Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Vopsea de par

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
Am inceput topicul asta pentru a primii niste recomandari referitoar la ce vopsele de par sa folosim, ce culori, cat de mult ni se potriveste culoarea...
Vreau sa-mi cumpar o vopsea sapt viitoare si n-am nicio idee...ultima oara am fost la un salon si momentan sunt satena cu niste suvite mov  :D ...e ok...doar ca m-am plictisit...
O sa atasez o mica poza sa-mi spuneti dupa parerea vostra cu ce culoare mi-ar sta bine...mi-ati fii de mare ajutor...chiar daca mama tot incearca sa-mi scoata din cap treaba cu vopsitul...ca nu e bine, c-o sa raman fara par...etc

[ http://i22.tinypic.com/546kbk.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Pentru sfaturi din astea, tot la un salon e bine sa mergi. Nu e totuna ce iti place tie si ce ne place celorlalti. Pana la urma e parul tau si tu il porti pe cap.  Iar faza cu tendintele si ce se poarta dupa mine e o porcarie. Nu inseamna ca ti se potriveste ce se poarta.
Eu folosesc Koleston de la Wella momentan, negru albastriu.
In paralel fa tratamente pt. par, masti cu ulei de ricin pt. regenerare si ulei de masline pt. hidratare. Eu asta fac saptamanal plus fiole de la Vichy tot ca si tratament.

#3
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
thx  :rolleyes:

#4
AndreeaCristina

AndreeaCristina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 19.01.2007
Incearca un blond inchis, cred ca te-ar prinde foarte bine.
Cat despre vopsea, dupa n reprize de par ars si etc, am ramas la L`Oreal.

#5
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
si eu ma gandeam la un castaniu deschis/blond inchis cand am vazut poza
sa ne arati si poza de dupa :D

#6
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
mercic fetelor pt sfaturi :)

am pus niste poze cu beyonce, pt ca mi-a placut mereu ce culoare a avut :D...sa-mi ziceti care e mai frumoasa

[ http://i7.tinypic.com/6c6u6ua.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]      [ http://i12.tinypic.com/6gb297d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i2.tinypic.com/62rt8h0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]         [ http://i5.tinypic.com/4vi8izd.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
AndreeaCristina

AndreeaCristina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 19.01.2007
Primele doua imi plac mie :)

#8
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
mmm.....si mie :D...pai sa caut ceva pe la l'oreal

#9
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
da, primele 2  :clapping:

#10
dianna_ale

dianna_ale

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.11.2007

 Naga Queen, on Oct 28 2007, 17:29, said:

Pentru sfaturi din astea, tot la un salon e bine sa mergi. Nu e totuna ce iti place tie si ce ne place celorlalti. Pana la urma e parul tau si tu il porti pe cap.  Iar faza cu tendintele si ce se poarta dupa mine e o porcarie. Nu inseamna ca ti se potriveste ce se poarta.
Eu folosesc Koleston de la Wella momentan, negru albastriu.
In paralel fa tratamente pt. par, masti cu ulei de ricin pt. regenerare si ulei de masline pt. hidratare. Eu asta fac saptamanal plus fiole de la Vichy tot ca si tratament.

Te rog mult sa-mi spui de unde iti cumperi vopseaua Koleston de la Wella, eu sunt disperata ca nu o gasesc. Ti-as fi recunoscatoare daca m-ai ajuta.

#11
LALIQUE

LALIQUE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.11.2007
buna fetelor , stiti unde pot gasi wella koleston perfect , magazin sau salon.

#12
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
ma bag si eu printre fete=))) fa-te albastru atunci atragi atenti la toata lumea :> ajungi vedeta \:D/
sal fetelor=)))))

Edited by Jaqueline, 25 February 2008 - 15:57.


#13
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
pana la urma am ales o culoare apropiata de cea naturala (saten inchis)...astfel incat sa nu mai vopsesc pe viitor :)

@demos....niste suvite albatre de revelion n-ar strica  :D

Edited by alina85, 22 December 2007 - 16:25.


#14
tigeress

tigeress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 20.09.2007
As avea si eu nevoie de un sfat, va rog frumos. As vrea sa vopsesc pe cineva care are parul foarte deschis, de fapt aproape in totalitate alb. Ce culoare ar prinde frumos pe un par alb aproape de tot?

#15
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
ce nuantator de calitate stiti? care sa prinda (parul meu e saten inchis si nici macar negru nu a mers :( ), sa nu se ia dupa prima spalare, dar nici sa ramana acolo vesnic (n-as vrea sa stau sa ma vopsesc tot timpul, plus ca sigur ma plictisesc repede).

#16
p0psicle

p0psicle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 27.12.2005
A incercat cineva Wella Safira, un rosu gen Orhidee Salbatica sau Paprika? As vrea sa o incerc si vreau sa stiu daca nu inchide prea tare parul (mai ales la radacini). Thx!

#17
alexutza_ma

alexutza_ma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.06.2005

 p0psicle, on Apr 7 2008, 15:40, said:

A incercat cineva Wella Safira, un rosu gen Orhidee Salbatica sau Paprika? As vrea sa o incerc si vreau sa stiu daca nu inchide prea tare parul (mai ales la radacini). Thx!
Wella Safira mie mi s`a parut o vopsea foarte buna,nu trebuie sa`ti faci griji ca ar inchide mai tare la radacini decat in rest. dupa ce inainte am folosit L'oreal preferance si nu mi`a acoperit radacinile crescute O_o, Safira mi`a acoperit si cele de la l'oreal si cele de apoi [ nu ma vopsesc mai des de o luna si deci creste]. Prinde deci foarte uniform, mai ales daca lasi cu 5 minute dupa timpul de pe ambalaj  ;)
Despre culori nu stiu sa`tzi zic, pentru ca eu ma uit la blonduri :D dar  prietena mea foloseste un mov spre rosu de la safira [nu retin numele, parca Violet fermecat  <_<]  , si a prins tot timpul foarte frumos, nu i`a inchis parul. Tu ce culoare ai? Ca depinde si de culoarea ta cum prinde

 black_dizzy, on Apr 7 2008, 08:35, said:

ce nuantator de calitate stiti? care sa prinda (parul meu e saten inchis si nici macar negru nu a mers :( ), sa nu se ia dupa prima spalare, dar nici sa ramana acolo vesnic (n-as vrea sa stau sa ma vopsesc tot timpul, plus ca sigur ma plictisesc repede).
Cum ai tu parul saten inchis, doar negru ar putea sa`ti prinda, si dintre cele roscate/mov/rosii ar trebui sa`ti dea reflexe de culoare. La noi, eu nu le stiu decat pe cele la plic, care sunt in jur de 10 lei, si L'oreal Casting Creme Gloss, care de fapt nu prea e nuantator, ci doar vopsea fara amoniac. Ai putea sa incerci la salon, dar pentru asta trebuie sa pregatesti ceva mai multi bani :D sau sa incerci negru de la mai multe firme, pana prinde unul- macar ai avantajul ca nuantatorul nu distruge parul :D-

:huh:  Am si eu o intrebare, stiti o gama care sa aiba nuante foarte reci? Deja de 3 ori am incercat sa ajung la un blond cu tonuri reci, indiferent de culoare, dar sa nu aiba tonuri aramii, rosiatice sau galbene. Sau, cunoasteti un sampon care sa neutralizeze nuantele aramii ?

 tigeress, on Feb 24 2008, 22:25, said:

As avea si eu nevoie de un sfat, va rog frumos. As vrea sa vopsesc pe cineva care are parul foarte deschis, de fapt aproape in totalitate alb. Ce culoare ar prinde frumos pe un par alb aproape de tot?
Dupa parerea mea depinde atat de culoarea ochiilor si a pielii, cat si de varsta, dar in principiu ma gandeam la un blond deschis, sa fie apropiat de nuanta radacinilor cand vor creste.Daca totusi cauti o culoare mai inchisa, incearca o vopsea cat mai buna, L'oreal Recital preference din cate retin eu, promite acoperire buna a firelor albe.
Pot sa intreb cati ani are? :">

#18
dian_a

dian_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.10.2007
buna! vreau sa ma vopsesc si eu rosu aprins. ca in poza de mai jos. dar nu stiu daca va prinde culoarea pe parul meu natural, saten. nu as vrea sa trebuiasca sa ma decolorez ca sa ajung la culoarea asta.
si ce vopsea imi recomandati?  
mersi mult.  :)

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate