Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Admitere drept

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Alia

Alia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 29.08.2002
Anul viitor voi da admitere la drept la stat in Bucuresti. As vrea sa stiu cam ce se da (subiecte din anii trecuti) si daca stie cineva o profesoara mai buna de limba romana, la care sa fac pregatire in vederea sustinerii examenului (eventual si cat ar costa o sedinta).
     Si daca mai stiti altceva in legatura cu acest subiect, va rog sa-mi impartasiti din experienta voastra.

#2
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Uhm... succes! :D

#3
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Sa intri la drept e usor. Sa te vad io cum te mentii acolo!

#4
Miro

Miro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 08.08.2004

Quote

Originally posted by ovidelu
Sa intri la drept e usor. Sa te vad io cum te mentii acolo!


LOL! SA FACI DREPTUL E USOR! Sa te vad unde te angajezi dupa! :(

#5
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
sa te angajezi e usor, sa vad unde iesi la pensie !

#6
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
din cate stiu la drept la bucuresti se da examen grila la admitere si la licenta

asa ca trebuie sa te pregatesti pentru grila dar numai cu un singur raspuns corect din 3 sau 4 asa ca nu este greu

#7
Alia

Alia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 29.08.2002
As vrea sa stiu totusi daca stie cineva o profesoara buna de limba romana la care sa fac pregatire.

#8
Miro

Miro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 08.08.2004
Stiu eu o profesoara buna pentru pregatire. Dar depinde in ce oras locuiesti tu. ;) Profesoara respectiva este din Craiova.

#9
Alia

Alia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 29.08.2002
Mie mi-ar fi trebuit cineva din Bucuresti.

#10
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
e imposibil sa nu sti sau sa nu gasesti o prof buna in buc

#11
Alia

Alia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 29.08.2002
Pai problema e ca eu nu am facut liceul in Bucuresti, doar facultatea. Si nu cunosc profesori de liceu din Bucuresti. Stiu ca nu ar trebui sa fie greu, dar speram sa stie cineva o profa, ca sa nu merg eu din liceu in liceu sa aflu la cine sa fac pregatire.

#12
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
si nu poti sa intri fara examen pe locurile de la a doua facultate?

oricum daca ai facut  facultate la fara taxa la sta nu mai ai voie sa faci si a doua facultate tot fara taxa

#13
TeoCrisIor

TeoCrisIor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.04.2012

 Alia, on 6th August 2004, 18:33, said:

Anul viitor voi da admitere la drept la stat in Bucuresti. As vrea sa stiu cam ce se da (subiecte din anii trecuti) si daca stie cineva o profesoara mai buna de limba romana, la care sa fac pregatire in vederea sustinerii examenului (eventual si cat ar costa o sedinta).
     Si daca mai stiti altceva in legatura cu acest subiect, va rog sa-mi impartasiti din experienta voastra.


eu am dat economie si gramatica limbii romane. la economie am invatat din manualul de liceu si la gramatica m-am pregatit dupa niste carti care urmaresc programa de admitere, respectiv capitolele vocabular, fonetica, sintaxa, morfosintaxa...plus exprimare corecta. am lucrat singura cam tot anul dupa volumele 1 si 2 din Gramatica limbii romane pentru examene de Alexandru Petricica. Au pe langa grile ca la examen si subiectele din anii trecuti rezolvate si comentate.
In principiu trebuie sa te pregatesti din timp, e un examen destul de greu chiar daca e grila. Eu am invatat singura, n-am avut probleme. M-au ajutat foarte mult si cartile dupa care am invatat.

Pentru gramatica, e si un site - http://www.grile-gramatica.ro/ - unde gasesti ce subiecte s-au dat si cartile dupa care am invatat eu. spor!

Edited by TeoCrisIor, 24 April 2012 - 18:29.


#14
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Serios ? :mellow:

#15
Audrey_bb

Audrey_bb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 28.03.2010

 Alia, on 6th August 2004, 18:33, said:

Anul viitor voi da admitere la drept la stat in Bucuresti. As vrea sa stiu cam ce se da (subiecte din anii trecuti) si daca stie cineva o profesoara mai buna de limba romana, la care sa fac pregatire in vederea sustinerii examenului (eventual si cat ar costa o sedinta).
     Si daca mai stiti altceva in legatura cu acest subiect, va rog sa-mi impartasiti din experienta voastra.

La o atenta verificare a site-ului facultatii http://drept.unibuc.ro/ gaseai mai multe raspunsuri decat iti doresti. Ai acolo si subiecte din anii trecuti, si admiterea explicata in detaliu, si ce materii vei face si altele.

#16
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Asa e. Desi, acum, cred ca nu mai ai probleme cu admiterea avand in vedere ca asta se intampla in 2004 sau 2005.

Edited by Corupt, 24 April 2012 - 20:25.


#17
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Cum dracu reusesc unii sa dezgroape subiecte de aproape un deceniu? :lol: :lol: :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate