Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

vreau un web site nou

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1
La_u_ra

La_u_ra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.11.2007
Buna dimineata,

Am un site (firma) de prin 2003, care arata ca in epoca de piatra. As vrea sa-l refac, aspect + continut. Mi-am luat deja teapa cu unii, asa ca acum vreau oferte de la cei care vor intii sa afle ce ma intereseaza si care sa-mi faca site-ul conform cu asteptarile mele, nu de la unii care se se joace pe banii mei, facind un site cum vor ei. Plata cu factura.

Daca se poate sa fie gata intr-o luna e perfect.

Astept referinte de la unii pentru care ati facut deja site-uri.

Sint multumita de gazduire.ro si nu prea as vrea sa-i schimb, asa ca prefera cava sa poata fi gazduit tot la ei.

Multumesc

#2
happyday

happyday

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.03.2006
Daca doriti, puteti trimite un mail pe [email protected] pentru mai multe detalii.

#3
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007
Ma gandeam ca daca tot umblati la design, la structura..., il faceati deja pe o platforma adica un motor de e-commerce.  Poate ca intr-o perspectiva, veti vinde online- "this is the way of the future"...

Cred ca la gazduire.ro exista si pachete cu suport pt. date, sau poate ca deja aveti aceste facilitati dar nu le-ati utilizat.  Aveti Y! ID in profil, si ceva mostre pe site...

Bafta!

#4
RAGE

RAGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 04.09.2003

View PostLa_u_ra, on Nov 21 2007, 07:55, said:

Buna dimineata,

Am un site (firma) de prin 2003, care arata ca in epoca de piatra. As vrea sa-l refac, aspect + continut. Mi-am luat deja teapa cu unii, asa ca acum vreau oferte de la cei care vor intii sa afle ce ma intereseaza si care sa-mi faca site-ul conform cu asteptarile mele, nu de la unii care se se joace pe banii mei, facind un site cum vor ei. Plata cu factura.

Daca se poate sa fie gata intr-o luna e perfect.

Astept referinte de la unii pentru care ati facut deja site-uri.

Sint multumita de gazduire.ro si nu prea as vrea sa-i schimb, asa ca prefera cava sa poata fi gazduit tot la ei.

Multumesc
Daca doriti un site full-flash ma puteti contacta la [email protected]

www.darewebdesign.com - aici puteti vedea portofoliul.

Numa' bine

#5
La_u_ra

La_u_ra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.11.2007

View Postwebc, on Nov 21 2007, 13:34, said:

Ma gandeam ca daca tot umblati la design, la structura..., il faceati deja pe o platforma adica un motor de e-commerce.  Poate ca intr-o perspectiva, veti vinde online- "this is the way of the future"...

Cred ca la gazduire.ro exista si pachete cu suport pt. date, sau poate ca deja aveti aceste facilitati dar nu le-ati utilizat.  Aveti Y! ID in profil, si ceva mostre pe site...

Bafta!
Multumesc. insa nu cred ca voi face e commerce, fiindca e vorba de consultanta si training si pentru asta solutiile sint in 90% din cazuri personalizate.

#6
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007

View PostLa_u_ra, on Nov 21 2007, 21:43, said:

fiindca e vorba de consultanta si training...
Scuzati indiscretia..., -in ce domeniu?

Poate am un template potrivit pentru genul dvs. de activitate...  Si oricum, mai multe detalii vor aduce poate, mai multe oferte pe topic.

Edited by webc, 23 November 2007 - 01:21.


#7
novakane

novakane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 07.10.2005
Buna ziua.

Va pot ajuta eu. Portfolio-ul meul il puteti gasi aici: http://www.modernartmedia.eu/ .

Toata stima,
Alin

#8
webmastersize

webmastersize

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.09.2007
1.Da si tu mai multe informati destre ce site vrei sa faci.
2.Flash e o ideie proasta (Nu prea ai sanse sa te gasesti in google,yahoo,msn..etc).Dar poate nu ai nevoie...specifica.?..
3.Pune si tu un numar de pagini ce fel de animati flash,banere...public tinta,otimizare seo...etc
Eu unu zic ca ai sa gasesti ce cauti foarte usor si foarte ieftin aici pe forum,daca ai fi un pic mai specific. <_<

Edited by webmastersize, 23 November 2007 - 01:59.


#9
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006
contact me

#10
dwhite

dwhite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.10.2007
fratilor m-am saturat de oameni care intra pe forum in speranta gasirii unui prost.dupa ce ca doamne pb vrea sa dea 2 lei pe un design de 200 de euro mai are si pretentii.macar sa raspunda la intrebarile lansate pe forum asa de curiozitate macar.se vede de la o posta ce vrea ea/el.Nici macar nu e in stare sa descrie domeniul de lucru...de ce ?e plina tara de oameni care se ascund si au lucruri de ascuns.ne-am saturat.daca cineva deja construieste pagina as fi curios sa stiu la ce pret lucra...
ea mai vrea si facutra frate...de ce nu merge la o firma de web design?pt ca plateste mai mult?atunci sa se lase de meserie..e o vorba a romanului...si cu P*&@ in c*& si cu suflletu in rai nu se poate tanti,scuze de expresie.

Edited by dwhite, 23 November 2007 - 16:11.


#11
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006

View Postdwhite, on Nov 23 2007, 16:08, said:

fratilor m-am saturat de oameni care intra pe forum in speranta gasirii unui prost.dupa ce ca doamne pb vrea sa dea 2 lei pe un design de 200 de euro mai are si pretentii.macar sa raspunda la intrebarile lansate pe forum asa de curiozitate macar.se vede de la o posta ce vrea ea/el.Nici macar nu e in stare sa descrie domeniul de lucru...de ce ?e plina tara de oameni care se ascund si au lucruri de ascuns.ne-am saturat.daca cineva deja construieste pagina as fi curios sa stiu la ce pret lucra...
ea mai vrea si facutra frate...de ce nu merge la o firma de web design?pt ca plateste mai mult?atunci sa se lase de meserie..e o vorba a romanului...si cu P*&@ in c*& si cu suflletu in rai nu se poate tanti,scuze de expresie.
chiar are dreptate omu'

#12
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007
Ma rog, poate ca D-na La_u_ra inca studiaza piata, ofertele... De fapt, n-au trecut decat 2 zile...

Daca, insa

View Postdwhite, on Nov 23 2007, 16:08, said:

cineva deja construieste pagina...
adica lucrarea a fost luata, asi fi si eu de parere ca n-ar fi nici-un secret sa ne-o spuna aici pe topic, ca sa mai restrangem din risipa asta inutila de timp, replici, resurse...

#13
La_u_ra

La_u_ra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.11.2007

View Postwebc, on Nov 23 2007, 01:19, said:

Scuzati indiscretia..., -in ce domeniu?

Poate am un template potrivit pentru genul dvs. de activitate...  Si oricum, mai multe detalii vor aduce poate, mai multe oferte pe topic.
Multumesc pt sugestii.

Cu template-urile am avut deja o problema, cei care lucreaza cu ele prefera sa adauge pur si simplu continutul, fara sa adapteze template; iar idea de a adapta eu continutul pentru a se potrivi perfect in template nu-mi suride.

Celor interesati le-am trimis pe pm specifiicatiile si adresa site-ului actual.

#14
La_u_ra

La_u_ra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.11.2007

View Postdwhite, on Nov 23 2007, 16:08, said:

fratilor m-am saturat de oameni care intra pe forum in speranta gasirii unui prost.dupa ce ca doamne pb vrea sa dea 2 lei pe un design de 200 de euro mai are si pretentii.macar sa raspunda la intrebarile lansate pe forum asa de curiozitate macar.se vede de la o posta ce vrea ea/el.Nici macar nu e in stare sa descrie domeniul de lucru...de ce ?e plina tara de oameni care se ascund si au lucruri de ascuns.ne-am saturat.daca cineva deja construieste pagina as fi curios sa stiu la ce pret lucra...
ea mai vrea si facutra frate...de ce nu merge la o firma de web design?pt ca plateste mai mult?atunci sa se lase de meserie..e o vorba a romanului...si cu P*&@ in c*& si cu suflletu in rai nu se poate tanti,scuze de expresie.


Asa cum am mai spus am trimis specificatiile tuturor celor interesati, inclusiv firme. Am ales sa cer aici oferte considerind forumul Softpedia. Si da, vreau factura, fiindca mi se pare normal sa platesc asa, nu la negru, fiindca si eu dau factura si platesc impozite  :huh:
Raspund tuturor celor care imi trimit pm si care vor sa faca treaba, nu misto; incerc sa o fac in max 48 de ore.
Sint dispusa sa platesc pentru munca, 200 euro nu mi se pare o suma astronomica, ci mai mult decit rezonabila.


PS Limbajul tau sigur nu se potriveste cu site-ul meu.

#15
dwhite

dwhite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.10.2007

View PostLa_u_ra, on Nov 26 2007, 18:16, said:

Asa cum am mai spus am trimis specificatiile tuturor celor interesati, inclusiv firme. Am ales sa cer aici oferte considerind forumul Softpedia. Si da, vreau factura, fiindca mi se pare normal sa platesc asa, nu la negru, fiindca si eu dau factura si platesc impozite  :huh:
Raspund tuturor celor care imi trimit pm si care vor sa faca treaba, nu misto; incerc sa o fac in max 48 de ore.
Sint dispusa sa platesc pentru munca, 200 euro nu mi se pare o suma astronomica, ci mai mult decit rezonabila.


PS Limbajul tau sigur nu se potriveste cu site-ul meu.
mda,e se pare ca am cam gresit la unele afirmatii,si imi cer scuze,dar ai cam intarziat pe forum cu raspunsurile.ar fi trebuit sa stii ca daca postezi intr-un nou topic raspunsurile optime se asteapta tot acolo :) ma bucur ca ai ganduri serioase,si...pentru ceva calumea sa stii ca se plateste.
"dupa munca si rasplata!!"
multumesc si spor la tb

#16
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007
Am avut si eu un schimb de replici cu D-na pe PM, -discretia elementara ma impiedica sa prezint detalii.
Oricum nu va faceti griji, nu mi s-au dat nici macar specificatiile pentru "proba" de design, sau content edit/ format. Si eu am picat, pe acelasi motiv (aparent) de... "ton".

Nu va complexati, si nici nu va obositi sa gasiti motive. Motivul il aveti aici:

La_u_ra said:

Sint dispusa sa platesc pentru munca, 200 euro...
D-na Laura, cam 100-150E costa doar un template business k lumea... Configurarea, personalizarea, editarea continutului mai face inca odata pe atat. Cu atat mai mult cu cat

La_u_ra said:

incerc sa o fac in max 48 de ore.
!

Si ca sa fim ingamfati, respectiv rautaciosi pana la capat...

La_u_ra said:

PS Limbajul tau sigur nu se potriveste cu site-ul meu.
Nici bugetul dvs. la calitatea serviciilor multora de pe aici!

#17
baiatul

baiatul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 31.05.2006
pot sa te ajut la acest site gratuit!!!nu am multa experienta (am cunostinte:html,css,flash+actionscript,photoshop,php).Daca doresti ,imi dai un pm si mai vb!!

Edited by baiatul, 27 November 2007 - 16:40.


#18
La_u_ra

La_u_ra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.11.2007

View Postdwhite, on Nov 27 2007, 17:43, said:

aha,deci pana la urma tot vroia femeia munca de-a moaca nu? pe gratis nu ?? tu femeie,lasa limbajul nostru ca ne disperi cu vrajeala ta.auzi la ea..." Limbajul tau sigur nu se potriveste cu site-ul meu" sigur ca nu,vrei site si tu sa platesti nimic? marsh,oricum aici n-o sa-ti gasesti fraierul!
sau da,uite a rasarit unu` care cica stie pehashpeu` de`ala...cu ala ai sa te potrivesti precis,pe gratis cum iti place si tie.pana la urma...imi retrag scuzele si-ti transmit cu ajutorul limbajului meu murdar multe urari de bine.
daca voriai ceva serios aveai curajul sa postezi clar si concis ce vrei.pa,n-are rost sa-mi irosesc timpul cu oameni ca tine,macar de erai cinstita meritai scuzele mele.femeie lacoma..

"Sint dispusa sa platesc pentru munca, 200 euro nu mi se pare o suma astronomica, ci mai mult decit rezonabila."

Acesta este citatul integral. Am trimis specificatiile tuturor celor care le-au cerut daca site-urile pe care le-au facut pina acum mi s-au parut potrivite cu ce imi doresc.
Le multumesc celor care s-au oferit sa ma ajute, astep inca niste raspunsuri, trebuie sa mai raspund si eu unora.
Poate unii dintre voi au mai mult timp decit mine si nu inteleg ca site-ul este una dintre chestiunile care ma preocupa.

Si da, limbajul unora nu se potriveste cu site-ul si stilul meu, insa nu vad ce ce ar trebui sa fie altfel. Fiecare are optiunea sa lucreze sau nu cu cineva. Am trimis inclusiv adresa site-ului actual, deci nu vad rostul polemicii. Daca ma pricepeam la webdesign nu mai ceream ajutor, am explicat cit am putut de clar si concis. Scuze celor care se simt ofensati, insa nu vad legatura intre inacceptarea unui anume limbaj si ce platesc pt site. Dlui sau dnei webc i-am trimis fisierul world cu specificatiile si site-ul actual.
Nu-l postez aici fiindca nu este subiect de misto.

PS Pentru cine nu s-a prins inca: eu sint un potential client. Pentru cei interesati: exista cursuri despre cum sa te porti cu clientii ca sa faci bani. Succes!

Edited by La_u_ra, 27 November 2007 - 22:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate