Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

De unde se poate cumpara DS1621...

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Vreau sa stiu daca se gaseste in Romania circuitul DS1621. A cumparat cineva asa ceva de la noi? Ma intereseaza adrese de magazine online sau firme care comercializeaza asa ceva.

Multumesc de raspunsuri! :cya:

#2
370677271050152

370677271050152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 19.05.2002
Acel circuit mi se pare ca nu se mai fabrica

#3
AmadeusBN

AmadeusBN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2004
La http://www.comet.srl...shop/index.html se gaseste DS1624 (6 usd + tva) care este aaaaproape la fel, iar la Vitacom sint ds1620 si ds1629 care-s tot termometre...

#4
magister

magister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 25.12.2003
DS1621 inca mai poate fi comandat pe site-ul www.maxim-ic.com
pentru Romania nu cunosc situatia.

DS1621 poate fi insa inlocuit cu DS1631. o scurta descriere de pe siteul Maxim: "The DS1631 is the next generation of the DS1621 digital thermometer and thermostat. Like the DS1621, the DS1631 provides ±0.5°C accuracy and thermostat capability. Unlike the DS1621, the DS1631 allows the user to select 9-, 10-, 11- or 12-bit output resolution by setting two bits in the configuration register. This provides simplified high resolution temperature measurements without the need to perform unwieldy calculations. The DS1631 is reverse-compatible with many DS1621 applications as described in App Note 176: Using the DS1631 in DS1621 Applications. "

#5
AmadeusBN

AmadeusBN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2004
Si  DS1631  se gaseste in Romania ?
Daca da, unde? ...pls...

#6
magister

magister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 25.12.2003
Distribuitorul oficial pentru Romania al Maxim(Dallas) este firma ECAS Electro SRL
numere de telefon: 01 230 25 50  ,  01 231 21 73
daca nu au in stoc, trebuie sa aduca la comanda.

#7
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
ecas sux

#8
magister

magister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 25.12.2003
@deejay2k1: nu am cumparat niciodata de la Ecas, deci nu pot sa dau informatii despre seriozitate...dar momentan, firma asta e distribuitorul autorizat Maxim(Dallas) pentru Romania

#9
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
mdea, am primit de la dallas cam tot ce-am cerut.... ecas nici macar nu mi-a raspus la mailul in care solicitam informatii despre sample-uri daca/cum se distribuie prin ei.....

#10
sorin

sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.06.2004
Am vorbit eu la ecas de niste sampleuri, si m-am lasat pagubas. Vor sa stie si ce lapte ai supt in tinerete...

#11
ciombe

ciombe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.03.2004
Ecas = OK am cumparat de multe ori de la ei si nu am avut nici un fel de probleme ! Foarte serviabili si destul de priceputi ! Vedeti ca sau mutat in sediul fostului FEPER la parter.Nu cei de la Ecas vor sa stie si "ce lapte ai supt in tinerete" ci cei de la Maxim ! Vor sa mai limiteze politica de sample-uri.Se gasesc la Ecas tot felul de termometre digitale de la Dallas.
Fiind componente mai boeroase nu sunt chiar ieftine !

Don Mario

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate