Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Acoperire Digi.Mobil.

* * * * - 14 votes
  • Please log in to reply
29996 replies to this topic

#19
qazzer

qazzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 10.12.2006
OK, cu orasele o rezolva ei.Dar in afara oraselor ce vor sa faca, fiind stiut ca in 2100 antenele nu bat mai mult de 10 km?
Chiar sunt curios cum se rezolva situatia asta.

#20
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006

View Postqazzer, on Dec 3 2007, 03:01, said:

OK, cu orasele o rezolva ei.Dar in afara oraselor ce vor sa faca, fiind stiut ca in 2100 antenele nu bat mai mult de 10 km?
Chiar sunt curios cum se rezolva situatia asta.


Drumurile nationale au fost dezvoltate odata cu dezvoltarea oraselor.

#21
walkerro4you

walkerro4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.11.2007
In Bacau este semnal,si a inceput campania de impartire a telefoanelor.
(eu am primit deja unul pe 01.12 seara)

#22
vvasile

vvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2007

View Postadrian_sibiu, on Dec 3 2007, 00:21, said:

Am inteles ca si in Tg. Mures au inceput sa dea telefoane mobile. Poate confirma cineva care a primit?

Da, soacra a primit acum 2 zile telefon mobil de la  RDS, sta pa Dambu'.

#23
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postvvasile, on Dec 3 2007, 14:17, said:

Da, soacra a primit acum 2 zile telefon mobil de la  RDS, sta pa Dambu'.
"pa Dambu'" :D unde mai exact??? ca si eu vreau m-am saturat de orange...
Un coleg sta undeva pe langa scoala 10 si a primit si el...
oare nu vor sa vina pe la scoala 17 :P
si nu stiti vor avea si cartele pre-pay dupa lansarea oficiala?? ca eu nu vreau abonament...

Edited by easy90rider, 03 December 2007 - 16:09.


#24
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006

View Postvvasile, on Dec 3 2007, 14:17, said:

Da, soacra a primit acum 2 zile telefon mobil de la  RDS, sta pa Dambu'.
inseamna ca trebuie sa vina si pe la mine , de acuma stau acasa  :D

#25
valix999

valix999

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.02.2004
Am primit si eu in Tg Mures. Cica promotia e pt primii 3000 de abonati. Si tine pana la 31.12.2007 (asa scrie pe contract) Semnal este pana la Cristesti, Sangeorgiu, Livezeni, Corunca cu telefonul Huawei U120S. Ai minute garla.

Deocamdata merge numai telefonia, nu si videotelefonia, dial-up sau alte de astea.

Telefonul e un 3g relativ ok, fara pretentii (la Tg Mures si fara bluetooth). Te pot conecta lejer la calculator folosind cell phone manager (huawei phone manager nu-l recomand pt ca e nevoie de licenta, desi ce-i interesati il pot gasi la ftp.rdsor.ro).

Asteptam o dezvoltare cat mai rapida. Oricum RDS, cu toate defectele sale e o gura de "aer proaspat" in peisajul comunicatiilor din Romania. Pe Romtelecom l-o pus cu botul pe labe. Astept sa se intample acelasi lucru cu Vodafone si Orange.

#26
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Am avut semnal RDS pe tot drumul de la gara de nord la Buftea, desi pe unele portiuni nu cred ca era utilizabil. Semnalul mi s-a intrerupt de tot ("doar urgent") in dreptul intrarii spre studiourile media pro.

Un oarecare dezavantaj e lipsa semnalului in statiile de metrou, sunt curios daca vor face ceva in privinta asta.

#27
trubadurul

trubadurul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 01.08.2007

View Postvalix999, on Dec 3 2007, 16:56, said:

Am primit si eu in Tg Mures. Cica promotia e pt primii 3000 de abonati. Si tine pana la 31.12.2007 (asa scrie pe contract) Semnal este pana la Cristesti, Sangeorgiu, Livezeni, Corunca cu telefonul Huawei U120S. Ai minute garla.

Deocamdata merge numai telefonia, nu si videotelefonia, dial-up sau alte de astea.

Telefonul e un 3g relativ ok, fara pretentii (la Tg Mures si fara bluetooth). Te pot conecta lejer la calculator folosind cell phone manager (huawei phone manager nu-l recomand pt ca e nevoie de licenta, desi ce-i interesati il pot gasi la ftp.rdsor.ro).

Asteptam o dezvoltare cat mai rapida. Oricum RDS, cu toate defectele sale e o gura de "aer proaspat" in peisajul comunicatiilor din Romania. Pe Romtelecom l-o pus cu botul pe labe. Astept sa se intample acelasi lucru cu Vodafone si Orange.

dap, 3G-ul e o hiper idée, insa gigantul RDS risca sa se otraveasca daca nu resusciteaza si celelalte servicii. Daca nu imbunatatesti ce ai (fibra, tv and stuff), ma indoiesc ca mai faci fata...

#28
gabi24

gabi24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 08.06.2007
Semnal si in Satu Mare

#29
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005
La Ploiesti...inca NU! Nu au montat nici LINK-urile de semnalizare la antenele amplasate pe blocuri si n-au finalizat inca nici MSC-ul,dar vor sa emita pana la Revelion,m-am interesat eu la ei la sediu :mellow:
Cum or vrea sa emita daca au amplasat doar antenele si nu le-au conectat? La cateva puncte (a se citi blocuri),nu au tras nici curentul electric! Au montat sectorialele si cutia pentru echipamente,au tras cablurile ecranate...curent PAUZA,LINK-uri pauza! Mai asteptam fiindca Ploiestiul este un oras totusi important! Hai RDS ca se poate intr-un final,vezi Ardealul! :rolleyes:

#30
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Am găsit semnal DIGI în apropriere de INEU! Asta pe o porțiune de câțiva Km. :P :coolspeak:

#31
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Am vorbit cu cineva, gasise semnal la Targu-Jiu.

#32
garcealau

garcealau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.08.2006
Am primit  in sfarsit si eu :) in Timisoara, e super ok, dar poate cineva sami zica daca alte telefoane de tip 3G pot functiona cu cardul sim de la RDS ???

#33
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 24.06.2004
Vad ca multe lume a primit telefoane de la RDS. Dar o oferta exista undeva, pret, ce minute au si cum se poate achizitiona unul. Banuiesc ca ei le dau acuma, ca si cum am fi nsite betatesteri si vor face pe parcurs modificarile din retea. Ceva detalii. Multumesc. Eu sunt din Bucuresti
P.S. Imi cer scuze, am postat in topicul care nu trebuie. rog un moderator sa-l stearga, m-am orientat pe topicul care nu trebuia, nu l-am vazut pe cel de jos  :huh:

Edited by aschiuta, 11 December 2007 - 17:29.


#34
white noise

white noise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 27.04.2005

View Postgarcealau, on Dec 11 2007, 16:53, said:

Am primit  in sfarsit si eu :) in Timisoara, e super ok, dar poate cineva sami zica daca alte telefoane de tip 3G pot functiona cu cardul sim de la RDS ???
bineinteles ca sim-ul rds poti sa-l folosesti cu orice telefon 3G

#35
Geordan

Geordan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.11.2007
Norok la toata lumea!!!
Am primit si eu acum 2 zile acest "SERVICIU" de la rds .. si anume Tel HUAWEI/U120S ( fara bluetooth ) tel merge OK ... nu pot sa-mi dau seama de ce si cum are pe el .. adica meniu simplutz .. nu am vazut CUM pot pune o melodie pe el DECAT cu un card .. nu am gasit in meniu .. SPATIUL ( cat spatiu are el .. ca default ) ..
Ca semnal este OK .. in craiova si atat ! adica nu am iesit INCA cu el din oras sa vad ce si cum..!

SA VEDEM cu se va tine pe viitor ! ( nu am gasit camera a 2-a .. si anume 3g-ul .. oricum ... tel fiind GRATIS .. ce poti sa CERI de la el .. ? )

Bafta !

#36
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Off-topic: 3g-ul nu e camera a doua. Multe telefoane 3g nu au camera secundara, poti folosi alt telefon din proprie dotare daca vrei sa efectuezi apel video ca la carte.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate