stiti despre ce vorbesc)...

Edited by manea1517, 11 March 2008 - 21:51.


#20
asclepios44

asclepios44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.02.2008

 mihaionescu, on Mar 11 2008, 14:52, said:

Eu sincer nu va inteleg sa dau aproape 100K de euro pe un apartament care nici macar  la 5 minute de centrul Brasovului, este intr-un fost cartier muncitoresc si  rau famat.

      Pai cu banii astia iti cumperi casa pe o raza de 10 - 15 km de Brasov. Chiar eu stiu (sper sa nu se considere reclama) pe cineva care construieste in Feldioara (la maxim 20km de BV) case cu 60 - 70K de euro semifinisate (asta incluzand si terenul de 700mp) si daca cauti gasesti si mai aproape in acesti bani.

        Eu nu zic ca nu sunt bune apartamentele alea, insa mi se par mult prea scumpe pentru nivelul nostru de trai. Am vorbit acum doua luni cu un prieten din germania care mi-a spus ca aproape de hamburg gaseste case la 80K de euro, iar la ei infrastuctura nu e ca la noi adica varza. Treziti - va oameni buni, sunt banii si munca voastra pe 30 de ani de acum incolo - nu va bateti joc.

Eu am judecat astfel: in prezent stau intr-o garsoniera relativ central, de 30 de metri patrati, intr-un bloc comunist. Am platit pe ea 6000 de dolari in 1996. Sper sa iau pe ea 45-50000 de euro cand o voi vinde peste 1-2 ani. Am avut banii de avans, deci imi mai trebuie doar 25 000 de euro ca sa ma mut intr-un apartament cu 20 de metri patrati mai mare, a carui pozitie si orientare spre sud si spre padure am ales-o eu, intr-o cladire cu finisaje moderne. Nu in ultimul rand, locul meu de munca e chiar in Noua. Nu vad de ce asta ar fi o bataie de joc...

#21
asclepios44

asclepios44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.02.2008

 axara_me, on Mar 11 2008, 09:12, said:

buna!

asa este, suprafetele utile nu sunt f mari, insa si mie mi se par ok, avand in vedere ca ap in care locuiesc acum in buc are 52 mp utili ni s-a parut tocmai bun si cel contractat in VIVA.
asclepios, ap tau este situat in mijloc, nu pe colturi, asa e? in acelasi mod ni s-a spus si noua ca va arata ap nostru.
ce e funny este ca in bucuresti ap nostru este la fel impartit ca si cel din BV, cu o mica diferenta ce consta in pozitionarea balconului, unde in bucuresti este numai pe latimea bucatariei,  sufrageria fiind mai lunga(17mp).

inca nu am primit contractul spre citire, cred ca tb sa o mai sun pe dra de la adama....

numai bine!
da, apartamentul meu e situat in mijloc, nu pe colt

#22
axara_me

axara_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.12.2007

 manea1517, on Mar 11 2008, 19:49, said:

Cartierul ala muncitoresc are si multe avantaje, daca ai fost prin zona vei vedea ca acolo este un lac superb, gradina zoo la mai putin de 500 m, padurea peste drum si nu mai pun aqualand-ul in spatele blocului.
Ai dreptate ca e munca pe multi ani dar gandeste-te ca daca vrei sa-ti iei un apt in Bv peste 2 ani o sa dai chiar mai multi bani pe un apartament vechi asa ca...
E de discutat, pentru mine hotarator sa nu ma inham la asa ceva a fost suprafata mica a apartamentelor (vorbesc de cele de 3 Camere) dar si acum imi pare rau pentru zona si mai ales pt gradina de la parter unde mi-as fi luat apartamentul (38 mp), cred ca stiti despre ce vorbesc)...


da, eu stiu; gradinile de la parter sunt un lucru minunat! pacat ca nu ai luat decizia aceea.

 mihaionescu, on Mar 11 2008, 12:52, said:

Eu sincer nu va inteleg sa dau aproape 100K de euro pe un apartament care nici macar  la 5 minute de centrul Brasovului, este intr-un fost cartier muncitoresc si  rau famat.

      Pai cu banii astia iti cumperi casa pe o raza de 10 - 15 km de Brasov. Chiar eu stiu (sper sa nu se considere reclama) pe cineva care construieste in Feldioara (la maxim 20km de BV) case cu 60 - 70K de euro semifinisate (asta incluzand si terenul de 700mp) si daca cauti gasesti si mai aproape in acesti bani.

        Eu nu zic ca nu sunt bune apartamentele alea, insa mi se par mult prea scumpe pentru nivelul nostru de trai. Am vorbit acum doua luni cu un prieten din germania care mi-a spus ca aproape de hamburg gaseste case la 80K de euro, iar la ei infrastuctura nu e ca la noi adica varza. Treziti - va oameni buni, sunt banii si munca voastra pe 30 de ani de acum incolo - nu va bateti joc.


salut!
sa fiu sincera nici nu as fi vrut sa ma mut sau sa vin in vacanta in centrul brasovului!
eu una sunt satula de "centru" si vb despre bucuresti, care ne-a extenuat pe toti! de ce crezi ca isi face lumea vile pe la marginea oraselor? tocmai pt a fugi de centru!
apoi: ce cartiere nu sunt muncitoresti? poi ar fi cele noi, create de ansamblurile rezidentiale f mari....
absolut toate blocurile din marile orase s-au facut tocmai pt a duce forta de munca de la sat la oras, mai aproape de fabrici si uzine!(pe vremea comunista.)
cu 100 000 Eur nu iti faci casa! cel putin in jurul bucurestiului! iti tb cel putin , minim 30 000 Eur pt teren, care posibil sa fie extravilan si fara utilitati si apoi costa utilitatile, iar o casa modesta cu parter si etaj, te duce la 100 000 cu finisaje! vb din experienta nasilor nostri care tocmai construiesc!
baga putin nasul pe forumul  "jurnal de casa" sau "cum sa construiesti o casa..." si vezi ce preturi vehiculeaza oamenii.
SI EU VREU VILA! ca m-am saturat de 7-8 etaje de deasupra mea! dar nu se poate!
si ca sa inchei, in ultimul rand nu ma intereseaza cat costa casele  in strainatate pt ca nu ajung sa stau in strainatate si nu pot sa ajung cannd mi se pune pata una doua la hamburg, asa cum pot sa imi pun fundu' un masina si sa vin in bv in 2,5 ore!

parerea mea! alegerea mea! banii mei! munca mea!

numai bine pentur toti!

Edited by axara_me, 12 March 2008 - 10:12.


#23
mihaionescu

mihaionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.07.2006

 axara_me, on Mar 12 2008, 10:11, said:

da, eu stiu; gradinile de la parter sunt un lucru minunat! pacat ca nu ai luat decizia aceea.




salut!
sa fiu sincera nici nu as fi vrut sa ma mut sau sa vin in vacanta in centrul brasovului!
eu una sunt satula de "centru" si vb despre bucuresti, care ne-a extenuat pe toti! de ce crezi ca isi face lumea vile pe la marginea oraselor? tocmai pt a fugi de centru!
apoi: ce cartiere nu sunt muncitoresti? poi ar fi cele noi, create de ansamblurile rezidentiale f mari....
absolut toate blocurile din marile orase s-au facut tocmai pt a duce forta de munca de la sat la oras, mai aproape de fabrici si uzine!(pe vremea comunista.)
cu 100 000 Eur nu iti faci casa! cel putin in jurul bucurestiului! iti tb cel putin , minim 30 000 Eur pt teren, care posibil sa fie extravilan si fara utilitati si apoi costa utilitatile, iar o casa modesta cu parter si etaj, te duce la 100 000 cu finisaje! vb din experienta nasilor nostri care tocmai construiesc!
baga putin nasul pe forumul  "jurnal de casa" sau "cum sa construiesti o casa..." si vezi ce preturi vehiculeaza oamenii.
SI EU VREU VILA! ca m-am saturat de 7-8 etaje de deasupra mea! dar nu se poate!
si ca sa inchei, in ultimul rand nu ma intereseaza cat costa casele  in strainatate pt ca nu ajung sa stau in strainatate si nu pot sa ajung cannd mi se pune pata una doua la hamburg, asa cum pot sa imi pun fundu' un masina si sa vin in bv in 2,5 ore!

parerea mea! alegerea mea! banii mei! munca mea!

numai bine pentur toti!


Salutare

In primul rand aici nu vorbim de bucuresti, ci de brasov. Salariile nu sunt la acelasi nivel cu cele din bucuresti si totodata nici preturile. In Brasov gasesti teren cu 100 de euro mp (si vb de orasul brasov, nu comunele limitrofe, dar nici central - Bartolomeu, Tractoru). Daca vrei sa faci naveta poti sa gasesti si in alte zone la 15 minute mers cu masina la aproape 20 - 30 de euro.

Daca tu zici ca te duce o casa 100k de euro atunci uitate la Conu care a reusit sa o ridice cu 24k de euro  si nu cred sa il mai coste inca pe atat finisajele. Este adevarat ca o casa cu 250 -300 mp suprafata utila te poate duce la suma asta facuta cu firma,

Insa daca nu vrei sa stai cu soacra, socru parintii si plus 2 copii ai tai,  eu zic ca o casa de maxim 120 - 140 mp iti ajunge (Parter si mansarda); plus ca nu trebuie sa le faci pe toate odata, poti sa le termini pe rand (uitate la Mirela).

Este adevarat ca nu toti oamenii isi permit sa stea cu molozul in casa si sa astepte 3-4 ani pina pot sa aiba cu adevarat confortul unei case, dar in timp si cu perseverenta se pot face multe.

Bafta si la multi bani si ani.

#24
axara_me

axara_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.12.2007

 mihaionescu, on Mar 12 2008, 15:13, said:

Salutare

In primul rand aici nu vorbim de bucuresti, ci de brasov. Salariile nu sunt la acelasi nivel cu cele din bucuresti si totodata nici preturile. In Brasov gasesti teren cu 100 de euro mp (si vb de orasul brasov, nu comunele limitrofe, dar nici central - Bartolomeu, Tractoru). Daca vrei sa faci naveta poti sa gasesti si in alte zone la 15 minute mers cu masina la aproape 20 - 30 de euro.

Daca tu zici ca te duce o casa 100k de euro atunci uitate la Conu care a reusit sa o ridice cu 24k de euro  si nu cred sa il mai coste inca pe atat finisajele. Este adevarat ca o casa cu 250 -300 mp suprafata utila te poate duce la suma asta facuta cu firma,

Insa daca nu vrei sa stai cu soacra, socru parintii si plus 2 copii ai tai,  eu zic ca o casa de maxim 120 - 140 mp iti ajunge (Parter si mansarda); plus ca nu trebuie sa le faci pe toate odata, poti sa le termini pe rand (uitate la Mirela).

Este adevarat ca nu toti oamenii isi permit sa stea cu molozul in casa si sa astepte 3-4 ani pina pot sa aiba cu adevarat confortul unei case, dar in timp si cu perseverenta se pot face multe.

Bafta si la multi bani si ani.


Salut!
m-am uitat si la Conu si am citit si jurnalele altora, dar pot sa iti zic faptul ca pentru o casa, daca o construiesti singur(adik mai ai habar si stai pe santier cu muncitorii ) poti sa o faci cu bani putini; insa daca nu ai habar si vrei sa stai la serv 9 ore pe zi-asta ca sa dispui de banii necesari intretinerii si pt a putea plati creditul...etc, iti  tb echipa , tb oameni platiti bine si tb sa iti cumperi materiale  f bune pt ca nu poti da kiks-acolo vei sta si vei dori sa ai parte de  pereti rezistenti si finisaje ok, care sa dureze multi ani. asta daca nu vrei sa vinzi in cativa ani si sa te apuci de alta, daca dispui de fonduri.
100 Eur pe mp  gasesti si in buc, insa e destul de mult-din suma pe care o ai tb sa cumperi teren si sa ridici si casa! nu poti sa iti cumperi teren de 250mp si sa construiesti, pt ca daca tot te muti la curte, poi sa AI parte de curte.:) si zic ca un 500mp sunt potriviti.
in alta ordine de idei...vezi tu...chiar dc vb de bucuresti si nu vb de bv sau invers, banii de care dispuneam noi(eu si sotul meu) erau aceeasi! X mii Eur, pe care ni i-a dat banca si cu care stateam in cont de  aproape 3 luni fara sa putem gasi un teren ok. ceea ce ne-a facut sa investim in ap de la VIVA.
precizez ca cu acesti bani am reusit doar sa dam avansul pt cele 2 ap. pana in 2010 vedem noi cum le platim, multe se schimba de la o zi la alta, d-apoi in 2 ani!

vom trai si vom vedea!
apropos: stai la bloc sau la curte? vrei sa te muti?

si inca ceva: ap de 2 camere de care vb asclepios are 51 mp utili cu balcon. mi-e greu sa cred ca ti-au zis cei de la adama ca ap de 3 camere au utili intre 30-40mp.

serv usor si o zi insorita la toata lumea!

#25
mihaionescu

mihaionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.07.2006

 axara_me, on Mar 13 2008, 09:27, said:

Salut!
m-am uitat si la Conu si am citit si jurnalele altora, dar pot sa iti zic faptul ca pentru o casa, daca o construiesti singur(adik mai ai habar si stai pe santier cu muncitorii ) poti sa o faci cu bani putini; insa daca nu ai habar si vrei sa stai la serv 9 ore pe zi-asta ca sa dispui de banii necesari intretinerii si pt a putea plati creditul...etc, iti  tb echipa , tb oameni platiti bine si tb sa iti cumperi materiale  f bune pt ca nu poti da kiks-acolo vei sta si vei dori sa ai parte de  pereti rezistenti si finisaje ok, care sa dureze multi ani. asta daca nu vrei sa vinzi in cativa ani si sa te apuci de alta, daca dispui de fonduri.
100 Eur pe mp  gasesti si in buc, insa e destul de mult-din suma pe care o ai tb sa cumperi teren si sa ridici si casa! nu poti sa iti cumperi teren de 250mp si sa construiesti, pt ca daca tot te muti la curte, poi sa AI parte de curte.:) si zic ca un 500mp sunt potriviti.
in alta ordine de idei...vezi tu...chiar dc vb de bucuresti si nu vb de bv sau invers, banii de care dispuneam noi(eu si sotul meu) erau aceeasi! X mii Eur, pe care ni i-a dat banca si cu care stateam in cont de  aproape 3 luni fara sa putem gasi un teren ok. ceea ce ne-a facut sa investim in ap de la VIVA.
precizez ca cu acesti bani am reusit doar sa dam avansul pt cele 2 ap. pana in 2010 vedem noi cum le platim, multe se schimba de la o zi la alta, d-apoi in 2 ani!

vom trai si vom vedea!
apropos: stai la bloc sau la curte? vrei sa te muti?

si inca ceva: ap de 2 camere de care vb asclepios are 51 mp utili cu balcon. mi-e greu sa cred ca ti-au zis cei de la adama ca ap de 3 camere au utili intre 30-40mp.

serv usor si o zi insorita la toata lumea!

Salutare

Este adevarat ce zici, insa ca tot romanul mai avem pe cineva in familie care e pensionar sau nu are de lucru si poate sa stea pe santier. Si chiar daca nu are nu cred ca nici unul dintre voi nu poate sa plece de la munca (2- 3 ore ) la etapele initiale, iar cand e de stat si mers dupa materiale sa iti iei un concediu.

Presupun ca la cei de la Adama ai dat un avans de vreo 15 - 20k de euro de apartament - in banii astia iti gaseai ceva in zona Brasovului (10 -15 km). Eu spre exemplu am cumparat in Brasov cu 20k 500mp si sper ca cu 30k de euro sa o ridic la rosu. Asa ca cu cei 80k de euro imi ridic o casa si am si curte.

Acuma stau la apartament, insa pina a veni in Bv am stat la casa asa ca stiu cum e sa stai la casa si sunt satul de toate fazele vecinilor. Era vorba de apartamentul de 2 camere, nu de cel de 3cam, insa sa dau peste 100k de euro pe un apartament de 3 camere  :death:

#26
u2_2

u2_2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.07.2006
20000 pentru 500 mp IN Brasov? Sincer, imi vine greu sa cred.

Si casa ridicata cu 30k? Poate daca o faci cu manuta ta, ca altfel nu vad cum...

#27
mihaionescu

mihaionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.07.2006

 u2_2, on Mar 14 2008, 12:33, said:

20000 pentru 500 mp IN Brasov? Sincer, imi vine greu sa cred.

Si casa ridicata cu 30k? Poate daca o faci cu manuta ta, ca altfel nu vad cum...

Daca vrei iti scanez actul de vanzare -cumparare si o sa vezi ca e adevarat. Si nu, nu am pus pret mai mic pentru ca am dat un avans inainte. Casa cu 30k la rosu m-am referit.  Si daca nu ma crezi vezi ca am pus pe Jurnal de casa la Casa in Brasov nishte pozele cu terenul, nu este in buricul targului cum cred ca ti-ai fi imaginat, insa cu masina ajung in Piata Sfatului in 10 min, asta daca prind trenul la calea ferata.

#28
u2_2

u2_2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.07.2006
Nu, tocmai ca nu mi-am imaginat in centru cu 40 euri. Daca fisia dintre blocurile de nefamilisti din Bartolomeu si Stupini e Brasov... In fine, mai mult ca probabil toate zonele se vor dezvolta candva. Multa bafta!

#29
axara_me

axara_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.12.2007
Salutare!
nu mai intereseaza pe nimeni Evocasa Viva Brasov?
ciudat...credeam ca vor fi mai multi ...locatari:)

vineri ne ducem sa semnam pentru apartament! sapt asta insa tb sa mergem cu contractul la un notar, avocat...ceva sa ne lamureasca daca e totul ok.

Numai bine!

#30
asclepios44

asclepios44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.02.2008

 axara_me, on Mar 21 2008, 10:20, said:

Salutare!
nu mai intereseaza pe nimeni Evocasa Viva Brasov?
ciudat...credeam ca vor fi mai multi ...locatari:)

vineri ne ducem sa semnam pentru apartament! sapt asta insa tb sa mergem cu contractul la un notar, avocat...ceva sa ne lamureasca daca e totul ok.

Numai bine!

Salutare!
Probabil ca multi dintre cei care au cumparat acolo nu stiu de acest forum...
Cum a fost la notar?

#31
iceprintz

iceprintz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 29.05.2007

 axara_me, on Mar 21 2008, 10:20, said:

Salutare!
nu mai intereseaza pe nimeni Evocasa Viva Brasov?
ciudat...credeam ca vor fi mai multi ...locatari:)

vineri ne ducem sa semnam pentru apartament! sapt asta insa tb sa mergem cu contractul la un notar, avocat...ceva sa ne lamureasca daca e totul ok.

Numai bine!


Salut!

Si bine v-am gasit!

Sunt si eu in proces de cumparare a unui apartament de 2 camere, tip 2 in bloc 3B.  Am semnat doar rezervarea si astept sa parcurg pasii pana la semnarea contractului, in maxim 21 de zile dupa cum spun ei. Sunt din Bucuresti si ... gata sa schimb orice informatie mai aflu cu voi ...

Zile Frumoase!

#32
asclepios44

asclepios44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.02.2008

 iceprintz, on Mar 25 2008, 20:15, said:

Salut!

Si bine v-am gasit!

Sunt si eu in proces de cumparare a unui apartament de 2 camere, tip 2 in bloc 3B.  Am semnat doar rezervarea si astept sa parcurg pasii pana la semnarea contractului, in maxim 21 de zile dupa cum spun ei. Sunt din Bucuresti si ... gata sa schimb orice informatie mai aflu cu voi ...

Zile Frumoase!
Bine ai venit, ca sa zic asa :)

Inseamna ca vom fi vecini, eu tot in 3B.

Bafta!

#33
u2_2

u2_2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.07.2006
Bine-ai venit!

Spune-mi, te rog, ce te-a facut pe tine, din Bucuresti, sa cumperi in Brasov?

#34
axara_me

axara_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.12.2007
salut!
hai k iti raspund si eu, ma simt "vizata" ca sa zic asa: am decis cu sotul meu sa achizitionam in Bv ap, deoarece ni s-a parut o investitie buna si sigura si pt ca vom avea unde sa fugim in w-end de nebunia din bucuresti...etc :)

pt noi, bucurestieni, e un chin sa mai stam si in w-end in oras! crede-ne!

in alta ordine d idei, nu am ajus la notar din anumite motive...insa sper sa ajung totusi astazi sau maine , pt ca vineri dimineata trebuie sa fim in bv pentru semnare!!

Numai bine!

#35
iceprintz

iceprintz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 29.05.2007

 asclepios44, on Mar 25 2008, 21:28, said:

Bine ai venit, ca sa zic asa :)

Inseamna ca vom fi vecini, eu tot in 3B.

Bafta!

Ma bucur ce ne-am intalnit atunci!

Sa fie pentru toti!


 u2_2, on Mar 25 2008, 22:08, said:

Bine-ai venit!

Spune-mi, te rog, ce te-a facut pe tine, din Bucuresti, sa cumperi in Brasov?

Pai... eu am luat decizia pe loc...

ii stiu pe cei de la Adama... astept impreuna cu prietena mea un apartament in Armonia Bucuresti...
lucrez tot pentru dezvoltatori imobiliari de multi ani... si in principiu cam stiu cum "devine problema"...

mi-am achizitionat de curand un apartament in Domus Confort Park... si am constatat ca ce imi lipsea acolo era ... peisajul din VIVA.

Adunate lucrurile... luand in considerare pretul... care mi se pare rezonabil... locul care mi se pare fantastic... si posibilitatea (asa cum spunea si colega de mai sus) de a petrece sfarsiturile de saptamana acolo... nu am mai stat deloc pe ganduri.

Mai mult... imi place foarte mult partiul apartamentului, cartierul care va fi si Brasovul. Nu ma deranjeaza suprafata pentru ca este foarte bine pusa in valoare.

Daca as mai avea cash... mi-as mai lua inca unul... doar pentru investitie... mai ales ca modul de plata este foarte corect.

Sigur ca toate aceste presupun si riscuri si potentiale probleme... dar cand vii de pe o piata asa cum este cea din Bucuresti, din start esti dispus sa iti asumi mai mult.

Daca imi mai vin ceva idei mai revin.

Pana atunci!

Zile frumoase!

Edited by iceprintz, 26 March 2008 - 11:45.


#36
msp

msp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.03.2008

 iceprintz, on Mar 26 2008, 11:43, said:

Ma bucur ce ne-am intalnit atunci!

Sa fie pentru toti!




Pai... eu am luat decizia pe loc...

ii stiu pe cei de la Adama... astept impreuna cu prietena mea un apartament in Armonia Bucuresti...
lucrez tot pentru dezvoltatori imobiliari de multi ani... si in principiu cam stiu cum "devine problema"...

mi-am achizitionat de curand un apartament in Domus Confort Park... si am constatat ca ce imi lipsea acolo era ... peisajul din VIVA.

Adunate lucrurile... luand in considerare pretul... care mi se pare rezonabil... locul care mi se pare fantastic... si posibilitatea (asa cum spunea si colega de mai sus) de a petrece sfarsiturile de saptamana acolo... nu am mai stat deloc pe ganduri.

Mai mult... imi place foarte mult partiul apartamentului, cartierul care va fi si Brasovul. Nu ma deranjeaza suprafata pentru ca este foarte bine pusa in valoare.

Daca as mai avea cash... mi-as mai lua inca unul... doar pentru investitie... mai ales ca modul de plata este foarte corect.

Sigur ca toate aceste presupun si riscuri si potentiale probleme... dar cand vii de pe o piata asa cum este cea din Bucuresti, din start esti dispus sa iti asumi mai mult.

Daca imi mai vin ceva idei mai revin.

Pana atunci!

Zile frumoase!

Buna:), nu vreau sa sune a reclama, dar am citit toate discutiile referitoare la acest subiect si as avea o propunere(pertinenta, sper eu) pentru cei interesati. Eu am un apartament de 4 camere tot in zona aceea din Brasov, pe care intentionez sa il vand cuiva interesat sa imi plateasca banii in rate pe un an de zile.Stiu ca acesta nu este un site de anunturi imobiliare, dar m-am gandit ca poate mai sunt doritori in zona respectiva:)
Sper sa nu va fi deranjat prea tare faptul ca am postat aici...


o zi buna la toata lumea

Edited by msp, 27 March 2008 - 18:28.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate