Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Antena pentru unde lungi, medii si scurte

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fašizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Am un radio pe lampi "Capri" (cu 4 subgame pentru scurte) si as vrea sa-i montez o antena cu ajutorul careia sa pot receptiona posturile de radio (in special cele straine) emise pe unde lungi, medii si scurte. Marea mea problema e ca locuisec la bloc (am si o centrala Connex langa mine-cea de pe Str. Avrig) , si nu prea am de ce s-o leg. Trebuie neparat s-o atarn intre 2 blocuri sau pot sa trag doar un fir de pe acoperisul blocului pana in dreptul apartamentui?
Are cineva idee de ce se variaza pe unde scurte calitatea recptionarii posturilor (se prinde bine postul, apoi prost, apo  bine, iarasi prost s.a.m.d) :rolleyes:

#2
djl

djl

    Smrt fašizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Vreau sa prind cam toate posturile straine emise pe LW, MW si SW fie ele comerciale sau publice.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate