Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Workshop Video

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
139 replies to this topic

#37
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Fiindca se apropie repejor termenul,  as vrea sa incep "inscrierile" pentru doritorii de cazare la acel camin universitar despre care am vb mai la inceput, asta pentru ca trebuie sa fac referat catre conducere cu cel putin 10 zile inainte deci as vrea sa stiu pentru cate persoane sa fac rezervare. Inca odata 1loc/noapte =50RON, DAR ! daca vreti sa fiti singuri in camera trebuie sa platiti conform nr de paturi din acea camera desi nu cred ca aveti ceva impotriva sa formati bisericute de 2-3 pers si sa impartiti spatiul.
A da, pentru cazare cum doriti dar ca sa nu umplem aici cu up-uri cred ca ar fi mai bine pe PM

#38
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Deci vreau si eu sa vin. Ma inscriu. Ciprian, SUCEAVA ! Adunati-ma la numar  :coolspeak:

#39
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
AAUUUCHH
Am ajuns la partea dureroasa: BANII !
Ca sa nu ne incurcam cu schimb valutar, curs etc etc propun urmatoarea varianta:
Avans 100RON, si la sosiere la Alba Iulia calculam diferenta pana la 75 euro considerand curs de schimb cursul BNR din 15-16 dec. .
Probabil unii vor sari ca trebuie sa calculam echivalent euro la cei 100RON la cursul din ziua in care ati platit si diferenta in 15-16 dar e dificil sa tin evidenta la fiecare cand a platit si cat a fost cursul in ziua respectiva, foarte probabil nu veti plati avansul toti in aceeasi zi.

Va rog sa-mi trimiteti pe PM adresele voastre de email ca sa va pot da datele unde sa trimiteti avansul. Veti primi si o adresa postala si un cont bancar, voi alegeti varianta, dar vreu sa va rog ca dupa efectuarea platii sa-mi dati un reply pe mail si sa atasati dovada platii (OP sau mandat). Presupun ca intelegeti considerentele de confidentialitate pentru care nu-mi postezi aici aceste date !

Pentru ca am primit mai multe semnale si aici si PM legat de o destrabaleala  welcome party trebuie sa va dezamagesc, la acesti bani nu putem vorbi de asa ceva. Taxa de 75euro abia acopera cheltuielile de regie/chirie, "meditatie".
Daca sunteti dispusi putem totusi sa ne facem de cap, mai am timp sa ma interesez la un local mic cat ar fi masa pentru un grup de 25-30 pers. De voi depinde.

Cei care doresc cazare ar fi bine sa ma anuntati avand in vedere ca din cele 11 camere 4 sunt deja "rezervate" pentru cei mai harnici.

Doresc sa multumesc tuturor celor care urmeaza sa participe la acest workshop ca prin simpla lor particpiare au pus umarul la realizarea acestui eveniment. Asteptarile sunt mari la fel si sperantele ca evenimentul sa fie un succes.
:peacefingers:

#40
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Man...asteptam detalii  :naughty:

#41
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Scuze pentru intarzierea cu datele pentru virat banii, au intevenit anumite evenimente neprevazute si pur si simplu nu am avut timp
Acest sfarsit de saptamana se arata mai linistit (mai putin focul de artificii de 1 decembrie)  so voi incerca sa va trimit datele.
Oricum, daca nu ma insel, am scris undeva ca plata se va face in saptamana 1-6 decembrie asa ca ... suntem in grafic

Edited by glido, 30 November 2007 - 11:16.


#42
ilioara2006

ilioara2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 30.08.2007

View Postglido, on Nov 8 2007, 10:21, said:

Sa stabilit !
15-16 Decembrie
Taxa de participare 75euro
Revin mai tarziu cu detalii despre locatie, cazare .
Fiti pe faza.
sal,sa-nteleg ca astea doua zile sunt zilele in care se desfasoara workshop-ul?  poate vin si eu daca reusesc sa-mi iau liber de la serviciu. ma incanta foarte tare faptul ca se elibereaza diplome,pt cei ce nu stiu...pt deschiderea unei societati chiar si pfa trebuie musai o diploma,certificat....din care sa reeeasa ca sau absolvit cursuri in domeniu(nu conteaza perioada.....cel putin pt pfa).am fost acum 2-3 luni la noi in oras ,la casa de cultura si pt a face rost de o diploma(evident fara a absolvi ceva cursuri)imi trebuiau 7 milioana.aici cu banii astia ,cazare,diploma,cursuri desfasurate(pe bune,nu?'') ,noi prieteni-noi id-uri pt mess si de ce nu...noi amante. cine vrea poate sa ma contacteze pe mess.

Edited by GunX, 30 November 2007 - 14:59.


#43
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
pt a-ti deschide firma cu specific fotografic(caen:"activitati fotografice destinate..bla bla), profil care include si filmari, nu ai nevoie de studii de specialitate!pentru pfa iti trebuie oarecare stiudii!
si cred ca ai putea scrie mai maruntzel totushi...!

#44
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
ilioara diploma eliberata de univ este o simpla diploma de participare la workshop ( e mai degraba ceva onorific ) ca sa faci un curs autorizat de orice trebuie sa umblii cateva luni pe la ministerul muncii si ministerul educatiei sa dai spagile de rigoare planuri de lectie aprobate de nustiu ce comisii ...... e  mai complicat si nu se poate in 1 luna cat am avut noi la dispozitie sa punem la cale acest workshop.
Nu ar fi exclus totusi ca anumite primarii sa accepte aceasta dimploma la eliberarea unei autorizatii de  PF !. Eu am scos candva o asemenea autorizate pentru tir sportiv cu o diploma de castigator de concurs de tir judetean  :bandit:
Deocamdata daca faci SRL nu te intreaba nimeni de studii insa daca te angajezi pe post de cameraman fotograf acolo deja e nevoie de acte doveditoare de studii. Eu am SRL cu acest domeniu de activitate si nu am studii dovedite cu diploma. Inainte de SRL am avut PF acolo am virat-o cu un curs postuniversitar la care am avut si un modul de multimedia si pe baza foii matricole respective am putut deschide PF-ul. Ideea e ca cei de la camera de comert respectiv primariile nu sunt pusi sa te limiteze ci din contra sa te ajute sa faci bani sa aibe de unde lua impozit si sa nu aibe somaj. De aceea repet aceasta diploma (pe care dorim sa scriem si cuprinsul cursurilor) sar putea sa tina loc, asa cu privit mai intr-o parte la o diploma de calificare.  :boredlook:

#45
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Am intrat in ultima saptamana in care mai accept inscrieri si cei care va-ti hotarat va rog sa trimiteti pe PM o adresa de mail unde va pot da datele pentru plata avansului.
Nu vb de cei care au facut deja acest lucru, acestia va rog sa va verificati mail-urile, vam trimirs (in sfarsit  :arigato: ) adresa si contul unde puteti depune/trimite cei 100RON avans
Pentru doritorii de cazare, maine voi verifica la administrativ cate locuri mai sunt (pentru cei care si-au exprimat deja dorinta de a sta in caminul univ. e 99,99% rezolvat)

Daca vrea cineva sa faca reclama pentru workshop in localitatea lui uite posterul:

Attached File  afis_workshop.jpg   579.01K   97 downloads
Sa ne vedem cu bine la Alba

Edited by glido, 02 December 2007 - 08:45.


#46
nilam0

nilam0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.09.2006
Vreau si eu sa vin, Alin - Iasi, Treceti-ma pe lista

Edited by nilam0, 02 December 2007 - 11:37.


#47
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005
Exista vreo sansa sa aduci acest curs si pe la Bucuresti? Intreb pentru ca ma intereseaza (nu mai am videocamera dar in perspectiva..) insa mi-e imposibil sa vin la Alba fie si pentru doua zile. Tematica de la curs e insa super.

#48
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005

View Postmailman, on Dec 3 2007, 19:20, said:

Exista vreo sansa sa aduci acest curs si pe la Bucuresti? Intreb pentru ca ma intereseaza (nu mai am videocamera dar in perspectiva..) insa mi-e imposibil sa vin la Alba fie si pentru doua zile. Tematica de la curs e insa super.

Adica vin eu de la Suceava care e mai departe si tie iti este greu vrei sa zici ? Care e cu adevarat interesat si pasionat vine zic eu. Si mie imi este greu...dar fac un efort daca vreau sa invat ceva.

#49
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View Postmailman, on Dec 3 2007, 20:20, said:

Exista vreo sansa sa aduci acest curs si pe la Bucuresti? Intreb pentru ca ma intereseaza (nu mai am videocamera dar in perspectiva..) insa mi-e imposibil sa vin la Alba fie si pentru doua zile. Tematica de la curs e insa super.
Avand in vedere cat costa chiria pentru o sala de conferinte si echipamentele necesare la Bucuresti taxa de participare la o asemenea conferinta ar fi fost de cel putin 4x fata de pretul pe care am reusit sa-l scoatem la Alba unde avem parte de o "sponsorizare" serioasa in ceea ce priveste logistica (calculatoare, videoproiector, camere video : un VX si un PD GRATUIT ) iar chiria pentru sala este o nimica toata (intra in cei 75euro) In plus preturile pentru cazare sunt cu 30% mai mici fata de preturile normale fiind vorba de "cazarea participantilor" la un eveniment organizat de unversitate.

Nu am primit de la toti adresele de mail pentru avans. si mai am cateva persoane care nu au confirmat participarea.

Edited by glido, 04 December 2007 - 09:13.


#50
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Am stabilit ca voi tine acest curs 100% daca se strang un numar de minim 15 persoane confirmate cu avans. Pana acum s-au tinut de cuvant doar 3.

#51
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
mailman, si eu fac un sacrificiu sa ajung pana la alba...dar il fac si vin!si nu pentru diploma, ci pt experienta si pt ca ajung sa ii cunosc personal pe cei mai valorosi membri ai acestui forum!

#52
drimi

drimi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.11.2007
eu as veni daca ar fi intr-un weekend din ianuarie. in decembrie e prea aglomerat si sunt plecat si din tara  :wave: . ideea e buna  ;)

#53
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Cati au dat avans pana azi ? Daca nu ne strangem 15 persoane nu se mai tine cursul ?

#54
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostMoldoveanul, on Dec 5 2007, 19:57, said:

Cati au dat avans pana azi ? Daca nu ne strangem 15 persoane nu se mai tine cursul ?
5 XII 2007 20.00 6 pers confirmate de la banca
nu stiu daca a trimis cineva banii prin mandat
si iarasi nu stiu exact cati vin local. Am promisiuni de la vreo 5 persoane dar pana cand nu vad avansaul .....
daca nu se tine cursul (ceea ce nu concep) cei care au platit isi vor recupara banii .
Sunt un om de cuvant am vandut cateva produse aici pe forum si cei care au cumparat pot dovedi acest lucru inclusiv am refuzat sa trimit un derulator cuiva ca nu mi-a placut mie cum mergea desi puteam sa dau teapa.


in alta ordine de idei: distractie locala:patinoar artificialbazin olimpic (oops nu merge ca va trebuie carnet cu analize medicale de la medicul de la bazin) un meci de fotbal/baschet in sala de sport al univ
carciumi baruri ....

Edited by GunX, 05 December 2007 - 21:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate