Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Stirile sportive de la PROst TV

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Aproape nu mai suport stirile sportive la PRO TV, au ajuns un fel de "Libertatea" cu poze cu gagici, stiri inventate, ciuntite, declaratii desprinse din context, un carcalete ca sa se uite taximetristu cand n-are client.
Chiar nu-l da nimeni afara de dobitocu de Mocanu, ca am inteles ca el este sef, nu observa Sarbu ca daca vrei sa intelegi ceva din sport trebuie sa te uiti la Antena1?
Acu ca au interes cu transmiterea meciurilor mai ieftin au luat partea lui Becali si practic nu este decat pozitia lui prezentata dar daca vrei sa intelegi fenomenul tot la aceeasi Antena1 trebuie sa te uiti.

Ce-au fost si ce-au ajuns, pielea p....ii.

Imi placea Raluca dar cand deschide gura in afara stirilor e catastrofa, plus ca la un moment dat sarea in scaunul ala de prezentare de ziceam ca pica din televizor, ea si Olivia Steer.
Bine ca a scapat in ultimul timp de vestuta aia, ca era deja....

Vadim Vajeu e singurul care ramane simpatic si cred neimportant in politica stirilor.

L-am vazut intr-o dimineata pe Mocanu la stiri si era sa vars cafeaua, a inbatranit rau de tot si cred ca daca l-ar machia cu bidineaua si i-ar pune cleme la spate sa-i mai traga pungile de la ochi tot nu ar scoate din el ceva televizabil.
Si dintii...par maron sau galbeni de la tigari?

Apropo, mai sunt si alti prezentatori sau toti au plecat la concurenta?

Greets,
Speedo

#2
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
La sport au cam plecat toti catre meleaguri mai bune, dar daca te consoleaza cu ceva, a ramas mamica lor, Andreea zisa si Esca.
Pe tine doar stirile din sport te enerveaza? Dupa parerea mea, tot ce inseamna stiri la PRost tv e deplorabil. In special stirile alea de la ora 5 pe care le privesc numai oamenii cu o cultura generala "ridicata". Numa' crime, violuri si alte alea. Dar... se pare ca astea prind la romani in ziua de azi.
Daca au observat ca sexul e la mare cautare, de ce sa nu il introduca si in stirile sportive?
Trist.

#3
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Din ce a fost candva PRO TV-ul, acum a ramas doar o palida amintire.
S-au facut tot felul de proiecte si acum sunt abandonate...
Toti oamenii de media "adevarati" au plecat catre meleaguri serioase.
Acum PRO TV a ramas doar sursa de "entertainment" a "tineri si nelinistitilor" de peste 40 de ani care savureaza cu reala placere Stirile de la ora 5.
Dar sa (re)vin la subiectul principal:
Pro TV doreste sa fie "special" si acest lucru nu il poate realiza decat prin "modificarea" adevarului, asa ca nu m-as mira sa prezinte un reportaj despre casigarea Euro 2004 de catre Romania, si de asemenea nu m-as mira sa aiba cea mai mare audienta.

#4
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
Ce doriti?!....Asta e...

Acum cateva zile....erau nish stiri pe Pro TV(nu imi mai aduc aminte cu ce)...aveau un singur scop...sa fie (sport...ce e ala?:thinking: )

Voi ziceti ca e o prostie Pro TV-ul...dar uitati-va putin pe statistici...cine-i primu?(oamenii aia cu cultura "generala" de care ziceti voi...sunt majoritari in Romania :) )

putin cam offtopic....in UK(irelevant sa fac asemanari cu ro)...aprox toate ziarele (ma refer la sectiunile de sport) ...numai sport nu apare in paginile respectivelor ziare...ex:intamplari f importante in plan sportiv(a 7- a pagina), pe prima pagina...david beckham a inselat-o pe doamna Victoria... :ciocan:

----la fel si prin State

..deci chestia cu stiri numai cu sport nu...a fost cumva adoptata...doar se doreste cresterea nivelului de trai... :D

#5
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Un lucru care MA SCOATE DIN SARITE la prezentatoarea "sportiva" - MIMICA. La majoritatea stirilor - in special cand vrea sa spuna ceva "iesit din comun" - ridica din sprancene de zici ca o sa-i ajunga la ceafa, be**ste ochii de umple tot ecranul si face niste pauze cu un zambet tamp pe figura...

Voi nu ati observat?

#6
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
He he, zambetul ala a facut-o celebra, ca stiri sportive au si alte posturi, dar zambareata ca aia, mai putin. :D

#7
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
ok, poate am exagerat putin cu zambetul, dar restul...

#8
ciuboda

ciuboda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.05.2004
mie-mi place ca nu exista emisiune fata gigi becali! :degetele:
Si mai ales ca apare ca presedinte steaua si presedinte png. Ce treaba are PNG cu sportul? Cred ca cei de la pro(s)tv dorm in biroul lui Gigi ca in fiecare zi sunt pe acolo....
Plus ca sunt pe langa la capitolul evenimente sportive...

#9
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004
pai topul sotiilor, ce a mancat beckham si ce si-au spus aia inainte de a se cantari nu sunt stiri sportive. in plus sunt foarte multe sporturi (fara romani) care sunt trecute cu vederea de aceste stiri.rareori se prezinta ceva despre sporturile americane, motociclism, ciclism, golf etc. imi place buletinul de sport de la realitatea tv.

#10
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Chiar,
A fost vreo referire la Turul Frantei in stirile sportive ale PROstilor? E totusi o competitie de mare anvergura.

#11
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004
nu cred (le urmaresc destul de des)

ce e mai grav e ca nici la tvr nu prea se difuzeaza stiri/rezumate ale zilei desi radu naum lucreaza in redactia respectiva. pai cum s-ar putea dezvolta ciclismul la noi, daca nu este cat de cat mediatizat? de ce ar veni sponsorii?

#12
cniky

cniky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 24.05.2003
4/5 din stirile sportive sunt fotbal..., si nu doar pe ProTV ..., functioneaza aproape impecabil uzina asta de facut bani, se exploateaza cu nonsalanta nevoia primara a omului de violenta si suprematie...

vizionare placuta....

#13
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Da, am scapat si de Procesul Etapei
pentru ca PROst TV s-a aliat cu cele 3 echipe si n-a participat la licitatia privind meciurile diviziei A, asa ca nu au ce sa transmita si atunci inseamna ca daca nu ai meci duminica seara nu poti intra direct cu audienta in emisiunea Procesul Etapei so mai bine drop it.

Eu zic ca e de bine, dar stiu ca sunt o minoritate si ca lumea vrea comicarie pe paine, si ma intreb oare Costi M(it)ocanu n-ar trebui bagat in sedinta ca si-au jucat prost cartea cu difuzarile de meci?

Daca scapam de el scapam si de stirile sportive de kkt, ciuntite, partizane si rauvoitoare?

Speedo

#14
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
De un lucru sigur am scapat: de comentariile imbecile si foarte partinitoare ale celor de la ProTV :D

In schimb, trebuie sa admit ca s-a dus dracului si singurul meci transmis la standarde inalte din etapa. Pt ca numai ProTV reusea o transmisiune cat de cat PRO a meciului. (calitate camere, numar camere, reluari etc etc.)

#15
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Sa speram ca si Antena (si cine mai transmite) va tine cont de cerintele publicului si vor realiza niste transmisii de calitate. Poate...

#16
galiev

galiev

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.07.2004
Uitati-va la OTV sa vedeti acolo prezentare belea :) Aia au trei camere si o baie, mie mi-e mila de ei...

#17
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
Aseara la stirile TVR1 de la 11 "... iar in repriza a doua 3 faze ale stelei si asa s-a scris istoria unui meci"
Unde mameme lor au vazut meciul? Au fost pe putin 5 faze clare de poarta de partea fiecarora, atat a rapidului cat si a stelei. M-am saturat de incompetentii din TVRahat

#18
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
"Astazi la ora 19.00 numai la Observator puteti afla cum a ramas A Mutu fara permis..." /sHit....parca vad ca asta va fi prima lor stire...
Mie imi place Mutu cat de cat...dar nu ma intereseaza ca nu are permis, ca si-a mai facut un tatuaj cu Zana Maseluta, ca ii place sa se loveasca cu o bata in cap...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate