Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Probleme cu BS Player

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
cromo

cromo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 28.04.2004
Am instalat ultima versiune de BS Player (100.810) si am constatat urmatoarele neajunsuri:
-se incarca foarte greu, la fiecare accesare;
-desi am deselectat de fiecare data sa nu-mi mai asocieze playerul cu alte fisiere, la fiecare deschidere acesta se asociaza automat cu cateva din cele pe care le are in lista.
Ce pot face sa inlatur aceste neajunsuri? Sistemul de operare este Windows 98SE.
Multumesc pentru eventualul sprijin.

#2
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
Dupa postul tau am aflat ca a aparut 810 si, pentru ca sunt tot pe Win 98 SE, am zis: ''ia sa vad la mine cum face'' ! L-am pus si merge admirabil. E de o stabilitate pe care n-a mai avut-o nici o alta versiune. Nu cumva ai o incalcitura de codecuri ? Mi-e frica mai ales de codec packs.

#3
cromo

cromo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 28.04.2004
Am avut instalat Ace Mega Codecs 5.93 Pro, pe care ulterior l-am dezinstalat. Apoi am instalat numai DivX.5.2, XviD 1.1, DirectVobSub si codecurile pt. WMP9 si acelasi BS. Si tot nu a disparut problema cu asocierea automata a playerului, la fiecare dechidere, cu anumite tipuri de fisiere. Se incarca insa mai repede.
Cu o versiune mai veche, respectiv BS1.00 RC1 Build 805, nu apar problemele respective.

#4
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 29.01.2004
cromo

Si eu am avut aceiasi problema cu BSPlayer-ul si solutia a fost reinstalarea SO. Se pare ca Ace Mega Codecs Pack este problema. Chiar daca l-ai dezinstalat, tot ramane ceva pe acolo. Eu acum am instalat doar: DivX, XviD si ac3filter si totul e ok.

Salutari si numai bine

#5
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
Am fost gand la gand. Pe de alta parte, daca ti-e lene ori n-ai timp de alt SO, 805-ul mi se pare excelent. Perfect functional.

#6
oandrei

oandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.01.2004
Incearca si MV2Player. S-ar putea sa renunti la BSplayer.

Mie asa mi s-a intimplat! :)

Bafta!

#7
cromo

cromo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 28.04.2004
Ok, o sa testez si MV2 si am sa pastrez si versiunea mai veche a BS-ului.
Doar cu titlu informativ, problemele amintite apar, la mine, numai cu versiuni ale BS-ului de la 808 in sus.
Multumesc tuturor participantilor pentru sfaturi.

#8
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003
o intrebare, mv2 are suport pt. telecomanda, respectiv girder?

#9
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Nu stiu cum e cu girder ca nu folosec; eu folosesc BRemote si o fac cu succes pe MV2Player si pe absolut orice program; foloseste search si o sa gasesti un tutorial complet cum se configureaza/foloseste BRemote.

#10
akkor

akkor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.08.2004
Poti incerca si mplayerc (Media Player Classic). Mie mi-a facut impresia ca este mai bun decat mv2 si BSPlayer.
Il poti incerca, este gratuit. Nu are multe farafastacuri, dar redarile sunt impecabile. Daca nu ma insel divx-urile si xvid-urile le vede fara a avea codec-urile instalate. Dar trebuie sa verifici ca nu sunt sigur. Si cred ca are si AC3 incorportat.

#11
Toranaga

Toranaga

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 372
  • Înscris: 04.08.2003
Omul are probleme cu timpul de încărcare al unui player și voi spuneți că problema e de la codecuri și să schimbe eventual programul. Mă îndoiesc că asta  e soluția.

Încearcă o dezinstalare și o reinstalare. Singura dată când mi-a făcut figuri bsplayer a fost când am instalat o nouă versiune peste cea veche.

#12
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
Foarte ciudat, pentru ca BS nu se ''instaleaza''. El se desface in folderul dorit, neintrand in Program Files. Deci, daca procedeaza asa, cum putea o versiune mai veche s-o impiedice pe aia noua, cand desfacerea in folderul respectiv ar fi suprascris totul ?

#13
cromo

cromo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 28.04.2004
Eu l-am incarcat cu Installer (2.18MB), nu cu ZIP (2.18MB), si l-a dus automat in Program Files, in folderul Webteh. Poate fi dezinstalat din Control Panel (Add or Remove Programs).
L-am instalat si dezinstalat de mai multe ori (dupa dezinstalare am sters si folderul Webteh, care a ramas in Program Files), insa fara nici un rezultat.
Am ramas la varianta mai veche.

#14
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
1.Pe un windows 98, BsPlayer imi reda filmele(numai cele cu extensia ce incepe cu litera m gen mpeg sau derivate) cu "fundul" in sus
2.Ce codecuri imi recomandati sa instalez ? ; am incercat ACE dar numai erori imi dadea.
3. Ce pleyer recomandati, avind in vedere ca am o rabla la 233 si placa video la 1 M

#15
cromo

cromo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 28.04.2004
Fara pretentii de cunoscator,... referitor la imaginea inversata daca ai instalat VobSub-ul verifica setarea "Flip pictures vertically".
Iar ACE-ul pe unele sisteme merge bine, iar pe altele nu prea - uneori da erori de functionare la rularea filmelor, chiar si dupa dezinstalarea sa (cred ca strica ceva). Eu l-am folosit si am renuntat la el.

#16
Toranaga

Toranaga

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 372
  • Înscris: 04.08.2003

Quote

Originally posted by danb1961
2.Ce codecuri imi recomandati sa instalez ? ; am incercat ACE dar numai erori imi dadea.
3. Ce pleyer recomandati, avind in vedere ca am o rabla la 233 si placa video la 1 M


2. S-a mai discutat de nenumărate ori. O căutare scurtă te-ar edifica.
3. Player poți folosi mplayer, deși e cam greoi în utilizare. Problema e că pe sistemul ăla, nu doar playerul îți va face probleme, ci și codarea filmului.

Ageamiu, ia caută prin regiștri după bsplayer.

#17
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
E posibil, oare, sa avem dreptate amandoi ? Incepem cu dreptatea ta: da, m-am uitat si exista o intrare in registri !
Si acum a mea: desi folosesc Ghost, avand un D: mai generos, am copiat acolo toate programele pe care eu le consider ca nu se ''instaleaza'' (le am si pe C:). Pe langa BS, un altul, foarte cunoscut, e TMPGEnc Plus (care are si el intrare in registri), dar care functioneaza perfect si din noua locatie. Poti experimenta: copiaza folderul BS Player pe alt HDD si vei vedea ca merge perfect. Banuiesc o notare pe care o face in registri la utilizare. El isi face notarea in registri ca sa stie sistemul de el. Asa cum lasam adresa la vechea gazda dupa mutare. Poate ne cauta vreun sistem de operare.

#18
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
BSplayer version 1.01 - http://www.bsplayer.....php?p=download

    BSplayer version 1.01 Build 811 is released.
    Here are the changes:

      EQ preamp value is now remembered
    * fixed bug with playlist when realative paths were used
    * fixed problem with smooth scroll (BSplayer enabled it at start)
    * fixed some problems with mpeg2 files
    * fixed problem with aspect ratio when window was moved to other monitor
    * fixed strange bug with playlist in Win 9x (explorer or any other program crashed when playlist was open)
    * if subtitles were disabled, embeded subtitles were still loaded, fixed
    * some workarounds for problem with Norton antivirus
    * some other bug fixes
    * autoplay option is now acting as in previous versions
    * full screen skin can now be on top and bottom, also base skin have now full screen skin
    * added font smoothing option for subtitles
    * added 'boss' button function
    * added VMR9 renderless mode and subtitle support, subtitles are now supported with VMR 9
    * it's now possible to define every shortcut as global
    * added 'movie mode' function (M), it will put movie at top, subtitles at bottom and enable pan-scan as needed


Vad ca au scos si o versiune PRO care se poate cumpara cu 19,90 €.

Varianta PRO include:

    *  Customizable Equalizer
    *  Support for Capture/Tuner devices
    * Capture Video to file
    *  Integrated subtitle editor
    * Network file buffering
    * Improved subtitles
    * Improved VMR9 support
    * Technical email support

Edited by DanyBoss, 13 September 2004 - 00:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate