Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

inchidere balcon ... Help!!

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
halford

halford

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 25.09.2006

View Postadrianboy, on Feb 26 2007, 11:20, said:

Exista tamplarie PVC cu geam obisnuit? Ma gandesc ac ar fi mai ieftina.

Da, asa mi l-am inchis eu. Te duci la firma si spui ca vrei tamplaria PVC cu geam normal.

#56
costaan

costaan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,683
  • Înscris: 04.01.2005

View Posthalford, on Feb 26 2007, 23:47, said:

Da, asa mi l-am inchis eu. Te duci la firma si spui ca vrei tamplaria PVC cu geam normal.
Un preț estimativ...se poate? Ms.

#57
adrianboy

adrianboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 15.02.2006
adik ar fi interedsant de stiut cu cat a fost mai ieftin inchis cu geam normal fata de termopan....

#58
smoke bellew

smoke bellew

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.10.2005

View Postadrianboy, on Feb 27 2007, 08:44, said:

adik ar fi interedsant de stiut cu cat a fost mai ieftin inchis cu geam normal fata de termopan....
Daca spui ca e o logie atunci nu cred ca e prea mare deci nu face greseala sa te zgarcesti si sa pui geam simplu (4 mm de obicei) ca o sa condenseze de ai sa la plangi pervazelor si peretilor de mila iar diferenta nu va fi mare fata de pachetul "termopan". Iar daca e vb de balcon fii generos cu  nr deschiderilor
geamul termopan 4mm float + 4 mm float = 15-20 euro/mp
geamul termopan 4mm float + 4 mm low-e = 25-30 euro/mp
geamul simplu de 4 mm nu stiu exact cat e dat te poti interesa la o geamgerie.(5-10 euro/mp), dar nu merita.
bafta !!

#59
razvan1976

razvan1976

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.04.2007
Salutare,
puteti sa imi spuneti,care sint pasii ce trebuiesc urmati cind vrei sa gletuiesti?Amorsaj,gletuit cu glet grosier,si apoi glet de finisaj?
Cum trebuie aplicata vopseaua,in general?Primul strat sa fie subtire sau gros(vopsele lavabile in general)?
In ceea ce priveste vopseaua pt lemn,am vopsit suprafete de lemn noi,si am adaugat terepentina in vopsea,a trebuit sa dau 5 straturi(la fiecare strat am pus tot mai putina terepentina) si a iesit extraordinar de bine arata,dar mi s-a spus ca nu trebuie adaugat nimic in vopsea.Ce parere aveti ?

Paste fericit!
Razvan

#60
as xxl

as xxl

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 13.02.2003
pentru razvan si altii care mai au intrebari.

Cu cat esti mai atent in a pune intrebarea acolo unde trebuie, cu atat sunt mai multe sanse ca cineva sa iti raspunda.
Sa intrebi despre glet intr-un loc unde se vorbeste despre instalatii nu este o idee prea buna, dar vina nu este a ta, pentru ca tu ai vazut acest subiect deschis.
Intra AICI vezi in partea de sus daca poti incadra intrebarea ta la un subiect deja existent. Daca nu - si numai in acest caz - creaza tu unul nou.

Acest subiect se inchide.

#61
napalmique

napalmique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 17.07.2006
Salut,

Meseriasul pe care l-am chemat sa-mi zugraveasca o camera nu mi-a cerut glet, ci doar un sac de ipsos si 10 kg de pasta de rigips. Pe perete am calciu, si am si o usa de zidit. Pe cine am mai intrebat mi-a spus ca se poate tencui si cu ipsos+pasta de rigips + plasa(banda), si peretele poate iesi mai fin. Nu stiu ce sa fac, daca sa ii cer glet neaparat, sau sa-l las sa faca cum stie/vrea el ..?

#62
as xxl

as xxl

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 13.02.2003
scuza-ma, ce legatura are gletul cu instalatiile ? e chiar asa greu sa va orientati inainte de a pune o intrebare?!
in fine ... te rog, repeta intrebarea aici:
http://forum.softped...t...40&start=40

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate