Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Academia de Politie Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#1
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007
Un thread pentru cei care vor sa stie mai multe despre academia de politie Al. I Cuza din Bucuresti... ^_^

#2
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007
Am facut acest nou thread pentru cei care vor sa afle mai multe despre academie...Va astept parerile si opiniile...Tinand cont ca forumul de pe SEI este mult prea "aglomerat" si "intoxicat" va invit la un dialog sincer si deschis...Welcome!!! :D

#3
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
va invata cum sa luati spaga fara sa faceti parnaie?

#4
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007

View Postconu71, on Nov 10 2007, 18:30, said:

va invata cum sa luati spaga fara sa faceti parnaie?
Ei nu chiar... :D E facultate de dpret totushi...

#5
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007
La SEI pe forum, am ramas la antrenamente pentru admitere..Va astept parerile...

#6
luc4s

luc4s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2005

View Postconu71, on Nov 10 2007, 19:30, said:

va invata cum sa luati spaga fara sa faceti parnaie?
Coane, am citit blogul tau si am inteles doar ca esti un betiv. :lol:

@Melek: Esti student acolo sau ai terminat?
Vrei sa convingi lumea sa dea sau sa nu dea la Academie?
Cu toate ca pana acum sunt foarte multumit de meseria asta si de beneficiile ei, nu stiu daca as mai face o data Academia... :disgust:
Mi-au ajuns sectoarele, alarmele, comandantii proveniti din randul jandarmilor etc.
In plus, in cei cativa ani buni de cand sunt in sistem am vazut ca se poate intra si fara sa ai scoala asta.
Si daca esti student, nici nu stii cum poate pica "norocul" pe tine la repartitie sa te dea la Cucuietii din vale.
Asa ca linisteste-te... ;)

#7
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007

View Postluc4s, on Nov 10 2007, 18:48, said:

Coane, am citit blogul tau si am inteles doar ca esti un betiv. :lol:

@Melek: Esti student acolo sau ai terminat?
Vrei sa convingi lumea sa dea sau sa nu dea la Academie?
Cu toate ca pana acum sunt foarte multumit de meseria asta si de beneficiile ei, nu stiu daca as mai face o data Academia... :disgust:
Mi-au ajuns sectoarele, alarmele, comandantii proveniti din randul jandarmilor etc.
In plus, in cei cativa ani buni de cand sunt in sistem am vazut ca se poate intra si fara sa ai scoala asta.
Si daca esti student, nici nu stii cum poate pica "norocul" pe tine la repartitie sa te dea la Cucuietii din vale.
Asa ca linisteste-te... ;)
Pai nu sunt inca student acolo...dar as vrea sa fiu  ^_^

#8
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007

View PostMelek, on Nov 10 2007, 18:50, said:

Pai nu sunt inca student acolo...dar as vrea sa fiu  ^_^
luc4s daca tot ai facut academia imi poti da mai multe detalii...POate ma decid si eu...:D

#9
luc4s

luc4s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2005

View PostMelek, on Nov 10 2007, 19:50, said:

Pai nu sunt inca student acolo...dar as vrea sa fiu  ^_^
O parte din mine iti spune sa nu te bagi, alta sa incerci.
Sunt parti bune si parti rele.
E greu si examenul de admitere...
Avantaje:
job sigur, salariu bun, siguranta, stabilitate, statut etc
Dezavantaje:
viata de kk cel putin primul an(daca nu te decazarmezi), regim strict, multe materii,examene grele, nu mai iesi absolvent de drept(de anul asta e de 3 ani-ei au nevoie de ofiteri, nu de juristi care sa demisioneze daca gasesc ceva mai bun)

In orice caz, succes in ce o sa faci.

Edited by luc4s, 10 November 2007 - 19:01.


#10
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007

View Postluc4s, on Nov 10 2007, 18:58, said:

O parte din mine iti spune sa nu te bagi, alta sa incerci.
Sunt parti bune si parti rele.
E greu si examenul de admitere...
Avantaje:
job sigur, salariu bun, siguranta, stabilitate, statut etc
Dezavantaje:
viata de kk cel putin primul an(daca nu te decazarmezi), regim strict, multe materii,examene grele, nu mai iesi absolvent de drept(de anul asta e de 3 ani-ei au nevoie de ofiteri, nu de juristi care sa demisioneze daca gasesc ceva mai bun)

In orice caz, succes in ce o sa faci.
Mersi...Chiar voiam sa intreb...legat de primul an la ADP...am auzit ca e foarte multa instructie militara...te toaca acolo in primul an de te indoaie...Si voiam sa te intreb cum e cu solda...? :smoke: :punk:

#11
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Melek, du-te si da la drept

Edited by ortega, 10 November 2007 - 19:12.


#12
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007

View Postortega, on Nov 10 2007, 19:12, said:

Melek, du-te si da la drept
M-as duce dar ma ingrijoreaza stabilitatea serviciului....si faptul ca nu ai asigurat un loc caldut de munca dupa ce termini facultatea...sau ai...
:huh: In plus ma gandesc ca sunt cam rare facultatile in care sa ti se dea mancare haine si cazare...mocca...toate pentru un contract pe 10 ani in care esti al lor... :gunsmilie:  :scratchchin:

Edited by Melek, 10 November 2007 - 19:19.


#13
luc4s

luc4s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2005
Melek, solda era atunci 1/10 din salariu, deci ar trebui sa iei vreo 2 milioane minim.
Daca parintii tai nu stau extrem de bine cu banii, nu te mai gandi, invata si incearca.
Vezi ca la limba straina, daca nu esti as, trb putina meditatie.
In rest, la gramatica si istorie, nu trebuie meditatie(sper ca tot astea sunt materiile)
Pregateste-te si la sport(numai eu stiu cat am alergat pe stadionul ala, , iar la tractiuni, de la 2 corecte, cat faceam la inceput, am ajuns la 15 corecte la examen :)  )

#14
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007

View Postluc4s, on Nov 10 2007, 20:17, said:

Melek, solda era atunci 1/10 din salariu, deci ar trebui sa iei vreo 2 milioane minim.
Daca parintii tai nu stau extrem de bine cu banii, nu te mai gandi, invata si incearca.
Vezi ca la limba straina, daca nu esti as, trb putina meditatie.
In rest, la gramatica si istorie, nu trebuie meditatie(sper ca tot astea sunt materiile)
Pregateste-te si la sport(numai eu stiu cat am alergat pe stadionul ala, , iar la tractiuni, de la 2 corecte, cat faceam la inceput, am ajuns la 15 corecte la examen :)  )
ms de sfat...o sa incerc..m-am saturat sa depind de parinti...acum insa se da da proba la minge medicinala nu se mai dau tractiuni slava cerului :bouncey:

#15
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
da frumusel un search pe google si vezi ca exista un forum al academiei de politie si niste site-uri ale unor fosti elevi.
iar acolo se spune ca lucrurile nu sunt nici pe departe asa rele cum par...

#16
Cimpoacă

Cimpoacă

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 17.07.2006
Academia de poliție... Foarte tare, frate! Ce-a ajuns cuvântul academie în ziua de azi...

#17
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,121
  • Înscris: 02.07.2006

View PostMelek, on Nov 10 2007, 20:32, said:

ms de sfat...o sa incerc..m-am saturat sa depind de parinti...acum insa se da da proba la minge medicinala nu se mai dau tractiuni slava cerului :bouncey:
Domnisorule Melek , priveste postul asta ca pe o avertizare publica. In interval de o jumatate de ora de la postarea pe topicul asta, se poate edita postul folosind butonul EDIT din dreapta jos. In cazul in care iti mai apar posturi succesive FARA a folosi functia edit, ma vad obligat sa te warnuiesc si daca insisti tot asa si dupa warn voi da suspend

#18
Melek

Melek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.11.2007

View Postspare-me, on Nov 11 2007, 08:11, said:

da frumusel un search pe google si vezi ca exista un forum al academiei de politie si niste site-uri ale unor fosti elevi.
iar acolo se spune ca lucrurile nu sunt nici pe departe asa rele cum par...
forumul de pe SEI e de 2 lei(e concurs de care se lauda mai tare acolo)...Si singurele site-uri care trateaza tema sunt http://www.cadeti-ac...iadepolitie.com
si evident site-ul oficial care numai de ajutor nu e  :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate