Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

New product from E-boda

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
479 replies to this topic

#1
Service_E-boda

Service_E-boda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.10.2007
Buna ziua pentru toti cei interesati de DVD Playere. Acest topic este dedicat discutiilor despre ce va doriti de la un nou dvd player marca E-boda, de la design la functionalitate.

#2
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
divx hd + celelalte formate HD folosite si o telecomanda mai de bun simt, ca sa nu mai fie nevoie sa ma apuc sa dau cu smirghel pe geam.

Edited by Mtz, 05 October 2007 - 16:31.


#3
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 01.02.2007
DVD recorder

#4
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
De acord cu zuppy.

#5
Seahawk

Seahawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 25.04.2006
Sa ruleze fisiere HD, avi si mkv. Si un bloc optic mai solid ca mi-a crapat de 2 ori pana acum (555x).

#6
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Mie mi-ar placea un 777 HD cu Hard disc incorporat si cu interfata Ethernet sau chiar Wifi... ca sa nu mai avem o gramada de cabluri, rack-uri, alimentatoare pe langa e-boda!

Ah... si daca s-ar putea un firmware pentru 777 care sa vada mai mult de 8 caractere din denumirea fisierelor de pe stick/card!

Zuppy, problema cu CIFu'(solutia abraziva) au rezolvat-o de ceva vreme, cand mai treci prin Hypermarket-uri aruca o privire la un player ca sa te convingi!


Daca tot aveti nevoie de feedback, sa va mai dau o idee de produs. Din cate stiu, chinezi fac orice, comenzi sa fie!

Head Unit Auto, da' fara unitate optica, doar cu memorie flash! De multa vreme caut asa ceva...
Iar in locul unitatii optice sa puneti un amplificator 4.1 sanatos, sa nu mai am nevoie de amplificator separat pentru woofer. Ideal ar fi ca memoria sa fie in fata detasabila, macar vreo 10-20 gb, ca doar spatiu este destul si oricum o duci in casa zilnic, asa ca numa bine mai adaugi niste muzica!

Sigur iese mult mai ieftin fara unitate optica... deci cred ca s-ar vinde bine!

Daca va interseaza ideea, pot sa mai detaliez cerintele, ca-s un mare gadget fan si am multe idei!

P.s. Laudabila initiativa voastra!

Edited by Mtz, 05 October 2007 - 18:49.


#7
paulvanorton

paulvanorton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,643
  • Înscris: 03.02.2007
pe viitor prinderea mufei VGA sa fie mai solida
la mine a picat in interior de la prima conectare

#8
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,738
  • Înscris: 23.11.2005
Sa fie capabil sa redea fisiere codate @ x264 din containere .mkv.

HD desigur . 720p / 1080p

#9
florian_cj

florian_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 08.06.2005
Redare formate HD + conector HDMI...

P.S. Vad ca toata lumea vrea HD. Ni se pregateste vreo surpriza?!?

#10
miniteh

miniteh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 29.11.2005
Sa poata reda HD + un bloc optic si mecanism sanatos + un firmware initial cit mai aproape de ce exista acum pe HIT-89, adica fara clasicele bug-uri cu care vin toate dvd player-ele.
Numai succese va doresc! :coolspeak:

Edited by miniteh, 06 October 2007 - 11:48.


#11
Hyper

Hyper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.10.2003
Am fost posesorul unui 555x iar acum am un home cinema format din boxe eboda B50 si 777x, mi-ar place o interfata utp sau usb cu care as putea accesa hdd-ul pc-ului (macar un folder sheruit) , sau un hdd intern cu interfata usb dar fara a creste mult pretul dvd-ului care si acum mi se pare cam maricel fata de produsele asemanatoare de pe piata .
Ar mai trebui umblat pe la design si la fiabilitate. Nu cred ca as fi cumparat un dvd eboda daca nu era topicul despre 555x .
   Felicitari pt service-ul prompt!

#12
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
E-boda, poate ar trebui să-l abordați direct și pe Guru-l firmware-urilor E-boda, respectiv pe inegalabilul MTZ, care a făcut cel puțin 60% din ceea ce este E-boda acum, ca nume. Fără el E-boda ar fi fost un alt DVD player vândut prin Metro, XXL sau Billa... Sunt sigur că MTZ ar avea un cuvânt pertinent de spus privitor la viitoarele produse E-boda. Numai bine.

#13
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
recorder, divx, hdd, combo VHS, HD, usb ~ 150 euro.

#14
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

 partyman, on Oct 8 2007, 21:29, said:

recorder, divx, hdd, combo VHS, HD, usb ~ 150 euro.
Eventual si televizor cu lampi incorporat. :)):))
Sorry dar m-a amuzat partea cu combo VHS.

#15
michi_adc

michi_adc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 30.09.2007
Ia sa vedem pe ce as da banii..
1.Sa fie recorder cu tuner tv incorporat +tuner radio.
2.Sa fie negru sa mi se potriveasca cu linia audio
3.Sa coste pina in 250 RON ( altfel imi iau o trompeta de 90 RON chiar daca ma tine 1 an)

Personal nu ma prea uit la design, prefer sa fie "full option" :rolleyes: . HD nu prea ma intereseaza, nu am si nici nu dau banii pe LCD/plasme sa ma tina 5ani sau mai putin si nici timp sa trag filme HD nu am.Parerea mea...

 Service_E-boda, on Oct 5 2007, 15:34, said:

Buna ziua pentru toti cei interesati de DVD Playere. Acest topic este dedicat discutiilor despre ce va doriti de la un nou dvd player marca E-boda, de la design la functionalitate.


#16
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 01.02.2007
recorder (de preferinta pe dvd+/-rw pt reinregistrari multiple) + tuner tv + inregistrare programabila / timer inteligent

#17
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
eu as vrea asa (nu stiu daca e posibil tehnic/daca merita) :

1.sa citeasca tot ce citeste eboda 555x hit89-e
2.sa aiba un firmware in genul celor facute de mtz ; cel mai bine cei de la eboda i-ar oferi o colaborare ca sa iasa un lucru bun de la inceput
3.sa stie HDRIP (.avi, .mkv) cu subtitrari de calitate
4.sa permita conectarea unui hard disk extern sau poate chiar sa aiba un hdd inclus macar de 200GB
5.conexiuni intrare/iesire ca si pana acum + hdmi
6.sa aiba un bloc optic mult mai fiabil

si mai bine sa fie fara unitate optica. sa fie pur si simplu un mediacenter care sa aiba suport pentru hdrip (avi, mkv). macar cu un hdd de 200gb.

SAU sa functioneze ca un decodor audio/video intre un HDD extern (sa nu fie inclus in pret, dar sa se poata conecta pe sistem usb 2.0 sau esata) si tv. adica sa aiba o placa de baza cu toata partea de decodare a/v pentru ce stia 555x si pentru hdrip + partea de conexiuni usb 2.0/esata, s video, composite, audio rca, audio 5.1 rca, audio coax/optic, vga, hdmi.

:coolspeak:

PS: ca sa trag o concluzie cel mai bine il faceti MEDIACENTER/DECODOR care sa accepte un hdd extern.
poate initiatorul topicului ne spune si noua ce crede sau asta e doar un sondaj pentru un produs ce o sa apara peste 3-4 ani :(

eu am auzit ca deja se lucreaza la un mediacenter, corect ?

Edited by vlad2006, 09 October 2007 - 18:18.


#18
ak725

ak725

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 19.05.2004
1. Conectare Hard Disk.
(eventual daca ar fi prevăzut un loc în interiorul aparatului ar fi perfect)

2. Conectare DVD, poate chiar DVD-RW (mă refer la cele pe care le avem în calculator).
(eventual daca ar fi prevăzut un loc în interiorul aparatului ar fi perfect)

3.Opțional TV-tunner, Radio.

4.Partea de conectori să poată acoperi toate formele de conectare (HDMI, Scart, VGA, Optic...)
(nu toată lumea are aceleași aparate)

5.Nu în ultimul rând dacă aveți cu adevărat de gând să scoteți o sculă capabilă ar trebui să fie posibilă modificarea ulterioară a firmware-ului.
Dacă nu de cei de pe forum, măcar de voi la cerere.

Ăsta ar fi rezumatul. Punctual se poate discuta despre orice.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate