Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Schi sau Snowboarding

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Snoop

Snoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2003
Schiez de aproximativ 12 ani si pot spune ca schiez destul de bine, am castigat ceva competitii de schi la nivel de amator. Tocmai am achizitionat un Voelkl P60 model 2005, care pot sa-l returnez fara nici o problema. Dilema mea este daca sa renunt la schi si sa ma apuc de placa?

#2
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Cel mai bine ar fi sa incerci si snowboard-ul o perioada, si iti vei face singur o idee. Unii prefera ski-ul, altii placa...

#3
Snoop

Snoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2003
Da dar sa incer ar insemna sa renunt la schiuri de 25mil lei.

#4
honeybunny

honeybunny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 27.04.2004
Eu schiez de vreo cel putin 7 ani si imi place la nebunie. Pot spune ca schiez deja bine, la nivel amator, fara competitii etc. Nu as renunta la schiuri pentru placa nici in ruptul capului. Poate sa alternez, dar de renuntat niciodata!

#5
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Si eu schiez de vreo 9 ani, vreau sa ma apuc si de placa, nu cred ca as renunta la schiuri, dar nu as avea o problema sa le fac in paralel.

#6
evil`boy

evil`boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.09.2004
lool.. e ceva de genul.. toata viatza mea am iubit fetele, ce`ar fi sa incerc sa iubesc si baietii ??? nu se pune problema asa... incercand board`ul nu renunti la skiuri... e doar o incercare, o tentativa.... oricum sunt 2 stiluri diferite.. te poti decide mai apoi. PS Pastreaza skiurile :P

#7
midvedi

midvedi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.04.2005

Snoop, on Aug 13 2004, 12:54, said:

Schiez de aproximativ 12 ani si pot spune ca schiez destul de bine, am castigat ceva competitii de schi la nivel de amator. Tocmai am achizitionat un Voelkl P60 model 2005, care pot sa-l returnez fara nici o problema. Dilema mea este daca sa renunt la schi si sa ma apuc de placa?

<{POST_SNAPBACK}>


stii pe cineva interesat de VOELKL p30race??
sunt in stare f bune, cu leg ess , su sisteme de reglaj,180inaltime
daca stii cautama urgent
[email protected]
072030994

#8
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
N-a mai scris nimeni de ceva timp, dar ma bag si eu cu o vorba a cuiva:
Ce preferati, prajitura, sau friptura ? merg amandoua, pe rand...

#9
Hijacker

Hijacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 08.08.2005
Sunt un schior bun,pe placa m-am pus odata in viata si nu mi-a placut pt ca nu ai aceeasi libertate de miscare.Pe schiuri daca vrei sa mergi intr-un picior esti liber sa o faci iar in cazul in care te dezechilibrezi cred ca gasesti inapoi echilibrul mult mai repede decat pe placa.Si oricum cred ca vitezele pe care le atingi pe schiuri nu prea poti sa le ajungi cu placa.Deci traiasca schiurile, desi au cam pierdut teren.

#10
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
NU RENUNTA LA SCHIURI!!!!!! Incearca intai sa inveti sa te dai cu o placa inchiriata sau imprumutata de pe la vreun prieten, pentru ca risti sa-ti dai schiurile, sa-ti iei placa si sa-ti dai seama ca ori nu te descurci cu placa, ori nu-ti place...
Pe langa faptul ca dupa atatia ani de schi e foooooarte greu sa te apuci cu placa, trebui sa "uiti" tot ce ai invatat pe schiuri ;) [ma refer la reflezele care le-ai dobandit ins chi....]
Apropo o placa de incepatori nu e foarte scumpa, ai putea sa nu renunti la schiuri si sa-ti cumperi o placa din aia "Crazy Creek"[parca asa le zice...] si sa vezi cum merge...

#11
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Nu se poate sa nu renunti la schiuri daca vrei sa inveti cu placa. Este destul de greu la inceput...si dupa cateva zeci de cazaturi o sa-ti vina sa-ti bagi p**a si sa te intorci la schiuri si sa ramai acolo! O data ce inveti insa, iti garantez ca nu prea vei mai vrea sa vezi schiurile  :naughty:
PS si nu-ti lua crazy creek....sunt praf...mai bine iti iei ceva la mana a doua dar mai bun !

#12
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postsepguy, on Mar 27 2006, 17:39, said:

Nu se poate sa nu renunti la schiuri daca vrei sa inveti cu placa. Este destul de greu la inceput...si dupa cateva zeci de cazaturi o sa-ti vina sa-ti bagi p**a si sa te intorci la schiuri si sa ramai acolo! O data ce inveti insa, iti garantez ca nu prea vei mai vrea sa vezi schiurile  :naughty:
PS si nu-ti lua crazy creek....sunt praf...mai bine iti iei ceva la mana a doua dar mai bun !
Eu nu ma refeream sa nu renunte la schiat... dar pana cand vede cum si ce cu placa, sa nu dea schiurile pentru ca daca nu ii palce cu placa o sa se trezeasca lipsit de schiuri...

#13
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

View Postsepguy, on Mar 27 2006, 17:39, said:

Nu se poate sa nu renunti la schiuri daca vrei sa inveti cu placa.

Heheheh ba se poate, nu mai sta pe ganduri, arunca schiurile  :P

#14
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Bai, ce naiba aveti voi snowboarderii cu schiorii ? :P Suntem aici [pe pamant] dinaintea voastra asa ca: "leave us alone" :P

Edited by rashid, 27 March 2006 - 17:08.


#15
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
De ce, e foarte bine. Am observat ca snowboarderii taseaza damburile, sunt buni la casa omului (ma rog, partia...)
Pe de alta parte, Snoop intr-un an jumate o fi renuntat la amandoua, ca nu a mai dat pe aici...

#16
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002

View Postrenderman, on Mar 27 2006, 18:00, said:

Heheheh ba se poate, nu mai sta pe ganduri, arunca schiurile  :P
E dubla negatie...adica aceeasi idee :)



Quote

Bai, ce naiba aveti voi snowboarderii cu schiorii ? tongue.gif Suntem aici [pe pamant] dinaintea voastra asa ca: "leave us alone" tongue.gif
Ne stricati powderu si aveti salopete gay  ^_^

#17
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postdragos_avram, on Mar 27 2006, 18:14, said:

De ce, e foarte bine. Am observat ca snowboarderii taseaza damburile, sunt buni la casa omului (ma rog, partia...)
Pe de alta parte, Snoop intr-un an jumate o fi renuntat la amandoua, ca nu a mai dat pe aici...
:w00t: de abia acum am vazut ca asta era un thread mort iar apoi inviat :D

View Postsepguy, on Mar 27 2006, 18:47, said:

E dubla negatie...adica aceeasi idee :)
Ne stricati powderu si aveti salopete gay  ^_^
Ok, dar cu cei fara salopete gay ce aveti? :P [eu nu port salopete]
Sper sa nu se lase cu flame, doar glumim si noi ca intre iubitori ai sporturilor de iarna:
Stii cum le zic brasovenii la snowboarderi? Mistreti, ca la fiecare cazatura ramane iarba in urma voastra :P

#18
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
nu stiu daca am inteles acelasi lucru din gluma aia  :w00t:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate