Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Sygic GPS Software

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2231 replies to this topic

#2161
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,340
  • Înscris: 23.05.2003

 kretzu77, on 07 iulie 2018 - 12:06, said:

@burebsta, maine o sa am Priusul pe mana sa-i pun folie. Pe ruta dintre Casa Scanteii si Cora Pantelimon ne putem vedea sa vezi cum merge.

Da-mi un semn pe PM (pe forumul ala care iti pute tie) daca te intereseaza.
Scuze de offtopic da' e cam greu sa ajung din inima Moldovei pina in Bucale ca sa te vad in Prius. :D
As fi vrut sa fac o proba la Sygic da' poate alta data.
Mai vorbim pe forumul Toyota cind o sa-mi ajunga si mie dracia.

Inca o data, scuze de offtopic.

#2162
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 27.09.2006
Are cineva idee la ce adresa de mail se pot sesiza probleme de traseu intalnite?
Caz concret, am mers de la Brasov la Constanta si nu imi calcula traseu pe autostrada Ploiesti-Bucuresti deoarece nu cunostea jonctiunea dintre autostrada si centura Bucurestiului.

#2163
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 16.05.2007
[email protected]
ai adresa asta pe Google Play

#2164
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 27.09.2006
Mersi ... la adresa aia am trimis deja un mail si l-am primit inapoi ca undelivered ... o sa mai incerc, ma gandeam ca exista una a celor care se ocupa efectiv de harti, nu de aplicatie.

#2165
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 16.05.2007
eu pe aia am comunicat cu ei acu ceva vreme ( anul trecut pe vremea asta)

#2166
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014
Am mai incercat iar Sygic prin România: încă mai sunt cele 2 bug-uri/probleme pe care le-am semnalat producatorilor prin 2016.

Ma refer la recomandarea stupidă de a face intoarsa la 180° cand nu ai facut la timp dreapta sau stanga (desi rute alternative in fata mai sunt)  si la situatia in care intr-un sens giratoriu mai mare iti spune ca mai ai ZERO kilometri pana iesi din el.

Traficul in timp real l-a preconizat bine. In Eforie oricum nu aveam cum sa-l evit iar prin apropiere de Buzau din cauza unui accident cu 2 camioane am ales totusi sa nu iau ruta ocolitoare asa ca am stat vreo 15 minute in trafic stationar.

In rest e ok. In Germania nu am probleme.

Edited by LeopardSurd, 26 August 2018 - 11:44.


#2167
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 09.02.2004

 izometric, on 06 iulie 2018 - 23:04, said:

Am incercat eu o ruta Belgia - P.ula Croatia de 1350 km si mi-a dat rateu, cica e prea lunga ruta.

Mi-e greata.

Noroc ca am navigatie in masina care stie dintr-o bucata, ca asa din bucatele fac cu Waze. Sygic il tineam ca backup pe traseul complet.
Ai tu ceva la telefon. N-am vazut pana acum sa faca faza asta (Bucuresti-Strasbourg are 1900km, cred ca-i mai lunga decat ruta aia). Posibil sa ai RAM ocupat aiurea de cine stie cate aplicatii. Doar Garmin sufera de buba asta, din cauza ca ei au 64MB RAM doar.

 LuvRaluK, on 08 iulie 2018 - 13:42, said:

Are cineva idee la ce adresa de mail se pot sesiza probleme de traseu intalnite?
Caz concret, am mers de la Brasov la Constanta si nu imi calcula traseu pe autostrada Ploiesti-Bucuresti deoarece nu cunostea jonctiunea dintre autostrada si centura Bucurestiului.
Este o problema cu harta de la TomTom versiunea 2018.03 la 2018.06 nu mai este. Ori incearca sa le-o traga TomTom ori au gresit harta (probabil au incercat sa bage nodul de la Petricani in avans si le-a dat cu zecimale.

 LeopardSurd, on 26 august 2018 - 11:44, said:

Am mai incercat iar Sygic prin România: încă mai sunt cele 2 bug-uri/probleme pe care le-am semnalat producatorilor prin 2016.
Ma refer la recomandarea stupidă de a face intoarsa la 180° cand nu ai facut la timp dreapta sau stanga (desi rute alternative in fata mai sunt)  si la situatia in care intr-un sens giratoriu mai mare iti spune ca mai ai ZERO kilometri pana iesi din el.
Are undeva o setare de evitare intoarcere. Pe la planning route parca. la Incar acolo este.

Edited by marcopolo80, 01 September 2018 - 15:34.


#2168
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014
Nu am găsit opțiunea asta niciodată. Unde spuneai că este?

#2169
cozmin_t

cozmin_t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.06.2006
In setări / planificare ruta / se debifeaza "întoarcere" de la optiunea "ieșire din traseu". Cel puțin așa arată meniul la Sygic CAR Navigation.

#2170
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014

 cozmin_t, on 02 septembrie 2018 - 12:32, said:

In setări / planificare ruta / se debifeaza "întoarcere" de la optiunea "ieșire din traseu". Cel puțin așa arată meniul la Sygic CAR Navigation.
La versiunea normala (GPS, care nu se proiecteaza in ecranul masinii) nu exsta optiunea asta.

#2171
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

 LeopardSurd, on 26 august 2018 - 11:44, said:

In rest e ok. In Germania nu am probleme.
Da, si eu confirm ca in Germania merge bine de tot... si am avut varianta simpla dld. de pe magazin play.

#2172
cozmin_t

cozmin_t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.06.2006
Off topic...
Mergeam azi spre Sulina, și am deschis Sygic...
Mi-a afișat viteza bărcii, partea de șenal pe care eram, distanța și timpul estimat de sosire. Deci are și hărțile Dunării!
Dacă reușeam să conving mașina sa meargă pe acolo era super....

#2173
cozmin_t

cozmin_t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.06.2006
Revin cu dovada:
Pe drum spre Tulcea, cu vaporul Navrom MOLDOVA (aka Pasagerul)....

Attached Files



#2174
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,966
  • Înscris: 06.09.2004
E vreo sosea paralela cu canalul?

#2175
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 cozmin_t, on 08 septembrie 2018 - 06:49, said:

Revin cu dovada:
Pe drum spre Tulcea, cu vaporul Navrom MOLDOVA (aka Pasagerul)....
E Motorola Moto cat?Si ce semnifica iconota cu 3kb din dreapta jos?

Edited by Vlad_22, 08 September 2018 - 08:59.


#2176
cozmin_t

cozmin_t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.06.2006
Motorola Moto M.
Traficul de date. Apare și în varianta de afișare pe display Sync3 și zice cantitatea de date consumată de aplicație. Spre exemplu București Brașov cam 200kb consum. Util pentru estimarea întârzieri și afișarea valorilor de trafic.

#2177
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
oferta la harti pentru cine nu le are.

#2178
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Tomtom Go vs Sygic vs MapFactor. Care e mai bun? Stiu ca Sygic se foloseste de harti Tomtom si poti cumpara si la MapFactor versiunea cu plata, cu harti Tomtom, in loc de OpenStreetMap. MapFactor are interfata cam aglomerata parca. Ramane de ales intre TomTom Go si Sygic. Go are interfata mai aerisita si mai usor de inteles, pe cand Sygic are mai multe functii.

Edited by Vlad_22, 01 May 2019 - 15:52.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate