Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Calitate maxima pe YouTube

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Se pare ca cei de la YouTube trec la HD si vor folosi pentru codare X264. Deocamdata folosesc o versiune mai veche a codecului, dar vor face upgrade curand, asa ca nu dati navala acum sa puneti pe net toata colectia voastra HD.
Acest clip deoarece are la final &fmt=22 se poate urmari HD.
Acelasi clip dar fara acel &fmt=22 del la finalul linkului nu se mai vede HD.
Info.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 07 December 2008 - 00:17.


#20
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 16.01.2007
o veste buna, intr-adevar, totusi mai exista limita de upload sau  au  lasat aceeasi  limita de 10min pe clip, ptr HD-uri?
in orice caz, tutorialul ramane in picioare ptr cei ce nu  au posibilitatea sa urce fisiere de dimensiuni mari pe iutub avand o viteza ff mica....ca mine dealtfel  :rolleyes:

#21
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Habar n-am. Nici macar nu am stat sa vad cum se poate urca un HD care sa ramana HD. Eu doar am prezentat informatia pentru fanii HD.

enjoy,
Mtz

#22
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Bun , dar exista un mod prin care atunci cand intru pe youtube , sa vad orice video la calitate maxima prin acel &fmt=18 de la sfarsitul link'ului (adica asta) .

Eu nu am reusit treaba asta :

"Tot ceea ce trebuie sa faci este sa creezi un nou bookmark, il denumesti cum vrei iar la campul pentru adresa introduci java script:window.location+=?&fmt=18?;. Salveaza bookmark-ul intr-un loc usor accesibil, gen Bookmarks Bar.
In momentul in care te afli pe o pagina YouTube, tot ce trebuie sa faci este sa apesi pe acel bookmark si pagina se va reincarca, afisand versiunea mai buna a clipului video.
"

Cum se creeaza un nou  bookmark, ? :huh: Eu dau Add Bookmark , o numesc , pun "aia" la  locatie , dau ok , intru pe youtube , si **** nu face nimic . ^_^

Edited by aWp_viTal, 01 January 2009 - 13:12.


#23
RoDariusGaming

RoDariusGaming

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2018
Salut,ozzyboy,am incercat metoda ta,sa rezolv cu HEXcellent,fiind ca si eu am aceeasi problema cu rezolutia,dar HEXcellent nu functioneaza si nici nu stiu cum sa ajung sa deschid fisierul deoarece HEXcellent este in limba germana,te rog ma poti ajuta?TE rog,scuza-mi deranjul,am doar 13 ani si sunt nou in postarea videourilor pe youtube si te-as ruga daca poti sa ma ajuti si pe mine?Multumesc anticipat.

#24
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
Mare minune sa iti si raspunda ozzyboy, te-ai uitat de cand este postarea lui? Are fix 10 ani.Posted Image .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate