Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

cd-rw se sterge?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
xdoctorx

xdoctorx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 31.10.2003
Am si eu de aproape 1 an 1 cd-rw asus si 1 prieten m-a intrebat daca l-am sters! Stiti voi cu cd de-ala cu perisori! Eu stiam ca cd-rw nu se sterg! Ma insel?Tb. sters si el?
Mersi

#2
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Cd-urile alea "paroase" nu prea fac mare lucru. Daca ai probleme cu el, desfa-l sau du-l la cineva sa-l desfaca si sterge-i lentila.

#3
xdoctorx

xdoctorx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 31.10.2003
dar nu se strica daca folosesc 1 cd"paros"?

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,548
  • Înscris: 07.02.2003
Se murdareste doar, nu pateste nimic... doar sa ai grija la viteze mari, sa nu explodeze cd-ul :)

#5
xdoctorx

xdoctorx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 31.10.2003
k, problema e ca am cd-uri care nu le mai citeste! in cazul asta ce sa fac! Prietenul meu de asta a zis ca tb. sters. Ce sa fac?

#6
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
eu am avut o problema oarecum asemanatoare...numai ca la mine nu mai citea nici un cd..bagam cd-u in el..se aprindea becu..incepea sa-l invarta..se stingea becu..se audea cum scade turatia..si se auzea cum tot incerca sa-l citeasca..solutia...dus la reparat...treaba cu cd-ul paros..am inteles eu ca e o mare tzeapa..cei de la service mi-au spus ca doar era plin de praf..in rest nimic..un amic de la o firma de calc..mi-a zis ca ar fi avut probleme cu lentila si ca ei ar fi marit avansul la lentila(nu prea stiu ce inseamna asta)..si zicea ca e ff posibil sa mai am  probleme cu el...ei bine nu...din dec pana acum..merge cat se poate de bine

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,548
  • Înscris: 07.02.2003
Avansul la lentila... LOOOOL  ;)

#8
cianura

cianura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,754
  • Înscris: 19.01.2004
da, si au schimbat uleiul la cutia de viteze de la cdrom... hehehe !! nu uitati totusi si de placutele de frina... :D :drac:

#9
xdoctorx

xdoctorx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 31.10.2003
ca bine zici marce,
asa face si la mine se aprinde becu, scade viteza....................si gata!
LA REPAREAT CU EL! ma duc azi sau maine
THX

#10
vlad4u

vlad4u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.08.2004
eu zic totushi sa incerci inainte sau sa lashi pe altcineva sa incerce sa-i curete lentila inainte sa-l "condamni" la service!!!
lucru asta e ushor de facut shi te scuteste de deplasarea la "doctor" unde o sa pierzi shi timp shi bani! dak nu mere atunci......asta e man!pune-l pe esafod! :) :) :)

#11
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
pana la urma ai rezolvat cu writeru? l-ai dus la service?
si al meu a patit in seara asta ceva si numai asa face, citeste dar nu scrie

#12
di eGO

di eGO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 13.01.2004
Eu am un CD-ROM SONY (are 3 ani) care face asa la cd-uri mai vechi. L-am curatat cu un CD CLEANER si acum merge binisor, dar nu cred ca mai are mult si ...o sa iau altul. CD-urile cu "peri" nu mi se par solutia cea mai buna. Mai bine desfa-l sau da-l cuiva care se pricepe. Cat despre RW tau, dupa un an e cam suspect (mai ales ca e ASUS). Cate CD-uri ai ars ?

#13
sirtiger

sirtiger

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 28.07.2004
quarz computer se ocupa cu reparatii de cd-rw

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate