Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Nu pot accesa casuta de mail, desi messenger-ul merge

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Buna!
Am si eu o intrebare... e destul de urgent. Azi am observat ca nu se mai deschide deloc casuta mea de mail (ieri mergea). Messenger-ul e OK, deci nu sunt probleme cu parola. De pe calculatorul meu am mai deschis alte 3-4 adrese de mail alternative, dar cea de baza nu mai vrea deloc. E drept ca era cam plina, mess-ul imi arata ca am 1 mesaj nou. Nu cred ca s-a blocat de la asta. Aveti idee ce poate fi? In rest net-ul merge ca de obicei... adica nu cu viteza sunetului, dar merge!
Multumesc!

#2
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Casuta pe yahoo plina? Poi nu e nelimitata? Daca da, cum e plina?
Da un restart si incearca din nou.

#3
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Inseamna ca nu asta e problema. L-am restartat de cateva ori, l-am mai restartat si acum... nu vrea de nici o culoare!!! Ate adrese merg, mess-ul merge... nu-mi dau seama ce poate fi! Si am nevoie sa intru azi, astept niste mesaje importante! CE SA FAC??

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Unde ai tu mailul ? La yahoo, home.ro, gmail, hotmail ?

#5
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
E pe yahoo. Nu am mai patit asta niciodata... imi vine sa il arunc pe geam... :cursing:

#6
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006

View PostT Irina, on Nov 9 2007, 15:06, said:

E pe yahoo. Nu am mai patit asta niciodata... imi vine sa il arunc pe geam... :cursing:

my advice: vezi sa nu fi pus o parola gresita si sa ii fi dat REMEMBER.

Incearca alt browser.

#7
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Nu, pentru ca pe mess am intrat de 6-7 ori de atunci, de fiecare data cu parola tastata, deci nu e gresita. Imi arata ca am un mesaj nou, urmez link-ul si incearca sa se deschida dar nu merge pana la capat si apoi imi spune ca a expirat timpul de conexiune - acum a scris asta: internal error - server connection terminated .
Am inchis, am deschis nu merge! Daca era gresita parola, spunea parola gresita, dar asa parca se intepeneste undeva!!!
Daca dau Back apare Hi Irina!, deci intr-un fel e logat la adresa, dar nu deschide casuta. Dau Sing out si intru pe o alta adresa merge fara probleme!
Please HELPPP!!! :worthy:

#8
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Incearca alt browser, s-a mai zis.
Mozilla de ex.

#9
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Mai creaza un utilizator pe calculator si incearca sa intri de acolo.

#10
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006

Quote

Mai creaza un utilizator pe calculator si incearca sa intri de acolo.
Am incercat, nu merge. Iar din pacate nu stiu cum sa fac sa utilizez alt browser!
Mi-a facut praf toata ziua chestia asta, asteptam niste raspunsuri fff importante si s-a dus totul de rapa!!!

#11
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Da o fuga pana la internet cafe.
Sau descarca unul dib browserele urmatoare: Opera, Mozilla Firefox, Safari

#12
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006

Quote

Sau descarca unul dib browserele urmatoare: Opera, Mozilla Firefox, Safari

ESTI UN GENIU! Tu ca eu nu stiu exact ce am facut, am descarcat Safari si l-am setat Web browser din Set Program acces and defaults si A MERS! Sper sa nu se mai intample, nu-mi dau seama de la ce a fost (adica ce prostie am facut, ca sa nu o mai repet!)
Multumesc mult si o seara placuta!

#13
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 29.04.2006
Era de ajuns o stergere de cookies...

#14
aelxandru

aelxandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.08.2008

View PostT Irina, on Nov 9 2007, 15:26, said:

Buna!
Am si eu o intrebare... e destul de urgent. Azi am observat ca nu se mai deschide deloc casuta mea de mail (ieri mergea). Messenger-ul e OK, deci nu sunt probleme cu parola. De pe calculatorul meu am mai deschis alte 3-4 adrese de mail alternative, dar cea de baza nu mai vrea deloc. E drept ca era cam plina, mess-ul imi arata ca am 1 mesaj nou. Nu cred ca s-a blocat de la asta. Aveti idee ce poate fi? In rest net-ul merge ca de obicei... adica nu cu viteza sunetului, dar merge!
Multumesc!
Am si eu aceeasi problema intru pe mess, dar nu imi pot accesa adresa de mail. de cate ori introduc parola imi apare mesajul ca trebuie verificata frecvent parola si ma roaga sa o reintroduc cand fac acest lucru obtin acelasi rezultat si iar si iar. daca dau sign in help reusesc sa ma conectez dar imi intra doar in options unde pot schimba parola sau datele personale. iar apoi cand accesez adresa de mail primesc acelasi mesaj:
"Why am I being asked for my password?
    *      To protect your account, you need to confirm your password periodically.
      Some Yahoo! services, such as Yahoo! Mail and Yahoo! Address Book, require you to periodically enter your password even though you are already signed in. We do this to protect your personal information.
      You can adjust the length of time before password prompting--up to two weeks--by visiting Account Info and clicking on the Edit link for Member Information. (more)
      For your security, we will always prompt you for your password when accessing sensitive personal information, like Account Info.
    *      Only one account can be signed in at a time.
      If you're not "lupascusebi," sign in with your own ID."

am incercat si cu alt browser am incercat sa sterg si cookie-ul si acelasi rezultat.
s-a intamplat prima data dupa ce i-am creat o adresa de mail fiului meu care este minor si a trebuit sa-i confirm eu acceptul crearii unei adrese de mail.
daca stie cineva o solutie utila va rog sa-mi spuneti si mie.
am incercat sa intru pe adresa si de la alte locatii si am primit acelasi rezultat...

#15
raludea

raludea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.03.2009
Nici eu nu pot accesa mailul imi da conexiune intrerupta!!!!
ce pot face???

#16
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,168
  • Înscris: 05.01.2006
Pai daca ai citit tot ce scrie aici si ai aplicat si tot nu merge...
Poate nu ar strica un log HijackThis postat pe aria Devirusare sa verifici un pic partea cu virusii...

Bafta!

#17
anonimus02115

anonimus02115

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2009
Si eu am aceeasi problema dar la mine imi da ca o pagina de erroare, de parca ar fi din browser problema. Am incerca sa schimb browser, si am instalat Firefox. dar tot aceeasi problema. In plus am incercat chiar de pe 5 calculatoare si tot aceeasi problema.


---------------------------
Vanzari auto aici, schimburi auto, piata auto, piese auto.
[ http://www.weltcars.com/template/v2/include/images/sigla.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
MirelaCostin

MirelaCostin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.07.2012

View PostRavy, on 14th March 2009, 12:24, said:

Pai daca ai citit tot ce scrie aici si ai aplicat si tot nu merge...
Poate nu ar strica un log HijackThis postat pe aria Devirusare sa verifici un pic partea cu virusii...

Bafta!
Logfile of Trend Micro HiJackThis v2.0.4
Scan saved at 17:25:58, on 13.07.2012
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.5730.0013)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\ATKKBService.exe
C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\ekrn.exe
C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
C:\WINDOWS\system32\LGScsiCommandService.exe
C:\WINDOWS\System32\PAStiSvc.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Yahoo!\SoftwareUpdate\YahooAUService.exe
C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
D:\PROGRAMELE MELE\Winamp\winampa.exe
C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe
C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe
C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\egui.exe
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jucheck.exe
C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\YahooMessenger.exe
D:\PROGRAMELE MELE\Winamp\winamp.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugin-container.exe
C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\YahooMessenger.exe
C:\Documents and Settings\Shefu'\Desktop\HiJackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.google.ro
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.ro/
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.yahoo.com/?ilc=8
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft....k/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft....k/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.yahoo.com/?ilc=8
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = http://dts.search-re...q={searchTerms}
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,Default_Search_URL = http://www.google.ro
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = http://dts.search-re...q={searchTerms}
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch = http://www.google.ro
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchURL,(Default) = http://www.google.ro
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Internet Explorer, optimized for Bing and MSN
R3 - URLSearchHook: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\PROGRA~1\Yahoo!\Companion\Installs\cpn0\yt.dll
O2 - BHO: &Yahoo! Toolbar Helper - {02478D38-C3F9-4efb-9B51-7695ECA05670} - C:\PROGRA~1\Yahoo!\Companion\Installs\cpn0\yt.dll
O2 - BHO: ShopperReports - {100EB1FD-D03E-47fd-81F3-EE91287F9465} - C:\Program Files\ShopperReports3\bin\3.1.22.0\ShopperReports.dll (file missing)
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
O2 - BHO: UrlHelper Class - {474597C5-AB09-49d6-A4D5-2E8D7341384E} - (no file)
O2 - BHO: Java™ Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll
O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll
O3 - Toolbar: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\PROGRA~1\Yahoo!\Companion\Installs\cpn0\yt.dll
O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] "D:\PROGRAMELE MELE\Winamp\winampa.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [ATICustomerCare] "C:\Program Files\ATI\ATICustomerCare\ATICustomerCare.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [egui] "C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\egui.exe" /hide /waitservice
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Messenger (Yahoo!)] "C:\PROGRA~1\Yahoo!\Messenger\YahooMessenger.exe" -quiet
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: ShopperReports - Compare product prices - {C5428486-50A0-4a02-9D20-520B59A9F9B2} - C:\Program Files\ShopperReports3\bin\3.1.22.0\ShopperReports.dll (file missing)
O9 - Extra button: ShopperReports - Compare travel rates - {C5428486-50A0-4a02-9D20-520B59A9F9B3} - C:\Program Files\ShopperReports3\bin\3.1.22.0\ShopperReports.dll (file missing)
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O20 - AppInit_DLLs:  
O22 - SharedTaskScheduler: Browseui preloader - {438755C2-A8BA-11D1-B96B-00A0C90312E1} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O22 - SharedTaskScheduler: Component Categories cache daemon - {8C7461EF-2B13-11d2-BE35-3078302C2030} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O23 - Service: Adobe Flash Player Update Service (AdobeFlashPlayerUpdateSvc) - Adobe Systems Incorporated - C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\FlashPlayerUpdateService.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: ATK Keyboard Service (ATKKeyboardService) - ASUSTeK COMPUTER INC. - C:\WINDOWS\ATKKBService.exe
O23 - Service: ESET Service (ekrn) - ESET - C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\ekrn.exe
O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
O23 - Service: LG SCSI command service (LGScsiCommandService) - Mobile Leader Co.,Ltd. - C:\WINDOWS\system32\LGScsiCommandService.exe
O23 - Service: Mozilla Maintenance Service (MozillaMaintenance) - Mozilla Foundation - C:\Program Files\Mozilla Maintenance Service\maintenanceservice.exe
O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe
O23 - Service: STI Simulator - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\PAStiSvc.exe
O23 - Service: Yahoo! Updater (YahooAUService) - Yahoo! Inc. - C:\Program Files\Yahoo!\SoftwareUpdate\YahooAUService.exe

--
End of file - 7551 bytes

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate