Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Fahrenheit 9/11

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Pai tocmai despre asta e vorba...interese!
Ai vazut interesele si combinatiile lui Bush.
Nu garanteaza nimeni ca venirea democratilor va insemna un nou inceput, insa sa-l lasi pe macelarul ala sa continue mi se pare o amenintare la adresa umanitatii.
Oricum...tot nu inteleg cum ai ajuns la concluzia ca incercarea de a dezvalui adevarul poate face rau !

#20
galiev

galiev

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.07.2004
Eu am vazut screenaru', am vazut si Canadian Bacon si Wel to Columbine si cateva emisiuni pe Extreme. Tipu e tare , e un documentar argumentat. Stie cineva situ de unde poti downloada gratuit filmul ?

#21
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
filmul e o parodie de fapt... conspiratzii.. adevaruri trunchiate... prezentate asgha cum trebuie ca sa "dea bine" in a sustzine ideea lu' Moore.

tipul e roshu cred eu... bowling for columbine a fost la fel de tendentzios...

ma distreaza comentariile bucureshtene la adresa societatzii americane... lol

strangelove: cred ca te'am mai intrebat acu catziva ani.. daca nu'tzi place in us, ce cautzi aici? de ce nu te duci unde tze bine?

#22
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
si nu inteleg, acuma daca e in america ar trebuie sa ii pupe in fund indiferent ce se intampla (adica asa cum faci tu de exemplu)  ???

sau noi ca suntem in romania ar trebui sa "sarim in sus" de bucurie ce roz sunt lucrurile aici si ca ne dubleaza bombonel salariile si ca am intrat in OTAN si ca o sa intram in .UE etc. etc. ??

#23
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
fimul e genial, vorba lui   [big_ipaq]   la fel si Moore...  am vazut si Bowling for Colombine... e  in acelasi stil... cum va explicati ca desi a fost lansat si pe net, el a facut incasari de aproape 100 M $?  

cea mai tare faza cand s-a dus asta sa inroleze copii de senatori.. acolo se vede cum sta treaba de fapt...  strigi susu si tare ca esti patriot si "soldatii trebuie sa lupte bla bla" da nu ti-ai trimite copilul acolo!

#24
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

Quote

Originally posted by galiev
Eu am vazut screenaru', am vazut si Canadian Bacon si Wel to Columbine si cateva emisiuni pe Extreme. Tipu e tare , e un documentar argumentat. Stie cineva situ de unde poti downloada gratuit filmul ?

Cred ca nu ai dreptate. Daca ala e roshu, tu esti "verde", if u know what I mean. :OK:
Chiar cu titlu de inventar, filmul asta spune multe. Nu facem comentarii bucurestene la adresa SUA, ci doar ne dam seama ca n-am inventat noi roata. Ain ostri vor sa fie ca ai vostri.
Referitor la film, daca ce spune ala acolo e 25% adevarat e grav. Si asa ne dam seama ca Teoria Conspiratiei nu e chiar o poveste.
Cred ca iti aduci aminte ca in Al Doilea Razboi Mondial, tancurile Panzer aveau motoare Sherman, productie SUA.
Stii ce a insemnat de fapt Pearl Harbour? De ce a intrat SUA in razboi tirziu? Eu cred ca de filme de astea avem mai multa nevoie decit de Spiderman si restul de porcarii.
S-auzim numai de bine! :confused:

#25
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

Quote

Originally posted by add
fimul e genial, vorba lui   [big_ipaq]   la fel si Moore...  am vazut si Bowling for Colombine... e  in acelasi stil... cum va explicati ca desi a fost lansat si pe net, el a facut incasari de aproape 100 M $?  


Doar nu-ti imaginezi ca fiecare vrea sa vada un film pe monitor sau asteapta sa-i faca download de pe diferite surse, unele dintre ele potential periculoase.
In general daca vrei sa vezi un film (bun) te duci la cinema... experienta este complet diferita fata de ce-ti poti oferi acasa de pe internet.


:asthanos:

#26
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Fahrenheit 9/11 a fost interzis in Kuwait.

"We have a law that prohibits insulting friendly nations, and ties between Kuwait and Saudi Arabia are special," Abdul-Aziz Bou Dastour, cinema and production supervisor at the Information Ministry tells the AP.

He adds that the documentary "insulted the Saudi royal family by saying they had common interests with the Bush family and that those interests contradicted with the interests of the American people."

#27
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
... in schimb se difuzeaza din greu (public) in CUBA ... politrucii lui Fidel au descoperit America... lol


:asthanos:

#28
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 18.09.2003

Quote

Originally posted by strangelove91
...e demult disponibil pe internet...
a reusit careva sa il aduca cu kazaa? eu am am adus vreo 3 porcarii si nimic... doar numele...

#29
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
@Lady
Unde gasesc "cinema"-urile astea de care tot vorbesti?
Sau e alta chestie pe care numai voi, norocosilor, o aveti ?

#30
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
@sepguy: RoMedia film sau cum se numeste... nu plateste sa aduca si sa difuzeze si in Romania la cinema "capodoperele" lui M. Moore?
Faceti o scrisoare deschisa sa aduca si filme bune nu numai Spiderman si alte porcarii.

In Bowling for Columbine, M. Moore nu face altceva decat sa bombardeze publicul obsesiv cu o idee: armele sunt un pericol, mai ales daca incap pe mana unor iresponsabili!
De parca eu nu stiam asta... :)  Apoi vine si prezinta niste aspecte dintr-o anumita perspectiva iar in final te lasa pe tine sa tragi concluziile avand senzatia ca ai prins idea si ai inteles imaginea! Personal consider asta o idee periculoasa. Ca si cum i-ai da unui copil de 16 ani o arma in mana si l-ai lasa sa faca cu ea ce crede el ca trebuie facut...
Situatie similara in cazul filmului 9/11.
Concluzia mea: toti cei care urmaresc documentarele lui Moore vor dori ca la sfarsit sa traga niste concluzii ce se vor dori mai mult decat personale asupra U.S. ... si eu... eu nu am nimic impotriva; go for it daca vrei!


:asthanos:

#31
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Cu un pic de cap din partea platitorilor de bilete nu s-ar mai face spidermeni si terminatori. Oricum stai tu linistita ca si la noi aici ajung filme bune; daca te intereseaza gasesti.

PS Eu nu am tras nici o concluzie dupa acest film, doar mi-am intarit parerea.

#32
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
FAHRENHYPE 9/11
Vazand trailer-ul de la filmul asta, acum vreu si mai mult sa vad filmul lui Moore.

PS: Aveti nevoie de QuickTimepentru a vedel trailer-ul.

#33
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 18.09.2003
filmul lui Moore il am deja...l-am vazut... e f interesant... dar in opinia mea e bazat pe speculatii si anumite minciuni...

de abia astept sa il vad si pe FahrenHype 9/11... care se pare e contra-raspunsul la acele speculatii...
oare cind o sa apara?

#34
gniv

gniv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 10.09.2003
Filmul (fahrenheit 9/11) poate fi luat de aici:
http://marc.perkel.c...ves/000468.html
(probabil ca va disparea dupa alegeri -- 2 noiembrie)

#35
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
A ajuns in sfarsit si la noi! Go see it, ppl! See how the americans did the same mistake twice! (Electing Bush that is)  :cursing:

#36
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
In cinematografe
Vineri, 05.11.2004 - Joi, 11.11.2004

Bucuresti - Hollywood Multiplex
Vineri, Sambata: 15:30 - 20:15 - 23:00
Duminica - Joi: 15:30 - 20:15 - 22:45

Cluj - Arta-Eurimages
Sambata - Marti: 12:30 - 15:00 - 17:30 - 20:00
Miercuri: 12:30 - 15:00 - 20:00
Joi: 12:30 - 15:00 - 22:30

Iasi - Republica
Vineri - Joi: 10:30 - 13:00 - 15:30 - 18:00 - 20:30

Oradea - Hollywood Multiplex Lotus
Sambata, Duminica: 12:45 - 17:30 - 21:45
Luni - Joi: 17:30 - 21:45

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate