Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cine imi poate monta si mie geamurile termopan la casa ?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mentol

mentol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.08.2006
Salutare,

firma lu unkimiu din Timisoara imi aduce tamplaria PVC (pentru ca sunt facut la pret de productie, fara adaos - deci ieftin) si eu trebuie doar sa mai cumpar sticla (LOW-E am inteles ca e buna) si sa gasesc montatori.

Ma puteti ajuta si pe mine cu un numar de telefon pentru montatori. Majoritatea societatilor care fac PVC nu vor pentru ca nu e produsul lor. Caut, deci, montatori de termopane. Casa este in comuna Calugareni (25-30km de Bucuresti) si am undeva la vreo 20mp (17 geamuri) in total.

Multumesc.

Alex Ion

#2
angajatul

angajatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 09.10.2005
cand vezi unii ca monteaza termopane.....mergi si vorbeste direct cu ei.....ca toti sunt nerabdatori pentru un ciubuc :)....e cel mai simplu

#3
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Crede-ma ca e foarte simplu.
Nu-ti trebuie decat o nivela (boloboc) o bormasina, capete de surubelnita, eurosuruburi (sau hotlzsuruburi cu dibluri), spirale si spume poliuretanica.
In doi insi, cu ceva simt de raspundere, montezi de urla firmele de termopane.
O sa fie un picut mai dificil cand asezi geamurile pe profil, ca tre sa le jonglezi un pic ca sa ramana profilul nedeformat.

Edited by Bean, 05 October 2007 - 23:25.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate