Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Imi sparge parola mereu !

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
laurent1u

laurent1u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 29.04.2007

View Posteminem4ever, on Oct 6 2007, 23:23, said:

INCA NU SE POATE SPARGE PAROLA DE YAHOO. Iar daca s-ar putea nu ar risca pe adresa ta de mail nesemnificativa.
Vezi cumva sa nu te "loghezi" asa.
Attachment untitled.jpg

Este prea sec poanta am facut-o la scoala cu un e-mail fals pe o adresa de logat cik si imi scria dupa ce am dat login :))))))) Tzeapa fraiere adio parola ! deci testam site-ul atunci sau cat de prosta sa fii sa trimiti mail sub forma :D

To : [email protected]
Subiect: password
e-mal-ul tau :[email protected]
parola ta : xxxxxx

e-mail-ul lu ala ! :))))))

#56
laurent1u

laurent1u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 29.04.2007

View Poststf_fane, on Oct 6 2007, 23:27, said:

tot pe aici pe forum erau doi care se laudau ca au dat o anumita suma ca sa afle o parola de messenger, unul daduse vreo 100 $ si altul vreo 40 $ parca.


Degeaba poti sa dai "Fara Numar" ce e mai importanta ? Parola de mess sa ii faci zile amare lu ala sau NASA ?

#57
stf_fane

stf_fane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 15.07.2007

View Postlaurent1u, on Oct 6 2007, 23:29, said:

Degeaba poti sa dai "Fara Numar" ce e mai importanta ? Parola de mess sa ii faci zile amare lu ala sau NASA ?


laser frate.... dar daca reusesti sa spargi parola de la NASA si aia afla cine cred ca te iau la ei sa lucrezi cu un salar de j'pe mii de para. aia care afla/sparg parole de mess nu au ce face, ca doar nu le foloseste la nimic concret.

Edited by stf_fane, 06 October 2007 - 22:35.


#58
laurent1u

laurent1u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 29.04.2007

View Poststf_fane, on Oct 6 2007, 23:34, said:

laser frate.... dar daca reusesti sa spargi parola de la NASA si aia afla cine cred ca te iau la ei sa lucrezi cu un salar de j'pe mii de para. aia care afla/sparg parole de mess nu au ce face, ca doar nu le foloseste la nimic concret.

stai lin este lipsa de ocupatie :) !

#59
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Ma voi habar aveti ce vorbiti pe aici si facurati deja 2 pagini de posturi.
In mod normal, mai ales daca e instalat fresh windoze, orice broswer se logheaza in contul de mail yahoo in mod securizat (ssl 128 bit). Deci poate ala sa supravegheze traficul pina ii vine rau, ca tot degeaba. Trojanul poate sa fie hoemmade, nu-l detecteaza nici un antivirus. Daca reuseste si sa dezactiveze firewallul de windoze, asta e.
Ia fa tu o instalare curata (cu internetul scos si de pe alt kit de xp - sau pune vista), pune un antivirus si firewall (de pe alte cd-uri decit alea de pina acum, poate le ai infectate), adauga id-urile 'ackerului si injura-l pina iti vine rau, sa vedem, mai sparge el ceva. Repet (si a mai spus cineva) parola nu se poate sparge. Se poate doar inregistra (cu keyloggere/trojeni) sau se poate ghici.
Avind in vedere ca asta isi bate joc de tine asa rau, sigur ai trojeni pe undeva. Ai formatat toate partitiile? Stii sigur ca sint curate programele/driverele tale?? Da un telefon la firma de internet si intreaba-i daca se poate detecta o frauda de acest gen. EI sa o detecteze, nu tu. Spune-le ce a zis mesterul: supraveghere trafic etc.

#60
laurent1u

laurent1u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 29.04.2007

View Postqueensoft, on Oct 7 2007, 10:58, said:

Ma voi habar aveti ce vorbiti pe aici si facurati deja 2 pagini de posturi.
In mod normal, mai ales daca e instalat fresh windoze, orice broswer se logheaza in contul de mail yahoo in mod securizat (ssl 128 bit). Deci poate ala sa supravegheze traficul pina ii vine rau, ca tot degeaba. Trojanul poate sa fie hoemmade, nu-l detecteaza nici un antivirus. Daca reuseste si sa dezactiveze firewallul de windoze, asta e.
Ia fa tu o instalare curata (cu internetul scos si de pe alt kit de xp - sau pune vista), pune un antivirus si firewall (de pe alte cd-uri decit alea de pina acum, poate le ai infectate), adauga id-urile 'ackerului si injura-l pina iti vine rau, sa vedem, mai sparge el ceva. Repet (si a mai spus cineva) parola nu se poate sparge. Se poate doar inregistra (cu keyloggere/trojeni) sau se poate ghici.
Avind in vedere ca asta isi bate joc de tine asa rau, sigur ai trojeni pe undeva. Ai formatat toate partitiile? Stii sigur ca sint curate programele/driverele tale?? Da un telefon la firma de internet si intreaba-i daca se poate detecta o frauda de acest gen. EI sa o detecteze, nu tu. Spune-le ce a zis mesterul: supraveghere trafic etc.

Azi am incercat sa sun la ei la sediu si nu este nimeni in RDS care sa ma ajute luni o sa fac o vizita pana la Sediu central.

#61
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Nu te apuca sa zici din prima: 'ba, imi spareg unu parola de yahoo'. O sa rida si cu c*ru de tine !! Spune-le de faptul ca face activitati ilegale (citeste contractul si pe site la rds, este stipulat asa ceva). Daca ai banuiala ca ala este tot abonat RDS, ai un avantaj. Daca nu, trebuie sa discuti cu firma respectiva, unde este el abonat.
Mi se pare ca si folosirea proxy este interzisa de rds. Ma rog, 'fara acordul...'
"3. Orice activitate ce are ca scop accesul, obtinerea si/sau modificarea de informatii/resurse ce nu au un caracter public. Aceste tipuri de activitati includ, fara a se limita la acestea: exploatarea breselor de securitate pe alte calculatoare conectate la Internet, cautarea de brese de securitate a unor calculatoare conectate la Internet, folosirea de servicii tip “proxy” fara acordul proprietarului acestor servicii."
"4. Beneficiarilor RCS&RDS le este interzisa folosirea de servicii de tip “proxy” fara acordul proprietarului acestui serviciu."

#62
laurent1u

laurent1u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 29.04.2007

View Postqueensoft, on Oct 7 2007, 15:11, said:

Nu te apuca sa zici din prima: 'ba, imi spareg unu parola de yahoo'. O sa rida si cu c*ru de tine !! Spune-le de faptul ca face activitati ilegale (citeste contractul si pe site la rds, este stipulat asa ceva). Daca ai banuiala ca ala este tot abonat RDS, ai un avantaj. Daca nu, trebuie sa discuti cu firma respectiva, unde este el abonat.
Mi se pare ca si folosirea proxy este interzisa de rds. Ma rog, 'fara acordul...'
"3. Orice activitate ce are ca scop accesul, obtinerea si/sau modificarea de informatii/resurse ce nu au un caracter public. Aceste tipuri de activitati includ, fara a se limita la acestea: exploatarea breselor de securitate pe alte calculatoare conectate la Internet, cautarea de brese de securitate a unor calculatoare conectate la Internet, folosirea de servicii tip “proxy” fara acordul proprietarului acestor servicii."
"4. Beneficiarilor RCS&RDS le este interzisa folosirea de servicii de tip “proxy” fara acordul proprietarului acestui serviciu."

Ce ne mai complicam atat ! Clar TRAIM IN ROMANIA [ http://img441.imageshack.us/img441/9757/payattentionlw2.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] , numai la noi se paote face asa ceva :)))) ! Eu o sa ma duc la sediu stiu ca daca ii zici asta unui operator iti inchide in ziua d azi si telefonu in nas :)))).

Edited by laurent1u, 07 October 2007 - 15:39.


#63
laurent1u

laurent1u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 29.04.2007
Am fost la sediu RDS m-au plimbat toata ziua p la politie am dat si o declaratie si a zis ca ma anunta cand descopera totu, [ http://img441.imageshack.us/img441/9757/payattentionlw2.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] au zis ca sunt cam uimiti ca au mai primit sesizari...oricum TRAIM IN TARA NIMANUI ! Nimeni nu stie de el si de nimic....

#64
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postlaurent1u, on Oct 6 2007, 21:03, said:

Intrand in vorba cu el mi=a zis ca are un script facut de el si un root pe ssh si stie orice !


View Postlaurent1u, on Oct 6 2007, 21:12, said:

Din spusele lui a zis ca lucreaza la Microsoft Romania... Mi-a spus ca are 3 Calc cu Linux Mac64Bit parca... mi-a zis sa mai invatz si eu HTML CODE ca o sa gasesc raspunsu la tot ce vreu.


View Postlaurent1u, on Oct 6 2007, 21:35, said:

Si imi pusese o parola ceva gen hem779jjr2323 ceva in genu...mereu o boala sa vad ce IP are si supriza PROXY !

amice, esti idiot... sau ai fost luat de prost. spuneai ca esti la mate-info ? hmmm...si totusi nu suntem la fun :thumbup:

ai mai mare grija cum folosesti computerele de la scoala, si mai pune mana pe carte

scuza-ma, dar de mult n-am mai ras atat :console:

#65
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Stai linistit, ca daca nu apare nimic interesant/constructiv, curand va fi inchis sau mutat la fun!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate