Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Efecte secundare anticonceptionale Jeanine

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Mona_sweet

Mona_sweet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.01.2008
Am nevoie de ajutor. Am inceput sa iau anticonceptionale Jeanine la recomandarea medicului ginecolog in urma unui control si analize de sange acum 18 zile. De 4 zile mi-a aparut o sangerare de culoare inchisa. Nu este in cantitati mari,dar este prezenta si ma deranjeaza. Am inteles ca acest lucru este normal pana cand corpul se obisnuieste cu anticonceptionalul dar as vrea sa stiu cat dureaza. In saptamana viitoare teoretic ar trebui sa-mi vina ciclul, dar daca dupa aceea sangerarea continua, ce-ar trebui sa fac? Acest lucru imi provoaca disconfort desi nu simt nici o durere, insa nu-mi convine sa stau tot timpul cu "scutece" :). Astept cu nerabdare raspunsuri si sfaturi de la voi. Multumesc mult de tot.

#2
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006

View PostMona_sweet, on Jan 3 2008, 02:06, said:

Am nevoie de ajutor. Am inceput sa iau anticonceptionale Jeanine la recomandarea medicului ginecolog in urma unui control si analize de sange acum 18 zile. De 4 zile mi-a aparut o sangerare de culoare inchisa. Nu este in cantitati mari,dar este prezenta si ma deranjeaza. Am inteles ca acest lucru este normal pana cand corpul se obisnuieste cu anticonceptionalul dar as vrea sa stiu cat dureaza. In saptamana viitoare teoretic ar trebui sa-mi vina ciclul, dar daca dupa aceea sangerarea continua, ce-ar trebui sa fac? Acest lucru imi provoaca disconfort desi nu simt nici o durere, insa nu-mi convine sa stau tot timpul cu "scutece" :). Astept cu nerabdare raspunsuri si sfaturi de la voi. Multumesc mult de tot.

Primul lucru care trebuie sa-l faci (dupa cititea atenta in prealabil a prospectului ) este sa te duci fuga la medic

#3
Mona_sweet

Mona_sweet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.01.2008

View Postdacadrean, on Jan 3 2008, 02:12, said:

Primul lucru care trebuie sa-l faci (dupa cititea atenta in prealabil a prospectului ) este sa te duci fuga la medic

Deci teoretic ar trebui sa se opreasca sangerarea? deja o am de 3 zile. e mult? :confuzzled:

#4
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006

View PostMona_sweet, on Jan 3 2008, 02:18, said:

Deci teoretic ar trebui sa se opreasca sangerarea? deja o am de 3 zile. e mult? :confuzzled:

Teoretic nu este mult.
Organismul tau suporta in aceasta perioada transformari.Poate chiar ciclul sa-ti fi venit mai devreme. Daca ai facut sex in aceasta perioada ai consumat mai mult alcool ca de obicei poi fi si ei factori care au produs sangerarea.
Nu exista o singura cauza. Exista un cumul de factori.


Apropo si stresul este o cauza asa ca linisteste-te  si treci la somn.


Iar maine o programare la medic.

#5
alina23_81

alina23_81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.12.2007

View PostMona_sweet, on Jan 3 2008, 03:06, said:

Am nevoie de ajutor. Am inceput sa iau anticonceptionale Jeanine la recomandarea medicului ginecolog in urma unui control si analize de sange acum 18 zile. De 4 zile mi-a aparut o sangerare de culoare inchisa. Nu este in cantitati mari,dar este prezenta si ma deranjeaza. Am inteles ca acest lucru este normal pana cand corpul se obisnuieste cu anticonceptionalul dar as vrea sa stiu cat dureaza. In saptamana viitoare teoretic ar trebui sa-mi vina ciclul, dar daca dupa aceea sangerarea continua, ce-ar trebui sa fac? Acest lucru imi provoaca disconfort desi nu simt nici o durere, insa nu-mi convine sa stau tot timpul cu "scutece" :). Astept cu nerabdare raspunsuri si sfaturi de la voi. Multumesc mult de tot.
Stai linistita, si eu iau Janine si la inceput am avut aceleasi probleme ca si tine, fiind prima oara cand le ei corpul tau, trebuie sa se obisnuiasca cu schimbarea. Eu am avut sangerare continua vreo 2 saptamani , dar dupa aceea a trecut, s-ar putea sa te si doara un pic , sunt lucruri normale atunci cand ei antibebe pt prima oara. Ciclu menstrual mi-a venit la timp chiar daca am avut sangerarile alea, dar cel mai bine du-te la doctorul tau si spune-i. Cu siguranta te va ajuta sa te simti mai bine.  ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate