Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Unde se poate face reclamatie catre AdSense ?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
Sunt anumite siteuri care incalca cu buna stiinta si cu nerusinare regulile AdSense. Parerea mea este ca romanii trebuie sa "scape" de astfel de "paraziti" care ne fac de ras ... De ce intotdeauna sa fim noi "oile negre " ?
Uite un exemplu de site :

[ http://www.postimage.org/aVZLd5S.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

... eu cred ca astia nu au ce cauta in AdSense  :huh: ...


Unde se poate face o sesizare, reclamatie, in momentul in care gasesti un astfel de site ?

#2
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005

 dan74mm, on Nov 30 2007, 19:12, said:

Sunt anumite siteuri care incalca cu buna stiinta si cu nerusinare regulile AdSense. Parerea mea este ca romanii trebuie sa "scape" de astfel de "paraziti" care ne fac de ras ... De ce intotdeauna sa fim noi "oile negre " ?
Uite un exemplu de site :

[ http://www.postimage.org/aVZLd5S.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

... eu cred ca astia nu au ce cauta in AdSense  :huh: ...


Unde se poate face o sesizare, reclamatie, in momentul in care gasesti un astfel de site ?
pai ai in contul tau de adsense la contact, la motiv acolo...raporteaza o infractiune ... sau ceva de genul

#3
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Riscul administratorului...  ( dai report )
Dar dc spui de noi romanii ca suntem oile negree, ai idee cate mii sau zeci de mii de site-uri din astea exista afara?

Mai ales ca azi e ziua noastra ;)) :D

Edited by Cata., 01 December 2007 - 13:22.


#4
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
1 - De ce riscul administratorului ?

2 - Cata, acuma te faci ca ploua ... De parca n-ai sti ca romanii sunt deja renumiti in lume pentru toate tipurile de infractiuni posibile ... Acuma s-a mai stabilizat putin treaba, dar in urma cu 12/14 ani cand am fost in Germania, i-mi era pur si simplu rusine sa vorbesc romaneste ... Cate au facut romanii si pe acolo ....  :mellow: ... atata ca nemtii nu au facut asa taraboi in presa cum fac acuma italienii ...

#5
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Cred ca e vorba de http://www. muzicanoua.3xforum. ro/ :)

#6
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
Nu are importanta siteul ( si ca veni vorba, da, ala este ..) ... de atunci am mai gasit o gramada de siteuri care incalca regulamentul AdSense ... Inclusiv am gasit siteuri care conditioneaza intrarea pe site, adica poti intra pe site numai daca apesi pe o reclama AdSense :| ... Nu se poate asa ceva fratilor ...  :huh:

#7
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
eu stiu cel putin 10 site-uri care incalca tos-ul, au muzica pentru download.

#8
likudio

likudio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 02.09.2005
Reclamatie pentru aia? Stai sa-ti arat eu placerea vietii mele de la Google
[ http://img140.imageshack.us/img140/129/adsensejj6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Le-am trimis o sesizare... sper sa raspunda...

#9
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
Pai da-mi si mie un link unde ai facut sesizarea ... Tu crezi ca asta e singurul site care l-am gasit ? Mai am o gramada. Ala l-am pus doar asa de "mostra" ...Si nu e corect ! Unii castiga banii cinstit si corect prin munca, altii triseaza.

#10
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003

 likudio, on Dec 6 2007, 01:31, said:

Reclamatie pentru aia? Stai sa-ti arat eu placerea vietii mele de la Google
[ http://img140.imageshack.us/img140/129/adsensejj6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Le-am trimis o sesizare... sper sa raspunda...

azi am vazut si eu exact aceleasi reclame pe saitul meu
ma omoara astia.
si mai sunt si una langa alta.
daca nu am continut bun, prefer sa bage un patrat alb decat panaramele astea.

#11
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
M-a deranjat afirmatia fata de romani!
E intr-adevar in mare parte asa, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne aratam cu degetul intre noi.

Uite-te la clipul ala cu cat bine a facut Romania , lumii! Eu zic ca suntem destul de importanti, pacat ca nu ne valorificam valorile asa cum ar trebui. ( Scz Offtopic )

#12
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006

 Cata., on Dec 6 2007, 17:51, said:

M-a deranjat afirmatia fata de romani!
E intr-adevar in mare parte asa, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne aratam cu degetul intre noi.


Adica, hai sa ne prefacem ca nu e asa, si ca de fapt totul e ok , nu ? Foarte gresit punctul asta de vedere ! Exact asa gandesc si politicienii nostri ( tot romani ), din cauza asta suntem unde suntem ( adica, inca nicaieri ) dupa atatia ani de la revolutie ...
Asta pt ca si ei se ghideaza dupa principiul "... sa nu se arate cu degetul intre ei .." ... si fiecare-si face "facutele" ...

#13
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Partea proasta e ca din cauza celor care triseaza ne scade si noua celor cinstiti castigurile, datorita epuizarii mai rapide a bugetelor advertiserilor, iar acestia raman cu paguba nefiind motivati sa mai plateasca reclamele.

#14
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006

 LunaCrystal, on Dec 7 2007, 10:46, said:

Partea proasta e ca din cauza celor care triseaza ne scade si noua celor cinstiti castigurile, datorita epuizarii mai rapide a bugetelor advertiserilor, iar acestia raman cu paguba nefiind motivati sa mai plateasca reclamele.


Asa este ! Consider ca nu este corect absolut deloc ! Prin urmare, trisorii trebuiesc eliminati ! Sa ramana numai oamenii cinstiti . Si totusi, pana acum se pare ca "nu vrea" nimeni sa dea un link unde sa putem face reclamatie   ;) ... Ce sa cred ?  -_-

#15
likudio

likudio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 02.09.2005

 dan74mm, on Dec 7 2007, 11:02, said:

Prin urmare, trisorii trebuiesc eliminati ! Sa ramana numai oamenii cinstiti . Si totusi, pana acum se pare ca "nu vrea" nimeni sa dea un link unde sa putem face reclamatie   ;) ... Ce sa cred ?  -_-

Contact Form - Google AdSense Service

Eu le-am imediat cum le-am vazut... insa nici un Reply pana acum!
Nu e vorba ca nu am vrut sa trimit linkul cu form-ul de contact, asa ca nu intra la banuieli. Doar ca n-am mai intrat pe net de ceva timp. :) Asa ca... scieti-le si voi... poate poate rezolvam ceva.

#16
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
Ok, am inteles ... Se multumeste frumos pt link ... Sa speram ca poate poate totusi se rezolva ceva .... Apropo, a mai aparut o reclama pe Google .... Ceva legat de "curve" ...  :mellow: ...

#17
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
:lol: :lol: :lol:  
tare de tot
likudio se pare ca merge :)

#18
cristian_tudorache

cristian_tudorache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 09.12.2007

 likudio, on Dec 6 2007, 01:31, said:

Reclamatie pentru aia? Stai sa-ti arat eu placerea vietii mele de la Google
[ http://img140.imageshack.us/img140/129/adsensejj6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Le-am trimis o sesizare... sper sa raspunda...

tare, asta ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate