Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Cum ajung de la Targoviste la Carrefour Ploiesti ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Daca se poate sa-mi spune-ti pe unde sa o iau ar fii super perfect.

#2
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006
http://www.viamichel...mp;image2.y=11#

#3
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Când ajungi la centura Ploieștiului, faci stânga și mergi pe ea până iți sare în ochi :P

#4
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View PostCelestin, on Dec 3 2007, 20:42, said:

Când ajungi la centura Ploieștiului, faci stânga și mergi pe ea până iți sare în ochi :P

La centura Ploiestiului sa inteleg ca ajung imediat cum ajung in Ploiesti corect ?

#5
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Inca ceva si nu va mai deranjez, pentru la Carrefour Brasov, merg pe dn1, pe langa timisul de sus si de jos si apoi merg inainte pana la intrare in Brasov.
Parca la intrare in BV e un pod sau ceva de genul acesta si apoi cum ajung la Carrefour Brasov ?

#6
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Carrefoururile astea de care intrebi sar in ochi, dupa cum ti s-a spus! nu tre sa cauti cine stie ce, sunt chiar pe sosele principale. De la Tirgoviste e mai bine de mers la Ploiesti. Iar centura Ploiesti e inainte de Ploiesti. Daca ai ajuns deja la Ploiesti se cheama ca ai trecut de centura. Tre sa cauti directia Brasov/Cimpina/Sinaia cind ajungi aproape de Ploiesti.

Iar pt Brasov, treci de podul ala si mergi inspre centru, si o sa vezi magazinul pe dreapta.

Edited by abancor, 04 December 2007 - 11:29.


#7
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
dar ai grija ca in momentu in care-o sa intri in brasov o sa ai o intersectie de genu asta:
- drumul de pe care vii tu dinspre predeal;
- un pod la stanga (care duce spre centru; pe asta trebuie s-o iei tu ca sa ajungi la carrefour, care o sa fie pe dreapta, cum ti s-a mai spus);
- un pod in directia stanga-fata (care pleaca din acelasi punct ca si podul de care ti-am zis mai devreme si care duce spre iesirea din brasov catre sf gheorghe / targu secuiesc);
- un drum in dreapta (care intra in sacele).

daca te hotarasti sa mergi de la targoviste la brasov, vezi ca ai un drum mai scurt (adica nu prin ploiesti): targoviste - sinaia (la drumul principal faci stanga) - predeal - brasov.

#8
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Da stiu de drumul Sinaia-Targoviste DN71 care da fix in dn1.
Problema este la BV, sa speram ca ma descurc sa ajung la Carrefour Bv, insa daca drumul se face nasol (gheata, zapada) cred ca renunt si ma duc la Ploiesti.

#9
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
daca, dupa ce intri in brasov, o iei pe podu din stanga si mergi cateva minute n-ai cum sa nu vezi C-ul pe dreapta.

iar pt C ploiesti: ti s-a spus, ajungi la centura (e un drum mare, mai inalt, perpendicular pe al tau) si o iei la stanga in directia brasov. la un moment dat o sa se faca un sens giratoriu unde o sa fie stanga catre sinaia - predeal - brasov, dar tu o tii tot in fata (probabil ca pt directia "in fata" indicatoarele vor arata valenii de munte, ca urmatoarea iesire de pe centura mi se pare ca e catre valeni) si la f scurt timp o sa vezi pe stanga, chiar pe centura, C ploiesti.

#10
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Nu stiu daca poate face stinga pe centura Ploiesti, avind in vedere ca e intersectie denivelata, cu bretele. Trebe urmarita directia Brasov.

Nu vad de ce ar merge de la Tirgoviste la Brasov, cind are Ploiestiul mult mai aproape.

Edited by abancor, 05 December 2007 - 10:46.


#11
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

View Postabancor, on Dec 5 2007, 10:46, said:

Nu stiu daca poate face stinga pe centura Ploiesti, avind in vedere ca e intersectie denivelata, cu bretele. Trebe urmarita directia Brasov.

Nu vad de ce ar merge de la Tirgoviste la Brasov, cind are Ploiestiul mult mai aproape.
n-am mai trecut de mult timp pe acolo si nu mai retin schema intersectiei, dar e f posibil sa nu se poata face direct stanga, avand in vedere ca centura parca era mai sus decat drumul care vine de la targoviste. ma refeream la faptu ca trebuie sa ajunga in stanga, nu sa vireze stanga imediat cum vede centura. :D ori urmareste directia brasov, ori o studiaza din departare si se prinde ce si cum, dar important era sa ajunga in partea stanga.

cat despre brasov, daca omul a intrebat, i s-a raspuns. o vrea sa se plimbe, o vrea sa schimbe peisaju, o profita de ocazie si o mai trece pe undeva prin brasov sau prin juru brasovului, cine stie...

#12
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View PostVineri, on Dec 5 2007, 11:01, said:

n-am mai trecut de mult timp pe acolo si nu mai retin schema intersectiei, dar e f posibil sa nu se poata face direct stanga, avand in vedere ca centura parca era mai sus decat drumul care vine de la targoviste. ma refeream la faptu ca trebuie sa ajunga in stanga, nu sa vireze stanga imediat cum vede centura. :D ori urmareste directia brasov, ori o studiaza din departare si se prinde ce si cum, dar important era sa ajunga in partea stanga.

cat despre brasov, daca omul a intrebat, i s-a raspuns. o vrea sa se plimbe, o vrea sa schimbe peisaju, o profita de ocazie si o mai trece pe undeva prin brasov sau prin juru brasovului, cine stie...

Da exact ma gandeam la o posibila destinatie Bv insa dupa timpul urat care este nu cred ca mai ajung (am inteles ca drumul e acoperit de zapada).
O sa incerc sa ajung la Ploiesti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate