Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Ce ruta sa aleg pana la Bucuresti?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
E PARFUM NENE. E parfum de femeie tanara! E misto. Am fost pe ea. Mai buna ca A2 si A1!!!

_______________

Centura asta va ocoli mare parte din pitesti si te va scoate la intersectia dintre drumul de iesire din Pitesti, drumul spre Valcea si drumul spre Curtea de Arges.


OCOLESTE TOT PITESTIUL!!!!  De la intrare pana la iesire!

POTI SA COBORI si la podul viilor( CLADIREA EUROMALL, CLADIREA APELE ROMANE albastra- SLAVA)


si te duci la CAMPULUNG - RUCAR-BRAN- MIOVENI-BRASOV-TOPOLOVENI

Unde vrei!!!!

Edited by Basarab, 31 October 2007 - 06:29.


#20
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostBasarab, on Oct 31 2007, 07:27, said:

E PARFUM NENE. E parfum de femeie tanara!
Poate pasagera ta din dreapta era parfumata corespunzator,...vreun Chanel No.5 ceva? A, ala e de baba, pardon...cu toate ca e f scump...
Eu tot nu am inteles cum trebuie sa intri pe centura asta venind din Bucuresti.Se iese direct din autostrada si la fel, venind de la VALCEA, CUM SE INTRA?E o bretea ceva, vreun pod?
Au dat drumul deja sau inca se circula "neoficial"?

#21
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
ma, esti greu de cap sau nu ai vazut postul meu de mai sus?

cand vii de la Bucuresti, mergi drept inainte in capatul autostrazii (acolo unde inainte virai la stanga si era limitare la 60)
cand vii de la valcea, mergi drept inainte, in loc sa faci dreapta spre pitesti (la intersectia aia unde in dreapta ai pitestiul iar in stanga drumul spre curtea de arges)

LE: vezi si postul asta, acolo e si o harta : http://forum.softped...m...t&p=3577480

Edited by _Smiley_, 31 October 2007 - 10:45.


#22
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006

View Postsanddy1964, on Oct 31 2007, 09:07, said:

Eu tot nu am inteles cum trebuie sa intri pe centura asta venind din Bucuresti.Se iese direct din autostrada si la fel, venind de la VALCEA, CUM SE INTRA?E o bretea ceva, vreun pod?
Au dat drumul deja sau inca se circula "neoficial"?

Repet ce am zis mai sus:

Pai centura aia nu se racordeaza in vreun fel special la A1, avind in vedere ca este de fapt prelungirea A1. Ca ii zic astia centura e alta treaba, daca ar fi pina la Sibiu oare s-ar mai numi oare bucata din dreptul Pitestiului "centura"?

Deci nu tre sa intri pe ea, ci sa iesi de pe ea daca vrei la Craiova. Altfel stai pe ea. Nu e NICIO diferenta intre autostrada A1 si centura; centura Pitestiului este lungirea A1 cu citiva km, plus un racord la Dn7.

#23
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
CENTURA = A1.

STAI PE EA SI GATA

daca vrei Pitesti faci stanga la metro cand vii de la bucuresti.

#24
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,443
  • Înscris: 04.05.2006

View Postsanddy1964, on Oct 31 2007, 09:07, said:

Poate pasagera ta din dreapta era parfumata corespunzator,...vreun Chanel No.5 ceva? A, ala e de baba, pardon...cu toate ca e f scump...
Eu tot nu am inteles cum trebuie sa intri pe centura asta venind din Bucuresti.Se iese direct din autostrada si la fel, venind de la VALCEA, CUM SE INTRA?E o bretea ceva, vreun pod?
Au dat drumul deja sau inca se circula "neoficial"?


Sanddy: mergi pur si simplu drept. Ce au facut ei acum acolo cu racordarile alea, sunt variantele ocolitoare care te scot in drumul vechi, la Metro. Asa zisa centura s-a racordat efectiv in continuarea autostrazii. Practic treci pe sub pasajul aerian proaspat terminat.

#25
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostBasarab, on Nov 2 2007, 12:32, said:

CENTURA = A1.
Mersi, asta vroiam sa stiu.Prima persoana care explica corect.Si richelieu, desigur...
Dat aviitoare cand tre sa o iau perin Pitesti nu aleg centura..ca e de 2 ori mai lunga decat traseul prin oras. Dat fiind faptul ca nu sunt multe  stopuri si ca fraierii o sa se bage pe centura, cred ca mai simplu o sa fie prin oras...

Edited by sanddy1964, 02 November 2007 - 23:05.


#26
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
daca (prin absurd) gasesti vreodata Pitestiul liber prin centru, sa nu uiti de radarele fixe :P

#27
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
NU O LUATI PRIN CENTRU ca faceti 30-40 minute pe putin!!!!

Zeci de treceri de pietoni, zeci de stopuri, bara la bara!!!

De la intrare pana la iesire sunt 14 km. SE fac in 5-10 minute pt. ca centura = A1 = autostrada!!!

Edited by Basarab, 03 November 2007 - 15:07.


#28
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
de unde stii de 5-10 minute? a fost deschisa "centura" asta? sau ai estimat tu?

stim si noi cum se circula prin centru, asa ca in loc de sfaturi am prefera vesti(de genul  "s-a deschis!" :P )

#29
udreadan

udreadan

    Mavic PRO

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 03.11.2007

View PostMichtaux, on Oct 11 2007, 13:35, said:

Salut
Eu sunt din Cluj, si de fiecare data cand am venit la bucale, am venit pe valea Oltului. E mai OK, e mai direct, si daca faci abstractie de haosul din Sibiu, care n-are centura (da' are aeroport international, deh! prostului nu-i sade bine daca n-are tichie de margaritar...), in rest drumul e bunicel. Exclus CJ-AB-SB-BV-PH. SUB NICI O FORMA.
si eu am fost pe valea Oltului. e frumos peisajul. merge bine pe acolo, dar uneori e traficul aglomerat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate