Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ce mp3 player portabil aveti ?

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#19
bastian_welher

bastian_welher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 30.03.2008
Am un Allfine M3910 2GB FM.
http://www.pcgarage....e/m3910-2gb-fm/

Imi place ca este o copie dupa primele playere Apple si ca se aude binisor. Are 2 Gb, poate fi folosit si ca stick USB, e plug&play, display multicolor, meniu aerisit, are radio, baterie incorporata LI-ON (de fapt e un mare stick USB cu un ecran, un mic soft incorporat si niste butoane) si incarcator de priza la el, deci nu tre sa mai dau banii pe baterii, tine cam 10-12 ore de ascultat incontinuu pe volum maxim si cam 8-10 ore de ascultat incontinuu pe radio tot la volum maxim.
Daca il conectez la PC, se incarca cam intr-o de ora, iar cu incarcatorul de priza cam tot pe acolo...
Se aude binisor, desi castile primite nu-s tocmai grozave. Am pus alte casti ce le aveam eu si se aude si mai bine.
Nu sunt un mare meloman si nici vreun mare pretentios, asa ca eu sunt multumit de el.
M-a costat doar 90 de Lei.

Edited by bastian_welher, 01 April 2008 - 23:39.


#20
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
Eu am avut un nenorocit de Eboda de 2gb care a crapat. Acum caut un mp3player, preferabil Creative si musai cu baterie AAA :D

#21
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
Eu am un player "homemade", adica un SonyEricsson transformat neintentionat in iPod Shuffle (dupa ce i-am spart ecranul si acum singurul lucru care stiu sa fac cu el e sa ascult muzica), care are un sunet foarte clar, puternic care imi incanta urechile. :)

#22
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004

 connectorxp, on Jan 20 2008, 20:39, said:

Eu folosesc in principal un iRiver Clix 2 , varianta neagra , mai am un TEAC MP-360 , un iPod Shuffle gen II si un MP3 Player Gutschneid :P .

Preferatul meu e Clix-ul din cauza ecranului AMOLED , sunetului SRS HD si autonomiei bune , teacul e bun pentru ca are memorie extensibila , IPOD-ul are cel mai clar sunet iar GutSchneid-ul e ca s-a nimerit si el acolo .

Poze :

.....

Sunt asteptate schimbari in colectie .

Am scapat de iPod Shuffle si acel mirific GutSchneid , care se stricase , stand degeaba si am luat un iPod Touch , dar inca mi-e dor de sunetul de la vechiul iriver H10 20GB , macar a ajuns pe maini bune , ducand o viata fara manele  :thumbup: .

#23
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 05.01.2004
Zune 30GB, am avut un noroc chior si l-am luat la oferta la 100 de dolari. Am avut si iPod 30GB, de care m-a "scapat" cineva prin efractie, dupa aceea am luat Zune.
Avand si una si alta, pot spune ca e diferenta mare in favoarea Zune. Ecran mai mare, suporta wmv si wma, are radio, WiFi (desi doar intre Zune). Are si un mare minus - software dedicat facut de Micromoale, care te dispera cu protectiile lui.
In rest, sunet foarte bun (desi nu cu castile originale), redare foarte buna a filmelor, afiseaza la muzica si coperta albumului daca e in ID3. Durata bateriei 16 ore audio, 4 ore video.
Mai are un minus - nu se gaseste in Europa deocamdata, din cate stiu.

#24
cia3194

cia3194

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 01.02.2007
Sony Ericsson K750 cu firmware W800, cu driver de sunet schimbat si cu o pereche de casti HPM-82.

#25
mexendark

mexendark

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.02.2008
eu am un Sony-Ericsson w200 cu card de 1 gb și căști cu bass reflex :coolspeak:
cheers !

#26
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007
1. Samsung T10 - 4 GB -> excelent sunet, practic player-ul are aceasi platforma hardware folosita la Ipod (DAC-uri Wolfson) si in plus, nebunia aia de DSP numita DNSe care, in opinia mea subiectiva, este neeeet superioara ca si calitate procesarii Dolby sau SRS.        
Player-ul are ecran QVGA in 256k culori, 'stie' video mpeg-4, audio mpeg-3,aac,ogg,wma. Are bluetooth ceea ce imi permite sa-l tin in permanenta conectat la telefon (care de cele mai multe ori e in geanta si nu il aud cand suna) - astfel, cand telefonul suna, player-ul ma avertizeaza chiar daca ascult muzica. Are si Radio FM cu RDS, posibilitatea de a inregistra stereo din FM si mono de la microfonul integrat. Bateria tine cam 18-20 ore in ascultare, 4-5 ore video.
'Stie' sa imi arate poze, flux-uri RSS (in format .txt). Este firmware-upgradeable

Castile ce il acompaniaza - Philips SHE9700 si IceMat Siberia

2. Samsung K3 (mi-a ramas dupa ce am cumparat T10-le). S-a scris destul despre acest player, este o adevarata bijuterie.

#27
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005
Red Star, insa este CD-player :D

Are CD, MP3, VCD, si reda si cateva SVCD-uri scrise la viteza mai mica, design atragator, telecomanda micuta...

este super  :coolspeak:


Din pacate nu il mai prea folosesc de cateva luni

#28
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
am avut un Konig, apoi un mp4 10 in unu well si acuma am un  MP3 Player Apacer Audio Steno AU240 1GB, acesta din urma sper sa nu mi se mai strice.

#29
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
iRiver E100. Foarte enervant UI-ul in comparatie cu Ipod Nano care l-am avut acum cateva luni... <_<

#30
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Mp3 Player cu CD marca Goodmans, luat de la unguri prin 2004. Status: probleme cu panglica de la display, e in dulap.
Inca unul, tot ceva no-name, luat cu 15 euro din Viena in 2005. Merge, dar nu mai am nevoie de el momentan. Pe o noptiera.
Mp3 player Samsung Yepp YP-ST5, castigat la Cola in 2005. 256 mega, am reparat castile originale de 2 ori (foarte bune, btw), acuma il folosesc ca backup la playerele noi pentru ca merge cu AAA, de obicei cu muzica de drum pentru masina pe el. Status: de obicei in rucsac.
W850i cu castile stock, card de 1 giga. Asta are cel mai clar sunet de pana acum (mai ales din cauz castilor), il folosesc de obicei. Status: in buzunar, castile pe undeva la indemana. O sa imi iau casti pe Bluetooth pentru el.
Cel mai recent, castigat un Ipod Shuffle de 1 giga de la Ursus. Status: in buzunar, cu casti cu tot.

Cel mai multumit de: Samsung Yepp. Daca s-ar face unul in acelasi format dar cu vreo 8 giga sa zicem, mi l-as lua asap. Se poate naviga foarte usor prin el, sunetul dat este curat, fara distorsiuni mari, egalizatoarele reglabile, format foarte mic.

Edited by AlexIP, 13 June 2008 - 16:27.


#31
mustro

mustro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.06.2008

 proffesor, on Dec 1 2007, 21:42, said:

am sonyericsson w810, suna mult mai bine decat majoritatea mp3 playerelor :)

Si eu am acelasi model de telefon mobil si sunt foarte multumit, plus ca vine cu niste casti in-ear de calitate (si da, se aud basii - desi se putea mai bine, am ascultat si cu niste casti vmoda si senzatia e putin diferita :D). Playerul integrat e standard: playlisturi, media library, cateva optiuni de equalizer. SE W810 e (dupa cum il da de gol Wul din nume) model Walkman. Are un sound de calitate, pentru ca asta se vrea de la gama asta. Eu i-am pus un card de 2GB. Cu viteza la scriere e mai naspa (cand vreau sa fac o umplere mare bag cardul in camera Sony, ca acolo merge super :)) Sony. Like no other.).

De curand am castigat un iPod Shuffle 2GB. Foarte misto, ce pot sa zic. Depinde de ce vrei de la el. Am importat albume intregi in el si nu folosesc functia shuffle cateodata. Mai greu cu umblatul prin playlist. Si cu functia shuffle e la fel de fun. Calitatea sunetului - OK. Bateria - super.

PS. La iPod castile nu imi plac :D De asemenea, as zice ca nu as fi dat banii aia pe el. L-am castigat, norocul meu.

Edited by mustro, 21 July 2008 - 14:41.


#32
florin_alin24

florin_alin24

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,616
  • Înscris: 29.01.2008
Am un creative zen nano plus si sunt foarte multumit de el, daca ar fi avut si o memorie mai mare (are 512mb) era perfect ^_^

[ http://images.amazon.com/images/G/01/electronics/detail-page/zennanoplus-bl-4-lg-061606.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
ertep

ertep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 22.08.2006
sony - walkman - NW-e003F  

foarte tare frate! :)

[ http://sumaria.co.in/images/NW-E005F-Black.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
Interesante mp3 player-ele voastre sper sa nu va bufneasca rasul cu ale mele ca nu sunt de firme asa de cunoscute : MP3 Player Shov 512 Mb + Fm Radio (bun la tzara nu am ce zice  :peacefingers: ) tip Baterie AAA ,partea nasoala e ca dupa 2 ani de folosinta la mine butonul MODE (din plastic) numai functioneaza la capacitatea normala si trebuie sa insist mai mult cand apas in rest e functionabil , momentan e bun de stick de "buzunar" ; MP4 Player Canyon 2 Gb  +Fm Radio , functioneaza perfect de cand l-am cumparat , stie sa vada si poze jpg+bmp, format video amv(daca nu ma insel) , sursa de energie acumulator (autonomie o zi maxim 2) , ce se poate incarca cand este cuplat la calculator la fel ca si primul este stick de buzunar  :OK: , ma bate gandul sa instalez o distributie linux pe el asa sa am un sistem de operare stabil pe el  :P

#35
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
MSI, de 128 mega. L-am luat acum vreo 3 ani aproape, am dat pe el vreo 2 milioane.

Edited by Stapanul_clonelelor, 11 August 2008 - 16:48.


#36
lausan

lausan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.06.2007
un MP3 Player Sony NW-DB103BF - 1 Gb era ok dar pacat ca a crapat in garantie :) si nu mai gasesc altu ca el doar fara radio acuma incerc sa-mi iau ceva si ma gandeam la  MP3 Player Samsung YP-U3JZB - 1 Gb dar din cate am inteles SAMSUNGUL sta prost la partea de transfer fisiere adica nu are drag & drop.? voi stiti ceva de asa ceva ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate