Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Slackware 8.0 X configuration

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
andy

andy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.02.2002
Tocmai mi-am instalat Slack si inainte am avut Redat 7.2 si am configurat X cu "Xconfigurator". Slack se pare ca nu are asa ceva si sa editez singur fisierul /etc/ X11/XF86Config nu prea imi convine. Deci cum setez X in Slack?

Thanks

#2
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
xf86config  :P

#3
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Slack este o alegere buna,insa frate...tine-te bine,ca va trebui sa rulezi, cum puse si Alex, xf86config. Ce vreau sa adaug este sa nu te sperii cand o as vezi ca s-ar putea sa nu-ti iasa din prima. Bafta :)

#4
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
am inteles ca trebe sa apara slack 8.1 :yeah baby  :yeah baby

asa ca mai ai putina rabdare

#5
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Ce mah?????Daca apare,happy people arround!

#6
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
mah trebuie sa apara ca aproape la toate pachetele care le au in 8.0 au zis EI sa se faca update din motive de secuitate...deci e pe aproape un 8.1

#7
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Pai,ar fi timpul sa bage si ei KDE 3 si sa mai updateze pachetele si din motive de securitate,dar au aparut versiuni destul de avansate fata de cele din 8.0.A trecut un an!

#8
duster

duster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.04.2002
Vad ca mai sunt pe aici si cunoscatori de slack....a reusit careva sa compileze php-4.1.2 cu suport de imap pe slack 8?...Daca da vreau si eu un tgz..ca mor...nu reusesc sa il fac sa iasa...nu gaseste o groaza de treburi.....are careva idee?

#9
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Groaza aia de treburi le afli dintr-un README sau INSTALL din .tgz. Am instalat destul de multe chestii din astea pe Linux, si scrie acolo, la fiecare,  ce si de unde ii trebuie pentru instalare.
Bafta !

#10
duster

duster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.04.2002
Crede-ma ca asta stiu si eu...:)... Am recompilat si instalat tot ce vrea...dar nu se compileaza cand bag suportul de imap.... daca scot imap merge...dar tocmai de asta am nevoie....:(....alte idei?

#11
DigitalSteel

DigitalSteel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.04.2002
PHP & IMAP
PHP's IMAP extension
You'll need the IMAP c-client. Grab it at http://www.washington.edu/imap/ or at FTP ftp://ftp.cac.washington.edu/imap/ Get the latest version (2001-beta at this moment).

From the PHP manual: " Then copy c-client/c-client.a to /usr/local/lib/libc-client.a or some other directory on your link path and copy c-client/rfc822.h, mail.h and linkage.h to /usr/local/include or some other directory in your include path. "

Get some more infos about this at http://www.horde.org...eq/index.php#p8.

Cam asta am facut eu cand mi-am pus php cu imap suport... :cya:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate