Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Apple iPod Touch

- - - - -
  • Please log in to reply
1716 replies to this topic

#73
Mimi Mumu

Mimi Mumu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 13.07.2006
N'as vrea sa schimb subiectul -pt ca sunt de acord cu voi-, dar trebuie sa stiu ceva:
-in primul rand care credeti ca este cel mai bun video converter pt touch si de asemenea ce setari trebuie folosite pt a ocupa cel mai putin loc - :P 8Gb- la cea mai buna calitate posibila pt vizualizarea pe ecranul touch;
-apoi vreau sa stiu dak merg site-urile care te lasa sa accesezi Y messenger?.


ps: io folosesc Movavi videosuite 3.5 si se intrerup filmele in anumite puncte si cateodata imi restarteaza iPodu' in timpul vizualizarii.

#74
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
De cutiozitate , ce marca e router=ul si ce ISP ai ??? , la mine pe RDS si router MSI merge ca uns orice device , poate anul asta dau iriver-ul meu si iau asa ceva , ca ideea de "aifon" nu ma incanta dar touch-ul e bun din cauza ca elimina bug-urile de la aifon , de luat in considerare este si Samsung P2 , Ipod Touch-ul are Bluetooth ??? , macar pentru casti .

#75
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

View PostOcty, on Feb 3 2008, 22:02, said:

Singuru avantaj pe care il aduce jailbreak-ul e cele 5 programe?
Pt noi pe Ipod asta e principalul. Pt Iphone e clar

View PostMimi Mumu, on Feb 3 2008, 23:04, said:

N'as vrea sa schimb subiectul -pt ca sunt de acord cu voi-, dar trebuie sa stiu ceva:
-in primul rand care credeti ca este cel mai bun video converter pt touch si de asemenea ce setari trebuie folosite pt a ocupa cel mai putin loc - :P 8Gb- la cea mai buna calitate posibila pt vizualizarea pe ecranul touch;
-apoi vreau sa stiu dak merg site-urile care te lasa sa accesezi Y messenger?.

- Eu il folosesc pe asta = http://www.videora.com/. E open source si te lasa sa codezi introducand si subtitrarea in film.
- Safari e cel mai tare browser mobil la ora actuala. Eu am cont la www.ebuddy.com si merge super

#76
Octy

Octy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 27.01.2007

View PostMimi Mumu, on Feb 4 2008, 00:04, said:

N'as vrea sa schimb subiectul -pt ca sunt de acord cu voi-, dar trebuie sa stiu ceva:
-in primul rand care credeti ca este cel mai bun video converter pt touch si de asemenea ce setari trebuie folosite pt a ocupa cel mai putin loc - :P 8Gb- la cea mai buna calitate posibila pt vizualizarea pe ecranul touch;
-apoi vreau sa stiu dak merg site-urile care te lasa sa accesezi Y messenger?.


ps: io folosesc Movavi videosuite 3.5 si se intrerup filmele in anumite puncte si cateodata imi restarteaza iPodu' in timpul vizualizarii.


Din pacate nu e free, dar e un program foarte bun http://www.xilisoft.com/...zic treaba asta pentru k filmele pt PSP cu el le fac, are si suport pentru iPod Touch

Xilisoft iPod Video Converter is a world-class iPod video conversion software which provides an easy and completed way to convert video formats including AVI, MPEG, WMV, MOV, RM, RMVB, DivX, ASF, VOB, 3GP to iPod video MP4, MPEG-4 with the perfect output quality. In addition, it can convert audio files including WAV, WMV, MP2, AC3, RA, M4A, OGG, AAC, APE etc to iPod MP3, M4A, AAC. Moreover, it supports output of new video iPod 30G/80G MPEG-4 video at 640 by 480 resolution, provides APE and CUE decoding, audio CD ripping, multithreading and batch conversion. The wizard mode, zoom and split functions were also added. All conversion processes are super fast and easy to handle. In the latest version, some new iPod Touch video formats were added as output options. It is much more convenient to output videos supported by iPod Touch.

Edited by Octy, 04 February 2008 - 13:17.


#77
Dragos

Dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 29.11.2002

View PostOcty, on Feb 3 2008, 22:02, said:

Oricum cred k sunt ceva manarii si interese la mijloc...e prea prea...
Cred că tremură ăia când îl văd pe Steve, nu și-ar permite :lol:
Cu siguranță Apple a vrut să mai scoată ceva bani de la utilizatorii de iPod touch, că și-așa s-a vândut bine de Crăciun.

View PostOcty, on Feb 3 2008, 22:02, said:

Singuru avantaj pe care il aduce jailbreak-ul e cele 5 programe?
Alături de Web Clips și Home Screen personalizabil. Dar jailbreak aduce și alt avantaj, acela de a avea posibilitatea să instalezi aplicații (neoficiale) third-party pe Touch. Fără iTunes [Store], cum probabil o să avem nevoie cu SDK-ul.

#78
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
va rog fara link-uri catre aplicatii. numele e suficient pentru a fi gasite iar multe sunt deja pe Softpedia

#79
redangel1984

redangel1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 19.09.2006

View PostMimi Mumu, on Feb 3 2008, 23:04, said:

N'as vrea sa schimb subiectul -pt ca sunt de acord cu voi-, dar trebuie sa stiu ceva:
-in primul rand care credeti ca este cel mai bun video converter pt touch si de asemenea ce setari trebuie folosite pt a ocupa cel mai putin loc - :P 8Gb- la cea mai buna calitate posibila pt vizualizarea pe ecranul touch;
-apoi vreau sa stiu dak merg site-urile care te lasa sa accesezi Y messenger?.


ps: io folosesc Movavi videosuite 3.5 si se intrerup filmele in anumite puncte si cateodata imi restarteaza iPodu' in timpul vizualizarii.


Videora ipodTouch converter Folosesc shi eu, e mai mult ca bunt, UI-ul nu prea imi place, dar la conversia filmelor e ffff bun.
Merge, Ebuddy, BeeJive, Meebo.
Toate sunt functionale: Eu Folosesc BeeJive 4 iPhone si merge super. pacat ca e doar WebMessenger si nu aplicatie...Dar Safari se descurca beton, cum a fost mai sus mentionat, cel mai bun mobileBrowser.

In rest Jailbreak-ul itzi aduce multe multe aplicatii faine, pt ipod, nu numai  cele 5. Jocuri, aplicatii utilitare...etc

#80
Dragos

Dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 29.11.2002
Și eu recomand BeeJive pentru Yahoo!. Este cel mai optimizat pentru iPod touch. Pe Meebo pierdeam conexiunea.
Probabil că o să apară și ca aplicație o dată cu SDK-ul.

Edited by Dragos, 05 February 2008 - 02:32.


#81
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
jiveTalk are si votul meu. asta probabil pina o sa scoata cocoaforge un Adium pe iPhone

#82
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Veste mare veste , conform GSMARENA , iPhone va primi 16GB memorie iar iPod Touch-ul va avea si varianta de 32 GB in gama , deci vor fi :

8GB   300 $
16GB 400 $
32GB 500 $ , cu conversiile in Euro si taxe si alte aiureli va costa mai mult ca un Classic de 160 GB , dar va fi Touch :) .

#83
Octy

Octy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 27.01.2007
Classicul are HDD, dak ii vor pune si Touchului un hard, ar fi perfect, dar cum nu prea se poate...e sufiecient si asa!

#84
verny91

verny91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.09.2007

View PostOcty, on Feb 6 2008, 20:35, said:

Classicul are HDD, dak ii vor pune si Touchului un hard, ar fi perfect, dar cum nu prea se poate...e sufiecient si asa!
Aici nu sunt de acord,amandoi stim ca cele cu HDD ruleaza mai greu,baduri,etc.Sa nu mai vb de grosime.Crezi ca nu puteau sa puna HDD pe Ipod Touch? ;) insa ma gandesc de ce au ales memorie flash.Nu exista baduri,delayuri,si sunt mult mult mai subtiri.Nu vei vedea vreodata HDD pe Ipod Touch sunt aproape sigur.

#85
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
Am reusit sa cumpar aplicatiile de pe itnunes......
Sunt super marfa....
Atentie cand le cumparati prin metoda descrisa de dl.dtancu (multumesc inca o data pt ajutor) sa nu uitati sa va autorizati (inregistrati) calculatorul pe itunes, altfel s-ar putea sa va blocati in acel punct .Mai smplu inregistrati-l inainte de redeem.
Puse una peste alta este destul de simplu sa le cumparati asa .....
Daca va mai pot ajuta cu ceva cu cea mai mare placere va raspund....

#86
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Prin aceeasi metoda va puteti cumpara si muzica/video etc de pe iTunes.

#87
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
Mi-au mai ramas ceva dolarei in cont la itms, cred ca o sa mai cumpar ceva muzica.....
Altfel, faptul ca nu prea pot sa descarc de pe youtube este din cauza conexiunii la internet sau trebuie sa setez ceva ?....ca nu ma prind

#88
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005

View Postvali71, on Feb 6 2008, 21:51, said:

Mi-au mai ramas ceva dolarei in cont la itms, cred ca o sa mai cumpar ceva muzica.....
Altfel, faptul ca nu prea pot sa descarc de pe youtube este din cauza conexiunii la internet sau trebuie sa setez ceva ?....ca nu ma prind

Pentru youtube n-ai ce sa setezi, merge din start.
Atentie pentru cei care va cumparati aplicatiile: dupa ce le-ati cumparat, dati un search pe calculator dupa fisierul 4A93.ipa. Faceti-va o copie de siguranta undeva dupa el. De regula se gaseste in folderul "Mobile Applications" de sub itunes (nu stiu exact calea ca nu mai am PC de ceva vreme, pe Mac e in username/Library/itunes/Mobile Applications). Logica e urmatoarea: daca vreodata faceti restore la acel iPod si nu aveti fisierul respectiv unde trebuie pe calculator, va face restore la starea initiala si pierdeti aplicatiile.
Deci daca schimbati calculatorul sau vindeti ipodul mutati si fisierul respectiv in noul director iTunes creat, altfel riscati sa pierdeti aplicatiile.

#89
Octy

Octy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 27.01.2007
Lamuriti-ma si pe mine...dak nu am de gand sa cumpar muzik de pe iTunes si vreau sa imi pun pe iPod muzica de pe calculatorul meu, cum se va vedea acolo la albume in momentul cand faci browsing?

#90
redangel1984

redangel1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 19.09.2006

View PostOcty, on Feb 7 2008, 13:27, said:

Lamuriti-ma si pe mine...dak nu am de gand sa cumpar muzik de pe iTunes si vreau sa imi pun pe iPod muzica de pe calculatorul meu, cum se va vedea acolo la albume in momentul cand faci browsing?

Se va vedea foarte simplu un album art Negru-Cu o nota muzicala pe el. Dar nu trebuie sa ai cont pe itunes shi sa ai muzica cumparata de la ei(ideal asta e cel mai bine), dar nu este necesar! Sunt tot felu de programe care baga AlbumCover, sau AlbumArt(cum vreti sa ii ziceti) in mp3 direct, in ID3-Tag, la fel se poate face si cu Lyrics-ul melodiilor(1.1.3. citeste lyricsurile din ID3-Tag si le afiseaza pe ecran dac gaseste).
Programe pt Album cover, sa le puna automat cel mai bun este: iArt (da-tzi un google), merge excelent(imi gaseste 80% din melodii, normal daca astea au ID3 tagurile corecte pt: Artist, Album, si eventual si  Song Title) -  programul costa 10$ si merita totzi banii
Un alt program, poate si mai bun, dar din cand in cand da gres la Album Art, le baga cam aiurea la unele este MP3Toys - 19.95$ , care itzi completeaza si ID3-Tag-ul kiar daca asta nu are nici o informatie despre melodie(ex. Track12.mp3) pe baza amprentei muzicale, recunoscand melodia, si editand automat(sau manual) ID3-Tag-ul. Are 28 zile Trial, merita incercat

Ambele programe lucreaza cu MediaLibrary al iTunes-ului, deci nu va faceti probleme cu crearea noilor playlisturi, etc.BAFTA

Obs.: Nu fac nici o reclama acestor programe, nu sunt autorul, sau nu am nici o legatura cu autorul programelo, este doar pur informaitv, nu publicitar.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate