Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Brazilia

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#37
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
grupul vostru din cate persoane era vb?
asta as vrea si eu,sa fim cativa sper sa conving acum prietenii sa mearga si ei..
as vrea sa vizitez si altceva in afara de Rio....sa vedem....mai mergem si in Argentina acolo nu sunt probleme...
ce ghinion a avut prietenul tau desi spui ca daca era mai atent nu patea nimic..

#38
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View Postmoschino, on Mar 31 2009, 01:26, said:

grupul vostru din cate persoane era vb?
asta as vrea si eu,sa fim cativa sper sa conving acum prietenii sa mearga si ei..
as vrea sa vizitez si altceva in afara de Rio....sa vedem....mai mergem si in Argentina acolo nu sunt probleme...
ce ghinion a avut prietenul tau desi spui ca daca era mai atent nu patea nimic..
Trei Doamne si toti trei: prietenul, sotia mea si cu mine.
:D

View Postmoschino, on Mar 31 2009, 01:26, said:

grupul vostru din cate persoane era vb?
asta as vrea si eu,sa fim cativa sper sa conving acum prietenii sa mearga si ei..
as vrea sa vizitez si altceva in afara de Rio....sa vedem....mai mergem si in Argentina acolo nu sunt probleme...
ce ghinion a avut prietenul tau desi spui ca daca era mai atent nu patea nimic..
Si noi am fost mai intai prin Fortaleza, in NV. Dupa aceea am mers prin Jericoacoara. Este una dintre cele mai frumoase plaje pe care le-am vazut in viata mea: dune de nisip, lagune, sate mici pescaresti. Era inclusa pe undeva intr-un top 10 al plajelor din lume. Este o zona protejata, asa ca nu se construieste pe-acolo decat strictul necesar pentru turism. Hotelurile sunt mici, cu bungalowuri, nimic mare. Deplasarea prin zona se face cu buggy-uri conduse de localnici. Mie mi-a placut enorm.
Dupa aceea am fost prin delta raului Parnaiba. La fel: padure tropicala, dune, caiace indiene, animale...
Dupa aceea am trecut pe la Ubajara din statul Ceara in statul Piaui. Si la Ubajara sunt multe de vazut, inclusiv o pestera.
Langa Ubajara am mers la Sete Cidades unde sunt niste formatiuni naturale foarte interesante, din piatra.
Data viitoare vrem sa incercam ceva prin Amazon si daca se poate, Iguacu si Salvador de Bahia. Si in Pantanal mi-ar place sa merg.
Sunt multe de vazut... Daca incepi cu Brazilia, cred ca nu mai ajungi in Argentina!
Uite o bucata din plaja de la Jeri si curtea interioara a unui hotel de-acolo.

#39
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
decat 3?eu ma gandeam la 4-5 persoane mcar...
atunci 3 persoane gasesc eu...ce frumoasa este poza cu plaja..
in Argentina vreau sa ajung neaparat...si o sa imi aloc cateva zile in BRAZILIA ..
cat a costat pt doua persoane toata excursia?si cu ce companie ai zburat?

#40
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View Postmoschino, on Apr 3 2009, 18:14, said:

decat 3?eu ma gandeam la 4-5 persoane mcar...
atunci 3 persoane gasesc eu...ce frumoasa este poza cu plaja..
in Argentina vreau sa ajung neaparat...si o sa imi aloc cateva zile in BRAZILIA ..
cat a costat pt doua persoane toata excursia?si cu ce companie ai zburat?
Vreo 2.000 EURO/persoana+ceva bani de buzunar au fost cele doua saptamani. Zau daca retin cu ce-am zburat. Stiu c-am plecat din Budapesta. Daca mergi in Argentina, sa-mi spui si mie cum a fost. Poate merg si eu. Au fost niste prieteni prin Patagonia/Tara de Foc si le-a placut foarte mult.

#41
tim

tim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 07.01.2002

View Postmoschino, on Apr 3 2009, 17:14, said:

cat a costat pt doua persoane toata excursia?si cu ce companie ai zburat?

Impreuna cu un amic plecam pe 13 apr cu Air France pe ruta Bucuresti - Paris - Sao Paulo si return din Rio - Paris - Bucuresti iar biletul a fost  800 EUR / persoana. O sa postez summary de costuri dupa ce ma intorc.

Offtopic: din niste motive necunoscute nu am primit notificari de mesaje decit astazi si nu am verificat thread-ul, dar va multumesc pentru informatii.

#42
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View PostPitzifelnic, on Apr 4 2009, 11:24, said:

Vreo 2.000 EURO/persoana+ceva bani de buzunar au fost cele doua saptamani. Zau daca retin cu ce-am zburat. Stiu c-am plecat din Budapesta. Daca mergi in Argentina, sa-mi spui si mie cum a fost. Poate merg si eu. Au fost niste prieteni prin Patagonia/Tara de Foc si le-a placut foarte mult.
eu ma gandeam la 2300 maxim 21 de zile decat cazare si avion...se pare ca nu ma incadrez... <_<
pai in Tara de Foc vreau sa ajung neaparat...aaa plus biletul de avion intern care costa si asta 200-300 de euro...mda.. -_-  -_-
tim cu cat timp inainte ai cumparat biletele de avion?ai platit destul de bine....vacanta placuta...si asteptam sa revii cu poze :lol:

#43
tim

tim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 07.01.2002

View Postmoschino, on Apr 4 2009, 22:30, said:

tim cu cat timp inainte ai cumparat biletele de avion?ai platit destul de bine....vacanta placuta...si asteptam sa revii cu poze :lol:

Sunt super oferte la Air France.. m-am hotarit acum 2 saptamani si saptamna trecuta mi-am luat biletele. In mai vreau sa ma duc in Japonia pentru ca e 569 EUR biletul pina la Tokyo :)

#44
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
cat ?569?sigur?ufff a pierdut si oferta asta...cand a fost?mai am timp sa imi cumpar acum?pt mai este perfect....sa vad cum stau cu finantele...
imi doresc sa ajung in JAAPONIA asa mult...acum intru sa verific sa vad...

#45
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View Postmoschino, on Apr 5 2009, 01:04, said:

cat ?569?sigur?ufff a pierdut si oferta asta...cand a fost?mai am timp sa imi cumpar acum?pt mai este perfect....sa vad cum stau cu finantele...
imi doresc sa ajung in JAAPONIA asa mult...acum intru sa verific sa vad...
Gasesti bilete acum. S-au ieftinit toate. Pe Air France nu gasesc sub 700 EURO pentru mai spre Tokyo. S-o fi terminat promotia. Am gasit in schimb pe Air China din Londra Heathrow: plecare 15.05, intoarcere 29.05: 557 USD (adica vreo 430 EURO) cu toate taxele incluse! Foarte ieftin. Pana la Londra poti sa zbori cu un low cost si ai ajuns in Japonia. Iesi pe la 500-550 EURO in total. Poti sa faci simularea pe Travelocity.
Si eu plec de Pasti in Mexic. Am gasit Londra-Cancun la 475 EURO. Oferta de nerefuzat!

#46
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
mda...nu stiu,dar eu mereu pierd aceste oferte,poate intr-o zi am si eu noroc.

#47
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007
Un avion A330 al companiei Air France cu 228 de persoana la bord care efectua cursa Rio de Janaeiro - Paris a fost pierdut de pe ecranele radarului. Se presupune ca avionul s-a prabusit, neexistand supravietuitori. Intre cei 216 de pasageri se afla si un cetatean roman. Avionul strabatea o zona de turbulente determinata de o furtuna tropicala si se presupune ca a fost lovit de fulger (desi la 11000 de metri, nu stiu daca pot ajunge fulgerele).

Edited by Imperator, 01 June 2009 - 21:01.


#48
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

View PostImperator, on 1st June 2009, 21:55, said:

Un avion A330 al companiei Air France cu 228 de persoana la bord care efectua cursa Rio de Janaeiro - Paris a fost pierdut de pe ecranele radarului. Se presupune ca avionul s-a prabusit, neexistand supravietuitori. Intre cei 216 de pasageri se afla si un cetatean roman. Avionul strabatea o zona de turbulente determinata de o furtuna tropicala si se presupune ca a fost lovit de fulger (desi la 11000 de metri, nu stiu daca pot ajunge fulgerele).

Cetateanul roman era, din pacate, o fosta colega a sotiei...Dumnezeu sa o odihneasca.........

Edited by Khmerul, 02 June 2009 - 17:20.


#49
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostKhmerul, on 2nd June 2009, 18:19, said:

Cetateanul roman era, din pacate, o fosta colega a sotiei...Dumnezeu sa o odihneasca.........
Dumnezeu s-o odihneasca.

#50
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Salut!
Voi pleca în curând în Brazilia, probabil că în Sao Paolo. A mai fost cineva acolo? Cum este? Cât de mare este infracționalitatea și cam ce măsuri ar trebui să iau pentru siguranța mea?
Ce prețuri sunt pe acolo?
Orice alte informații îmi puteți da sunt binevenite.

#51
Balalaika

Balalaika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 19.08.2007
Salut,

Am si eu o intrebare:

Cate si care rute, duc din Europa in Brazilia?

Eu stiam de Paris-Sao Paolo parca,dar in inafara de aceasta mai sunt  si altele?Un pret estimativ?(un bilet doar dus).


L.E:rute aeriene.



Thanks.

Edited by Balalaika, 11 April 2010 - 00:08.


#52
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009

View PostBalalaika, on 11th April 2010, 01:04, said:

Salut,

Am si eu o intrebare:

Cate si care rute, duc din Europa in Brazilia?

Eu stiam de Paris-Sao Paolo parca,dar in inafara de aceasta mai sunt  si altele?Un pret estimativ?(un bilet doar dus).


L.E:rute aeriene.



Thanks.

De exemplu:
TAP Portugal (Lisabona-Sao Paolo)
Lufthansa (Frankfurt-Sao Paolo)
Tam Linhas Aereas (Milano-Sao Paolo, Londra-Sao Paolo)
KLM (Amsterdam-Sao Paolo)

Pretul (orientativ, ruta Bucuresti-Sao Paolo, cu escale): pe timpul verii: aprox 1200 EUR, in octombrie: aprox. 850 EUR.

Edited by adiliki222, 12 April 2010 - 15:41.


#53
crysttine

crysttine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 11.12.2007
De cateva zile ma tot gandesc la o <escapada> in Brazilia.Am citit una alta despre Rio lucruri bune si mai putin bune , si stau si ma tot gandesc daca se merita sau nu.Voi ce ziceti ? Nu cred ca e foarte relaxant sa stai cu teama ca te jefuieste, sa nu iesi in evidenta cu ceva , sa nu mergi seara pe plaja , sa nu...,sa nu...Voi , cei care ati fost , cum ati <suportat> toate acestea ?
As vrea sa vizitez (daca in final ma decid ) si Foz do Iguacu.Care sunt posibilitatile de cazare in zona ?
Multumesc si imi doresc sa aflu cat mai multe detalii.

#54
telefon_satelit

telefon_satelit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.04.2010
Vrei sa mergi individual? Daca da, calatoresti cu sotul/prietenul sau singura/cu alta persoana de sex feminin?

N-as prea recomanda excursii individuale in Brazilia unor femei neinsotite de barbati. E ca si cum ti-ai pune un mare tricou cu "Vreau sa fiu jefuita/violata" pe tine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate