Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Slackware 8.0 X configuration

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
andy

andy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.02.2002
Tocmai mi-am instalat Slack si inainte am avut Redat 7.2 si am configurat X cu "Xconfigurator". Slack se pare ca nu are asa ceva si sa editez singur fisierul /etc/ X11/XF86Config nu prea imi convine. Deci cum setez X in Slack?

Thanks

#2
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
xf86config  :P

#3
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Slack este o alegere buna,insa frate...tine-te bine,ca va trebui sa rulezi, cum puse si Alex, xf86config. Ce vreau sa adaug este sa nu te sperii cand o as vezi ca s-ar putea sa nu-ti iasa din prima. Bafta :)

#4
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
am inteles ca trebe sa apara slack 8.1 :yeah baby  :yeah baby

asa ca mai ai putina rabdare

#5
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Ce mah?????Daca apare,happy people arround!

#6
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
mah trebuie sa apara ca aproape la toate pachetele care le au in 8.0 au zis EI sa se faca update din motive de secuitate...deci e pe aproape un 8.1

#7
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Pai,ar fi timpul sa bage si ei KDE 3 si sa mai updateze pachetele si din motive de securitate,dar au aparut versiuni destul de avansate fata de cele din 8.0.A trecut un an!

#8
duster

duster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.04.2002
Vad ca mai sunt pe aici si cunoscatori de slack....a reusit careva sa compileze php-4.1.2 cu suport de imap pe slack 8?...Daca da vreau si eu un tgz..ca mor...nu reusesc sa il fac sa iasa...nu gaseste o groaza de treburi.....are careva idee?

#9
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Groaza aia de treburi le afli dintr-un README sau INSTALL din .tgz. Am instalat destul de multe chestii din astea pe Linux, si scrie acolo, la fiecare,  ce si de unde ii trebuie pentru instalare.
Bafta !

#10
duster

duster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.04.2002
Crede-ma ca asta stiu si eu...:)... Am recompilat si instalat tot ce vrea...dar nu se compileaza cand bag suportul de imap.... daca scot imap merge...dar tocmai de asta am nevoie....:(....alte idei?

#11
DigitalSteel

DigitalSteel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.04.2002
PHP & IMAP
PHP's IMAP extension
You'll need the IMAP c-client. Grab it at http://www.washington.edu/imap/ or at FTP ftp://ftp.cac.washington.edu/imap/ Get the latest version (2001-beta at this moment).

From the PHP manual: " Then copy c-client/c-client.a to /usr/local/lib/libc-client.a or some other directory on your link path and copy c-client/rfc822.h, mail.h and linkage.h to /usr/local/include or some other directory in your include path. "

Get some more infos about this at http://www.horde.org...eq/index.php#p8.

Cam asta am facut eu cand mi-am pus php cu imap suport... :cya:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate