Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

New product from E-boda

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
479 replies to this topic

#415
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Asta vroiam eu sa stiu. Chiar le ruleaza impecabil, toate filmele pe care le ai? Nu ma intereseaza afisaj (si asa nu vad la distanta mai mare de 1m ce scrie pe un asemenea ecran; nici la DVD player nu vad ce scrie, vad ca scrie ceva, dar nu si ce scrie). La fel, de cind am Z5500 sunt mai egoist si nu ma intereseaza DTS analogic, iesiri 5.1, e suficienta o iesire digitala.
Atunci care ar fi avantajul cutiutei Tvix?

#416
FATH3R

FATH3R

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 29.08.2008

View Postblackcat, on Nov 16 2008, 23:41, said:

Chiar le ruleaza impecabil, toate filmele pe care le ai?
Chiar toate... Ori am eu bulan cu un PH bun, ori  am nimerit numai filme codate bine.

#417
Vespa

Vespa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 21.09.2008
Am trimis de pe situl e-boda un mail pentru a afla in ce stadiu este proiectul anuntat si despre care tot discutam aici.

" Buna Ziua,
Am citit pe forumul Softpedia ca firma E-Boda urmeaza sa lanseze in luna decembrie un player multimedia HD. Anuntul a fost facut in data de 14 octombrie si se specifica faptul ca Pretul, Foto si Specificatiile complete se vor afisa pe site in 2 saptanani.
Pot spera ca il voi achizitiona cu ocazia sarbatorilor de iarna sau proiectul a fost amanat pentu anul viitor?
Multumesc
"

Am primit urmatorul raspuns:

" Buna ziua, aparatul( playerul ) despre care se vorbeste pe forum-ul "Softpedia" este Tvix, in cele 2 variante constructive M-6500A si M-7000A ( http://www.e-boda.ro...d,11/Itemid,71/ ) si este singurul player HD din acest moment de la noi, playere care au fost lansate acum 2 luni, pe piata din Romania
Cu stima
--
Lupu Mihai
Manager Operational Service
Rosal Import Export
www.e-boda.ro
"

Eu nu mai inteleg nimic. Noi atunci despre ce vorbim aici?
Concluzia mea este ca trebuie sa alegem intre tvix si popcorn ca altceva in curand nu o sa mai vedem.

Edited by Mtz, 21 November 2008 - 16:19.


#418
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Pai trebuia sa ii dai link catre postul respectiv ca sa vada omul despre ce vorbesti.

enjoy,
Mtz

#419
florian_cj

florian_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 08.06.2005

View PostVespa, on Nov 21 2008, 16:04, said:

Am trimis de pe situl e-boda un mail pentru a afla in ce stadiu este proiectul anuntat si despre care tot discutam aici.

" Buna Ziua,
Am citit pe forumul Softpedia ca firma E-Boda urmeaza sa lanseze in luna decembrie un player multimedia HD. Anuntul a fost facut in data de 14 octombrie si se specifica faptul ca Pretul, Foto si Specificatiile complete se vor afisa pe site in 2 saptanani.
Pot spera ca il voi achizitiona cu ocazia sarbatorilor de iarna sau proiectul a fost amanat pentu anul viitor?
Multumesc
"

Am primit urmatorul raspuns:

" Buna ziua, aparatul( playerul ) despre care se vorbeste pe forum-ul "Softpedia" este Tvix, in cele 2 variante constructive M-6500A si M-7000A ( http://www.e-boda.ro...d,11/Itemid,71/ ) si este singurul player HD din acest moment de la noi, playere care au fost lansate acum 2 luni, pe piata din Romania
Cu stima
--
Lupu Mihai
Manager Operational Service
Rosal Import Export
www.e-boda.ro
"

Eu nu mai inteleg nimic. Noi atunci despre ce vorbim aici?
Concluzia mea este ca trebuie sa alegem intre tvix si popcorn ca altceva in curand nu o sa mai vedem.

Aiuriti care traiesc in alta lume sunt peste tot, inclusive la E-Boda. Eu cred ca vor lansa playerul pana de sarbatori insa nu stiu care sarbatori (Craciun, An Nou, Paste) :D

#420
maxers

maxers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 29.10.2006
Blackcat, eu unul am ambele aparate si TVIX M6500 si PH A110 si am mai scris de treaba asta, ca sa folosesc un cuvant mai des  utilizat....TVIX este mai cu talent, mai frumos, mai delicat...si are cateva chestii minore in plus, ce sa zic, e ca si diferenta intre un receiver home cinema...pioneer si unul harman kardon, au acelasi cipset Sigma, ca sa nu zic aceeasi placa, eu unul zic ca, da, se merita TVIX, sa nu se inteleaga ca PH este mai prost la redare, din punctul meu de vedere sunt identice, eu nu am vazut niciun fisier HD care sa fie cu probleme doar pe unul din aparate.
Ca o concluzie finala pe partea de sunet am observat ceva diferente, parca TVIX se aude mai bine si stie sa decodeze DTS-ES, pe cand PH nu...inca !
Este alegerea ta, bafta !

Scuze pentru OFFTOPIC

Edited by maxers, 21 November 2008 - 19:46.


#421
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Multumesc mult.

#422
Vespa

Vespa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 21.09.2008
http://www.go4it.ro/...Definition.html

stie cineva mai multe despre acesta conferinta de presa?

E-Boda intenționează să lanseze în prima jumătate a lui 2009 un player Blu-Ray care pe lângă noul standard va recunoaște aproape toate formatele audio/video de la începuturi și până în zilele noastre

Edited by Vespa, 23 November 2008 - 23:07.


#423
ecs

ecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 16.07.2007
Eu din articol am inteles ca :

View PostVespa, on Nov 23 2008, 23:06, said:

... prima jumătate a lui 2009 ...

nu mai apare nimic anul asta ( pana in decembrie, cum anuntau ei)

View PostVespa, on Nov 23 2008, 23:06, said:

...  un player Blu-Ray care pe lângă noul standard va recunoaște aproape toate formatele audio/video ...

si ca mult laudatul player HD Eboda, va fi un amestec intre un Blu-Ray si un NMT.

Asta ar insemna un pret mai apropiat de TVIX, decat de PCH.

Ma rog, e aproape ora 1 dimineata, s-ar putea sa spun prostii.

#424
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Eu cred ca in acea stire e vorba de cel de-al doilea produs nu de primul si despre care se spunea ca apare in martie.
NMT-ul pe care il asteptam noi, fara unitate optica apare mai devreme.

enjoy,
Mtz

#425
ecs

ecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 16.07.2007

View PostMtz, on Nov 24 2008, 00:55, said:

Eu cred ca in acea stire e vorba de cel de-al doilea produs nu de primul si despre care se spunea ca apare in martie.
NMT-ul pe care il asteptam noi, fara unitate optica apare mai devreme.

enjoy,
Mtz

Sa speram ca apare intr-adevar pana in Craciun.
Si eu am nevoie de un HD Media Player cu iesire audio 5.1 analogica.
Tocmai am terminat de citit tot topicul asta. Eram pregatit sa fac comanda de PCH A-110.
Acum, mai astept un pic, sa vedem ce apare de la Eboda.
Ma intereseaza in primul rand specificatiile, si apoi pretul (totusi nu sunt pregatit sa dau mai mult de 1200 lei).

#426
Vespa

Vespa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 21.09.2008
Si eu sper sa apara de Craciun. Sa imi fac singur un cadou :)
Dar m-am cam saturat de asteptat.

#427
gizuta1

gizuta1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 12.08.2005

View Postecs, on Nov 24 2008, 02:00, said:

Sa speram ca apare intr-adevar pana in Craciun.
Si eu am nevoie de un HD Media Player cu iesire audio 5.1 analogica.
Tocmai am terminat de citit tot topicul asta. Eram pregatit sa fac comanda de PCH A-110.
Acum, mai astept un pic, sa vedem ce apare de la Eboda.
Ma intereseaza in primul rand specificatiile, si apoi pretul (totusi nu sunt pregatit sa dau mai mult de 1200 lei).

Softpedia Forum > Multimedia > Video
Dec 12 2007, 19:00
pai ieri dupamasa am facut plata prin op si azi au zis ca mi l-au expediat prin fan courier,
probabil ca maine ajunge.
si pe mine ma batea gandul sa astept, mai ales noul media center de la e-boda, dar ... nu am rabdare. i want it and i want it now biggrin.gif
oricum, cred ca tvix ofera mai multe, cel putin din ce am citit pana acum.

Macar tipul asta a facut o miscare desteapta, n-a asteptat UN AN, ca mine, playerul fantoma de la eboda. Asa ca o sa-mi iau TVIX, cel mai probabil de la concurenta.

Service eboda, Oct 14 2008, 17:08
"Pretul, Foto si Specificatiile complete le vom afisa pe site in 2 saptanani."
A trecut o luna jumatate si pentru o nenorocita de carcasa, idee promovata de MTZ si inca vreo 2, eboda o sa mai piarda niste clienti.

sau e alta teapa:

" Buna ziua, aparatul( playerul ) despre care se vorbeste pe forum-ul "Softpedia" este Tvix, in cele 2 variante constructive M-6500A si M-7000A ( http://www.e-boda.ro...d,11/Itemid,71/ ) si este singurul player HD din acest moment de la noi, playere care au fost lansate acum 2 luni, pe piata din Romania
Cu stima..."

Felicitari, domnilor!

#428
zerobit

zerobit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 11.10.2008
-Toate bune si frumoase la E-BODA, stima ptr tot colectivul & colaboratori !
-Din pacate partea de Design lasa mult de dorit...respectiv "ambalajul" este grotesc, respingator / la fel si telecomenzile (conceptul de ergonomie probabil nu este cunoscut),  in anii '70 vedeam asa ceva la Casa Pionierilor !
-Cu speranta ca se va schimba ceva si in sensul acesta...va asigur de stima mea si a utilizatorilor !

Edited by zerobit, 29 November 2008 - 12:53.


#429
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
SI pt ca E-boda asteapta trecerea crizei financiare pt a lansa noul produs (adica anul 2010 - 2011) azi am decis sa-mi iau un Tvix, ceea ce am si facut. Un produs excelent, atit cit am apucat sa testez.
Am rulat citeva episoade din seriale si merge impecabil, nu e nici o diferenta fata de computerul meu.

#430
crigre69

crigre69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 21.12.2006

View Postblackcat, on Nov 29 2008, 14:42, said:

nu e nici o diferenta fata de computerul meu.
Ok... si atunci eu de ce sa imi mai iau asa ceva, ca tocmai ma gandisem si urmaream discutiile voastre pe aceasta tema, daca se vede tot ca pe comp???!!! <_<

#431
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Pai cum ai vrea sa se vada de 100x mai bine daca e acelasi material? Merita daca ai TV-ul departe de comp sau nu vrei sa fi deranjat de zgomotul coolerelor. Eu nu-mi iau nici o scula din asta desi am vrut, am un cablu DVI-HDMI de 5 metri plus ca din Kmplayer pot schimba cum vreau eu formatul imaginii sa incape pe ecran cum vreau eu iar titrarile mi le fac uriase cat un elefant.

#432
ecs

ecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 16.07.2007

View Postcrigre69, on Nov 30 2008, 01:43, said:

Ok... si atunci eu de ce sa imi mai iau asa ceva, ca tocmai ma gandisem si urmaream discutiile voastre pe aceasta tema, daca se vede tot ca pe comp???!!! <_<

Pentru unii s-au saturat sa stea ingramaditi intr-un scaun in fata calculatorui pentru o ora-jumate, chiar doua si ceva,
pentru ca altfel te simiti cand stai comod intr-un fotoliu, pe o canapaea sau in pat, in fata unui televizor cu diagonala de 32 inch.

Imagineaza-ti ca esti  impreuna cu 4, 5 prieteni, si vreti sa vedeti un film.
Te imaginezi, 5 sau 6 persoane, ingramadite in fata monitorului ?

Pur si simplu e vorba de confort, si nimeni nu isi ia HD Player, daca are vechiul CRT de 54 cm, isi iau cei care au Plasme sau LCD'uri cu diagonale mari,
si crede-ma, nu se compara imaginea pe un asemenea TV, cu un monitor 4:3, oricat de bun ar fi el.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate