Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
Va rog daca s-a mai discutat undeva duceti-ma acolo.Dar sa ajung la subiect:pana acum am lucrat pe turbo pascal si vreau sa ma apuc de visual basic. Am primit odata cu o revista si academic resource kit(un dvd gratis de la microsoft du multe programe gratis majoritatea in editii express),am copiat de acolo setup.exe de la vb si am incercat sa-l instalez.Problema mea e ca la instalare imi da o erare in faza in care cere informatii de la sistem.Dupa cum banuiti nu am windows licentiat.

Va rog daca se poate rezolva fara sa-mi pun window licentiat spuneti-mi .....

#2
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Ce eroare ti-a dat, mai exact? Doar nu suntem ghicitori in biti ..... ;)

Poti incerca sa downloadezi versiunea de VB.NET Express de-aici si aici ai resurse pentru VB.NET.

#3
teddycarebears

teddycarebears

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.02.2003
uite de aici iei SDK-ul pentru 2.0: http://www.microsoft...;displaylang=en

iar aici e un IDE mai micut decat VS .NET care face extrem de multe lucruri si te va ajuta pentru inceput ... asta ca sa nu sari direct cu capul in VS .NET si sa te sperii: http://www.icsharpco...SD/Default.aspx

#4
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
Am reusit sa-l instalez de me microsoft(in timp ce s-a instalat am citit 12 capitole dintr-o carte)cu tot cu msdn si sql server.Nu m-am speriat ca am lucrat inainte in turbo pascal iar vb mi se pare mult mai logic.Totusi inca mai am ceva sa va intreb:dupa ce s-a instalat imi spunea ceva sa ma inregistrez in maxim 30 de zile.Se intampla ceva daca nu o fac?

#5
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,192
  • Înscris: 24.02.2007
Daca nu o faci nu va mai merge dupa 30 de zile daca nu te inregistrezi. Cat timp e free de ce nu te-ai inregistra?

#6
iurca

iurca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.10.2007

View Postpro_windows, on Oct 16 2007, 20:08, said:

Va rog daca s-a mai discutat undeva duceti-ma acolo.Dar sa ajung la subiect:pana acum am lucrat pe turbo pascal si vreau sa ma apuc de visual basic. Am primit odata cu o revista si academic resource kit(un dvd gratis de la microsoft du multe programe gratis majoritatea in editii express),am copiat de acolo setup.exe de la vb si am incercat sa-l instalez.Problema mea e ca la instalare imi da o erare in faza in care cere informatii de la sistem.Dupa cum banuiti nu am windows licentiat.

Va rog daca se poate rezolva fara sa-mi pun window licentiat spuneti-mi .....
Ca sa te inregistrezi mi se pare ca i-ti trebuie adresa de MSN, numai ca nu prea merge(eu nu am reusit). Incearca sa iei Visual Basic 2008 Express Edition Beta 2, de pe MSDN. Vezi ca trebuie sa il descarci in format IMG(de la sectiunea offline) si dupa aia il copiezi pe cd(nu stiu cu Nero daca merge, ca nu am, dar cu IMGBurn merge  http://filehippo.com/download_imgburn/ ). Eu am luat tot de acolo Visual Basic 2005 Express Edition in format .iso si nu mi-a expirat, numa' ca acuma nu-l mai vad acolo. La VB 2008 nu stiu care-i treaba, ca am vazut ca scrie ceva de Vista si eu nu prea stiu engleza asa ca nu i-ti garantez nimic.   http://msdn2.microso...e/bb421473.aspx

#7
pro_windows

pro_windows

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 05.09.2007
:thumbup: Gata am reusit. Dupa vreo cateva zile de incercari mi-am facut o adresa de hotmail cu care mi-am inregistrat copia de visual basic 2005.   Free era 30 de zile.

#8
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,192
  • Înscris: 24.02.2007

View Postpro_windows, on Oct 20 2007, 11:14, said:

:thumbup: Gata am reusit. Dupa vreo cateva zile de incercari mi-am facut o adresa de hotmail cu care mi-am inregistrat copia de visual basic 2005.   Free era 30 de zile.

Tot free ramane ca nu ti-a cerut bani pe el :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate