Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

injectii in fund ?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostCelestin, on Nov 28 2007, 15:45, said:

Un motiv în plus să nu îi coboare chiloții atât, nu ?
pai daca asa a invatat el ca se fac injectiile?

(am io o baba care e convinsa ca numai injectiile sunt eficiente. Are trei tone si doi metri latime, si trebuie sa-i comand ace speciale, ca sa treaca de stratul de grasime. Pune-te in locul lui ala care-i face injectiile, amaratu' de el, ma si mir ca nu cumpara baba si antiemetice :D . Aleia chiar ca trebuie sa-i dea budigaii jos de tot, la baba cadranul superior extern e cat un fund normal, nu se poate orienta omu')

#20
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004

View Postmufă, on Nov 28 2007, 15:02, said:

La ce i-ar folosi o branulă în fund? :o


:huh:

... misto asta :lol:

branula era pentru administrare iv; in loc sa faca im si sa o intepe de 2-4 ori pe zi (nu stiu cum i-a recomandat medicul ei) o inteapa odata si ii monteaza o branula pe o vena periferica si ii administreaza penicilina iv;

simplu, nu?  -_-

#21
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,171
  • Înscris: 02.04.2007

View Postdata, on Nov 28 2007, 16:53, said:

:huh:

... misto asta :lol:

branula era pentru administrare iv; in loc sa faca im si sa o intepe de 2-4 ori pe zi (nu stiu cum i-a recomandat medicul ei) o inteapa odata si ii monteaza o branula pe o vena periferica si ii administreaza penicilina iv;

simplu, nu?  -_-

Simplu - simplu, da' unde mai e farmecul, cu ce multumire pleaca nenea ala acasa?

#22
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View PostCelestin, on Nov 28 2007, 15:31, said:

Aha .. ia gândește-te că este fundul lu' aia mică a ta, la care-și belește ochii perversul cu pricina :)
Cînd va avea 24 de ani, prea puțin o sa-mi pese cine se uită la fundul ei. Oricum respectivul va muri în chinuri groaznice  :bandit:

#23
days

days

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 17.09.2007

View Postdata, on Nov 28 2007, 16:53, said:

branula era pentru administrare iv; in loc sa faca im si sa o intepe de 2-4 ori pe zi (nu stiu cum i-a recomandat medicul ei) o inteapa odata si ii monteaza o branula pe o vena periferica si ii administreaza penicilina iv;

simplu, nu?  -_-

Simplu dar PROST GANDIT. Penicilina G administrata i.v. poate produce stop cardiac. Simplu, nu? Mai degraba ii inlocuieste Penicilina cu Moldamin (tot i.m.). Se face doar o data la 7-10-14 zile, in functie de penicilinemia dorita.

#24
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Nici macar toata buca nu trebuie dezgolita, pentru o injectie. Iar legat de relaxarea muschilor ...asta nu prea tine de pantaloni on/off, ci de persoana respectiva ... Cautati o asistenta, totusi ....

#25
bisquit

bisquit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 13.10.2007
eu zic sa mergi cu fata. e cel mai sanatos.

#26
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
days si data, calmati-va. Sau certati-va in alta parte, ca sa nu va alegeti cu cate-un warn.

Edited by adadoi, 29 November 2007 - 20:04.


#27
seeby

seeby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.06.2007
eu zic sa asisti de acum si tu la injectie :)) si..moldaminu nu se poate adminsitra prin branula, ptr ca este un medicament f puternic si sparge vena :P

#28
days

days

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 17.09.2007

View Postseeby, on Nov 29 2007, 21:03, said:

eu zic sa asisti de acum si tu la injectie :)) si..moldaminu nu se poate adminsitra prin branula, ptr ca este un medicament f puternic si sparge vena :P
Cine a zis ca se administreaza moldaminul prin branula ? "Data" nu a zis asta iar eu chiar am mentionat in paranteze ca se adm i.m.

P.S. Nu ne certam dragi moderatori. Dezbatem aprins un subiect in termeni mai mult sau mai putini amiabili ;)

#29
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postdays, on Nov 29 2007, 21:54, said:

P.S. Nu ne certam dragi moderatori. Dezbatem aprins un subiect in termeni mai mult sau mai putini amiabili ;)

nu v-as sfatui.

#30
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
asta-i cea mai tare scuză, bre, când vrei să-ți înșeli gajicu îi zici că te-ai dus la vecinu să-ți facă *injecții*-n fund, ș-apoi faci și pe neștiutoarea cum că i-a dat chiloții jos de tăt, ca să-ți mai râzi și de gajic cu inocența care este

:lmao:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate