Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Sfaturi luna de miere

- - - - -
  • Please log in to reply
269 replies to this topic

#19
div

div

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.04.2002
armin, 2000Euro nu sunt de ajuns in nici un caz pentru Santorini. Tine cont ca sunt si banii de cheltuiala inclusi aici. Numai transportul te duce la cel putin 500 de Euro, ca sa nu mai vorbim ca hotelurile de pe partea de vest a insulei sunt printre cele mai scumpe din Grecia. E adevarat, Santorini poate fi destinatia ideala pentru saptamana de miere, dar nu ai cum sa te incadrezi in bani (iti spun din proprie experienta).

Ai ca alternative:
- Creta, de preferinta un hotel de 4* (eu am obtinut cu 1200 Euro cu tot cu transport si demipensiune) si ai si optiunea unei excursii de o zi la Santorini.
- Croatia (de preferinta cu masina, dar pierzi 4 zile pe drum dus-intors).

P.S. Daca 2000 de euro sunt de persoana, atunci se schimba datele problemei. Ar fi trebuit sa fii mai explicit...

Edited by div, 30 May 2006 - 13:58.


#20
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostMasterboy, on Apr 21 2006, 20:55, said:

2000 euro de persoana?In State: Atlantic City, Las Vegas, Miami. Mai ramine de vazut cu viza  <_<

Si mai are avantajul ca nu o sa il bruieze nimeni la telefon in state... roaming scump si fara acoperire...

#21
elle_belle

elle_belle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 28.05.2006
Eu ti-as recomanda Turcia, Kusadasi (am eu un soft spot pentru statiunea asta) - eu merg in septembrie, si va costa cam 400 eur/persoana, hotel de 4*, all inclusive, 11 zile cu drum cu tot (mergem cu autocarul ca e mai multa distractie decat cu avionul) din care 7 nopti in Kusadasi, una intermediara la Canakkale, una pe drum si 2 in Istanbul.

Daca nu vrei Turcia, si Tunisia merita vazuta. Daca vrei liniste mergi in Hammamet, daca vrei mai multa distractie si shopping, in Sousse. Oriunde ai merge, nu rata jeep safari-ul in desert - iti rapeste 2 zile dar ramai cu niste amintiri superbe. Cu bugetul, cred ca te incadrezi, mai ales ca in septembrie vor fi preturi mai mici la excursii, fiind deja la inceput de extra-sezon (nu-ti fa griji, va fi tot foarte cald, vreme de plaja si baie - eu am fost in noiembrie si inca se putea face plaja si baie iar temperaturile erau destul de ridicate).

Despre Mallorca sau Tenerife nu pot sa iti spun prea multe. Am fost in Spania doar pe Costa del Maresme, in Calella si in Barcelona. Acolo a fost intr-adevar foarte frumos, mai putin plaja - nu este nisip ci niste pietricele foarte foarte mici si destul de enervante  :D

In Egipt nu te sfatuiesc, doar daca nu cumva vrei foarte mult sa vezi cat mai multe si sa te informezi. Mie mi sa parut cam murdarel iar oamenii sunt destul de salbatici si cam agresivi cand vine vorba de comert si hartuiala aferenta.

Oricum, oriunde te hotarasti sa mergi, sunt sigura ca va fi minunat, ca doar vei fi in luna de miere! :)  :inlove:

O zi buna.

#22
tytel

tytel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.04.2006
2000 Euro pt. dou persoane :D mi-ar place sa fie 2000 pt. o persoana :angry:
Am fost in Turcia anul trecut in Antalya cu autocarul si a fost foarte foarte obositor dar in schimb a meritat, Antalya e frumoasa.Am gasit oferte f.bune pe Malorca ,2 sapt. demipensiune cu plecare din Budapesta (apox.1200 Euro pt.2 pers).eu cred ca e oferta f.buna. Mi-ar place in Santorini dar cu banii astia nu stau decat o sapt. acolo si eu vreau doua. :cheers:

#23
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
printre cele mai romantice orase parisul e o optiune de luat in seama  :)

#24
tytel

tytel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.04.2006

View PostDoggfather, on Jun 1 2006, 23:43, said:

printre cele mai romantice orase parisul e o optiune de luat in seama  :)

Da e foarte frumos Parisul,am fost anul asta si mi-a placut mult,dar in vara vreau sa plec la mare(ocean),vreau relaxare la maxim  :coolspeak:

#25
panbriela

panbriela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.05.2006
[quote name='elle_belle' date='May 30 2006, 15:08' post='1540558']
Eu ti-as recomanda Turcia, Kusadasi (am eu un soft spot pentru statiunea asta) - eu merg in septembrie, si va costa cam 400 eur/persoana, hotel de 4*, all inclusive, 11 zile cu drum cu tot (mergem cu autocarul ca e




cu ce agentie si unde ai gasit si circuitul asta si hotel de 4* ti-a schimbat hotelul?

#26
felyx

felyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 28.05.2006

View Posttytel, on Jun 1 2006, 23:25, said:

Am gasit oferte f.bune pe Malorca ,2 sapt. demipensiune cu plecare din Budapesta (apox.1200 Euro pt.2 pers).eu cred ca e oferta f.buna.
Deci, sa intelegem ca te-ai hotarat pe mallorca? Vrei neaparat plecare din budapesta?

#27
tytel

tytel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.04.2006
[quote name='felyx' date='Jun 2 2006, 17:27' post='1549448']
Deci, sa intelegem ca te-ai hotarat pe mallorca? Vrei neaparat plecare din budapesta?

Pot sa zic ca, da m-am hotarat pe Mallorca si vreau plecarea din Budapesta pt.simplu motiv ca sunt din Oradea. ;)

#28
nettoyeur

nettoyeur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 05.06.2006
eu as alege parisul - "orasul indragostitilor".
casa de piatra!

#29
denis radu

denis radu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 23.12.2005
In speranta ca nu deschid  un topic care mai exista , as avea rugamintea la voi sa postati experientele voastre din luna de miere . Am fost ieri la cateva agentii de turism din Craiova si spre surpriderea mea nu au deocamdata nici o oferta pentru a doua saptamana a lunii octombrie .

#30
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
caraibe, mauritius, maldive, tanzania.... depinde de bugetul si placerile fiecaruia.

#31
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostDeathRipple, on Jul 17 2007, 14:50, said:

caraibe, mauritius, maldive, tanzania.... depinde de bugetul si placerile fiecaruia.
Bali, Cancun, Capri sau Baile Amara :)

#32
alghazal

alghazal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.04.2007

View Postdenis radu, on Jul 17 2007, 14:42, said:

In speranta ca nu deschid  un topic care mai exista , as avea rugamintea la voi sa postati experientele voastre din luna de miere . Am fost ieri la cateva agentii de turism din Craiova si spre surpriderea mea nu au deocamdata nici o oferta pentru a doua saptamana a lunii octombrie .


Nici nu or sa aiba oferte in octombrie. La fel am patit si eu. Intentionam sa plec in luna de miere in octombrie, anul trecut si tot ce am gasit era ceva "subtire" pe Grecia. Motivul e k sezonul s-a sfarsit si spre finalul lui octombrie are loc targul de turism unde se prezinta oferte pt craciun si revelion.
O solutie ar fi sa iti rezolvi singur cu cazarea si transportul de pe siteurile kre se ocupa cu asta. Depinde si ce destinatii te intereseaza.

#33
mmv

mmv

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 244
  • Înscris: 16.04.2007

View Postalghazal, on Jul 19 2007, 11:44, said:

Nici nu or sa aiba oferte in octombrie. La fel am patit si eu. Intentionam sa plec in luna de miere in octombrie, anul trecut si tot ce am gasit era ceva "subtire" pe Grecia. Motivul e k sezonul s-a sfarsit si spre finalul lui octombrie are loc targul de turism unde se prezinta oferte pt craciun si revelion.
O solutie ar fi sa iti rezolvi singur cu cazarea si transportul de pe siteurile kre se ocupa cu asta. Depinde si ce destinatii te intereseaza.

sunt sute de oferte in octombrie. omul n-a zis ca vrea in grecia.

#34
alghazal

alghazal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.04.2007

View Postmmv, on Jul 19 2007, 13:49, said:

sunt sute de oferte in octombrie. omul n-a zis ca vrea in grecia.


Omul era interesat de experientele altora. Iar ce am descris exact asta era - experienta personala. Faptul ca pe Europa anul trecut, pentru luna octombrie, agentiile chestionate de mine, doar excursii in Grecia aveau disponibile. Si ma refer strict la ofertele din brosuri (sejururi, circuite, etc). Pentru ca in rest, daca te tine buzunarul, agentia iti poate combina cazarea si transportul asa cum iti convine.

#35
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postdenis radu, on Jul 17 2007, 12:42, said:

In speranta ca nu deschid  un topic care mai exista , as avea rugamintea la voi sa postati experientele voastre din luna de miere . Am fost ieri la cateva agentii de turism din Craiova si spre surpriderea mea nu au deocamdata nici o oferta pentru a doua saptamana a lunii octombrie .

Eu zic sa te uiti la turoperatorii mari straini pe site-uri. De obicei ei au pachete si sejururi speciale pentru luna de miere.

#36
Bebeca

Bebeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 11.10.2005
Pentru luna de miere eu as propune Lisabona. Inchiriati o  masina (vreo 20 si ceva de eur pe zi un Polo) si vizitati si ce e imprejur. Si crede-ma ca aveti ce vedea. Plus ca este un oras extrem de romantic. Si aveti si oceanul aproape...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate