Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Academia de Politie Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#19
Addyna

Addyna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.11.2007
credeti ca pe o fata ar ajuta-o mersul la sala?daca da cum si ce exercitii i-ar fi de folos ptr admiterea la academie (in special ptr proba mingii medicinale si sariturii in lungine)

#20
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View PostAddyna, on Nov 11 2007, 09:59, said:

credeti ca pe o fata ar ajuta-o mersul la sala?daca da cum si ce exercitii i-ar fi de folos ptr admiterea la academie (in special ptr proba mingii medicinale si sariturii in lungine)
sala nu ar putea sa te ajute decat eventual pentru tonusul general si forta in brate si picioare...
ajuta, cum sa nu, dar pune mare accent pe antrenamentele in aer liber, pentru alegari si detenta la saritura..

#21
Addyna

Addyna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.11.2007

View Postspare-me, on Nov 11 2007, 10:22, said:

sala nu ar putea sa te ajute decat eventual pentru tonusul general si forta in brate si picioare...
ajuta, cum sa nu, dar pune mare accent pe antrenamentele in aer liber, pentru alegari si detenta la saritura..
ok ms mult dar nu am inca unde sa ma antrenez.ptr ca pe stadion e frig iar  sala de atletism e ocupata in perioada asa cu targuri si expozitii

#22
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007

View PostAddyna, on Nov 11 2007, 10:26, said:

ok ms mult dar nu am inca unde sa ma antrenez.ptr ca pe stadion e frig iar  sala de atletism e ocupata in perioada asa cu targuri si expozitii
pai...sala nu e ocupata decat foarte rar...poti sa alergi in voie...mai ales ca eu o sa ma duc la sala de forta de acolo tocmai pentru a fi aproape de un spatiu de running...pe timp de iarna ^_^

#23
Addyna

Addyna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.11.2007
da ai dreptate... :P dar ptr mine care nu prea sunt obisnuita sa alerg ...si sa fac multa miscare cam greu...incerc sa o iau mai usor ...o sa incerc sa ma obisnuiesc cu efortul cate putin in fiecare zi la sala si o sa incerc sa mai fac dupa antrenamente si cate o tura doua de sala (sala de forta e in incinta salii de atletism si poate astaa e un mic avantaj in pregatirea mea)... :D

Edited by Addyna, 11 November 2007 - 13:24.


#24
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007
Acum lasand la o parte gluma...grupele de muschi care trebuie lucrate pentru a avea succes sunt qvadricepsii(zona coapse),gambele,muschii spatelui inclusiv zona errector spinae(ca sa nu te duci dupa minge cand o arunci...parerea mea)...
Parerea mea personala este ca flexiile hammer cu ganterele(pot fi chair si de 2-3 kg la fete) sunt suficiente pentru ca antreneaza din start antebratele si capatati un pic de vlaga in maini...pentru triceps va recomand flotari...antrenati si spatele cu ocazia asta...pentru picioare...genuflexiunile sunt cele mai sanatoase...sau aplecari aleatoare cu ganterele in maini...cand pe un picior cand pe celalalt...pentru gambe va recomand ridicarea pe varfuri cu o haltera(la baieti) sau 2 gantere micute(2-3 kg)pentru fete....
Si nu uitati de alergarile saptamanale...Macar 4 km sa alergati in fiecare saptamana...(nu toti o data..azi unu, maine 0,5 etc...)
Sanatate....   :thumbup:  :proud:

#25
EzRoller

EzRoller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.11.2007
salut pe toata lumea...ok, am si eu o intrebare aici, ca poate exista persoane care stiu mai multe decat mine...stie cineva daca la analizele "super amanuntite" se controleaza si ce ai in sange:D?; ma refer la chestii de genul super skunk, white widow, purple hazze, northern light(cine a consumat stie foarte bine ce-s astea)...in fine, nu cred ca ar fi prea bine sa iti gaseasca THC in organism, si nu e doar vorba ca afla ei, dar mai afla si parintii....ok, cam atat am avut de zis, c'ya ppl

#26
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
ce drak de analize sa-ti trebuiasca la academia de luat spaga
deja de aici incepe instructia: datul de spaga sa "fie bune" analizele

#27
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007

View PostEzRoller, on Nov 13 2007, 14:24, said:

salut pe toata lumea...ok, am si eu o intrebare aici, ca poate exista persoane care stiu mai multe decat mine...stie cineva daca la analizele "super amanuntite" se controleaza si ce ai in sange:D?; ma refer la chestii de genul super skunk, white widow, purple hazze, northern light(cine a consumat stie foarte bine ce-s astea)...in fine, nu cred ca ar fi prea bine sa iti gaseasca THC in organism, si nu e doar vorba ca afla ei, dar mai afla si parintii....ok, cam atat am avut de zis, c'ya ppl
cu noile masuri...schimbarile de anul acesta ar putea aduce si un control mai amanuntit al sangelui...(scandalul cu acel cadet de la academie care consuma droguri ...mai era si narco traficant  pe deasupra..)Pana acuma din fisele medicale existente nu se realizau astfel de analize...dar mai stii?....se schimba treb  urile astea de la an la an...:huh:

#28
EzRoller

EzRoller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.11.2007
da melek, probabil ca ai dreptate, nush ce sa mai cred, nush daca se merita atata efort pentru academia asta...tocmai de asta trebuie sa ma gandesc bine fiindca THC-ul ramane in firul de par pana la maxim trei luni de la ultimul "fum"...deci teoretic daca de maine nu mai "bag" pot sa-mi fac analizele linistit prin 15 feb 2008... :D

#29
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostAddyna, on Nov 11 2007, 09:59, said:

credeti ca pe o fata ar ajuta-o mersul la sala?daca da cum si ce exercitii i-ar fi de folos ptr admiterea la academie (in special ptr proba mingii medicinale si sariturii in lungine)

Nope o fata acolo trebuie sa stie ce sa faca la comanda "culcat"  :lol:

Ca tot intrai aici intreb si eu daca intre timp astia cu academia s-au mai desteptat. Si in general astia de la interne. Nu de alta dar prin 1990 ma trezesc cu un tablagiu la usa, asa de control pe la ora 23.30, ca sa-mi dea o hartie prin care eram chemat la politie. Bineinteles ca in prima faza m-am gindit ce prostii am facut dar dupa cateva momente, adica dupa ce m-am trezit, am realizat ca daca faceam ceva aiure nu venea un tablagiu ci trimiteau direct duba.  :lol:  In fine oricum nu m-am prezentat la politie si am aflat dupa ceva timp ca vroiau sa ma angajeze la ei dar cum eu aveam alte planuri si cum tocmai scapasem de ei (de facusem la ei armata) cred ca am facut o alegere fericita. In rest daca nu aveti altceva mai bun de facut in viata va putati face si ofiteri  :D

#30
Addyna

Addyna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.11.2007

View PostClovis, on Nov 14 2007, 19:51, said:

Nope o fata acolo trebuie sa stie ce sa faca la comanda "culcat"  :lol:
hmmm...ce gluma buna...esti glumet mey clovis ... :D :D :D  tu chiar crezi prostiile pe care le zici ... :D :D :D
ms oricum pt sfat (adica pt nimic)

Edited by Addyna, 15 November 2007 - 15:10.


#31
luc4s

luc4s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2005

View PostClovis, on Nov 14 2007, 20:51, said:

Nope o fata acolo trebuie sa stie ce sa faca la comanda "culcat"  :lol:

Ca tot intrai aici intreb si eu daca intre timp astia cu academia s-au mai desteptat. Si in general astia de la interne. Nu de alta dar prin 1990 ma trezesc cu un tablagiu la usa, asa de control pe la ora 23.30, ca sa-mi dea o hartie prin care eram chemat la politie. Bineinteles ca in prima faza m-am gindit ce prostii am facut dar dupa cateva momente, adica dupa ce m-am trezit, am realizat ca daca faceam ceva aiure nu venea un tablagiu ci trimiteau direct duba.  :lol:  In fine oricum nu m-am prezentat la politie si am aflat dupa ceva timp ca vroiau sa ma angajeze la ei dar cum eu aveam alte planuri si cum tocmai scapasem de ei (de facusem la ei armata) cred ca am facut o alegere fericita. In rest daca nu aveti altceva mai bun de facut in viata va putati face si ofiteri  :D
Clovis, daca au venit la tine nu voiau sa te angajeze ca ofiter, ci te faceau agent si te trimiteau la tara, la un post, sa investighezi cine i-a furat gaina lui badea X.
Oricum, am dubii ca umblau sa te angajeze.
S-au dus vremurile alea.
Si daca o persoana nu se prezinta la citatie, eu il ard cu o suma intre 1 si 5 milioane(conform Legii 61/.91)
Asa ca mai lasa bravura, ca in spatele monitorului toti sunteti smecheri... -_-

#32
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

View Postcretinulforumurilor, on Nov 11 2007, 08:23, said:

Academia de poliție... Foarte tare, frate! Ce-a ajuns cuvântul academie în ziua de azi...
pai a ajuns, avand in vedere ca este una din putinele institutii care dupa teriminara studiilor iti ofera  servici stabil si bani incat sa nu mori de foame. in curand nu o sa mai fie asa de cautata avand in vedere crestera salariala in domeniul privat.

Edited by the_angel, 12 December 2007 - 11:26.


#33
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View Postthe_angel, on Dec 12 2007, 11:26, said:

pai a ajuns, avand in vedere ca este una din putinele institutii care dupa teriminara studiilor iti ofera  servici stabil si bani incat sa nu mori de foame. in curand nu o sa mai fie asa de cautata avand in vedere crestera salariala in domeniul privat.
si ce rezolvi daca iei salariul unui ofiter in domeniul privat timp de un an apoi firma ta privata da faliment sau te da afar...ce faci?
cel putin acolo timp de 9 ani ai o stabilitate financiara sigura

#34
Barnes

Barnes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.02.2007

View PostVipeR85, on Dec 13 2007, 16:44, said:

si ce rezolvi daca iei salariul unui ofiter in domeniul privat timp de un an apoi firma ta privata da faliment sau te da afar...ce faci?
cel putin acolo timp de 9 ani ai o stabilitate financiara sigura

Firmele la care deja se dau salarii de ofiteri, nu prea dau faliment dupa un an. Exista firme mari care-si respecta si isi fidelizeaza angajatul, firme care de la an la an se dezvolta, si in cadrul carora ai o oarecare stabilitate. Se cam duce (va place sau nu) vremea de frecat manganu la stat pe bani multi. Sigur, exista firmele mentionate de tine care dupa un an (sau poate chiar mai putin) dau faliment si te lichideaza, dar ele nu sint firme care-ti dau salarul unui militian, deci n-au obiect in discutia asta.

#35
gio_bari

gio_bari

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 246
  • Înscris: 27.12.2007

View PostBarnes, on Dec 22 2007, 11:23, said:

Firmele la care deja se dau salarii de ofiteri, nu prea dau faliment dupa un an. Exista firme mari care-si respecta si isi fidelizeaza angajatul, firme care de la an la an se dezvolta, si in cadrul carora ai o oarecare stabilitate. Se cam duce (va place sau nu) vremea de frecat manganu la stat pe bani multi. Sigur, exista firmele mentionate de tine care dupa un an (sau poate chiar mai putin) dau faliment si te lichideaza, dar ele nu sint firme care-ti dau salarul unui militian, deci n-au obiect in discutia asta.
Era mai avantajoasa Facultatea De Drept din cadrul ADP,deoarece daca faceai vreo greseala si te dadeau afara din MIRA,aveai varianta de a profesa ca si jurist.Dar,acum trebuie sa ne multumim si cu Facultatea de Politie.Treaba era urata cand faceai 3 ani de scoala militara + facultatea de drept ca sa-ti recunoasca studiile superioare pe deplin.

#36
esbet

esbet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.12.2007
hmmm..ce vrea sa zica nenea de mai sus:-s..ca nu mai este Fac de DREPT din acadrul ADP:-?..poi eu la ce mai dau:-s
as vrea mai multe detalii despre aceasta facultate(cine are:P)....se da proba sportiva?dak da in ce consta:-??
ast rasp...ms anticipat :worthy:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate