Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Barcelona-Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
criogix

criogix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.07.2007
salut lume! am nevoie daca sunteti amabili de o ruta rapida(nu gen vizitat) barcelona-bucuresti.shi de preferat prin germania,austria,ungaria nu pe jos prin iugoslavia cum ma duce gps-ul... vreau pe autobahn sa ma minunez shi eu ca-s roman doar...daca ar putea sa imi raspunda unii "capshunari" ca mine ar fi perfect sau cei care au fost pe traseul asta.ma repet cu riscul de a va parea stupid: nu vreau sa vizitez vreau doar sa ajung acasa prin spatiul ue nu fost comunist.va multumesc shi doamne ajuta-mi gps-ul!!! :worthy:

#2
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
Microsoft Autoroute 2007 !!

#3
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005

 criogix, on Sep 29 2007, 15:50, said:

salut lume! am nevoie daca sunteti amabili de o ruta rapida(nu gen vizitat) barcelona-bucuresti.shi de preferat prin germania,austria,ungaria nu pe jos prin iugoslavia cum ma duce gps-ul... vreau pe autobahn sa ma minunez shi eu ca-s roman doar...daca ar putea sa imi raspunda unii "capshunari" ca mine ar fi perfect sau cei care au fost pe traseul asta.ma repet cu riscul de a va parea stupid: nu vreau sa vizitez vreau doar sa ajung acasa prin spatiul ue nu fost comunist.va multumesc shi doamne ajuta-mi gps-ul!!! :worthy:

Daca ai un GPS, stabileste destinatia (ex. Bucuresti Romania). Mergi pe harta si pune cateva puncte intermediare, cu ar fi Budapesta (de preferabil un punct de pe centura, pentru a nu fi nevoit sa intri in oras)... Se va modifica tot traseul, daca nu mai denumeste un alt punct intermediar, cum ar fi ceva in apropierea Vienei pe autostrada. Cred ca ultimul va fi de ajuns. Mai e ceva, e posibil ca aparatul tau sa fie setat pentru a cauta cel mai rapid drum, incearca sa il setezi pentru a selecta cel mai bun drum. Cred ca dupa ce vei face aceasta modificare se va schimba traseul ales initial si nu o sa mai ai nevoie de punctele intermediare.

#4
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Prin Germania e mai lung, si nu ai garantia ca prinzi autostrazile libere incit sa ii dai blana. Ai doua variante sa ajungi din Barcelona in Germania, numai prin Franta sau si prin Elvetia. O autostrada mai libera, in Germania, ar fi A92, de la Munchen inspre nord-est. Cel mai bine e sa iei o harta si sa te uiti pe ea, o sa iti sara in ochi traseul Germania - Austria - Ungaria.

#5
lucian75

lucian75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 20.08.2005
sal.imi cer scuze daca nu mai e de actualitate postul dar poate mai are cineva nevoie in viitor.Deci o ruta buna barcelona-bucuresti este prin franta-italia-austria-ungaria-romania.se merge din barcelona spre jonquera,aici se trece in franta,se continua pe A9 spre marseille...se trece pe A8 (atentie a nu se tine inainte spre Lyon),se tine A7 spre Coasta de Azur,se intra in italia pe la ventimiglia,se merge pe A10 pana inainte de genova,se face la stg pe A26 pana la A21 care duce spre brescia unde se intra pe A4 spre padova dupa care se tine udine-tervisio unde se intra pe A2 in austria se tine klangenfurt-graz-viena.la viena se intra pe S1 (un fel de centura) si se merge pe ea pana da iesirea ptr ungaria (inainte de ea este iesirea ptr rafinaria OMW),se intra pe A2 pana la granita cu ungaria dupa care se tine M1 pana la budapesta unde se intra pe M0 (centura budapestei) si dupa vre-o 28 km se intra pe M1 care duce la szeged si dupa asta nadlac-arad dupa care cred ca va descurcati.daca aveti ceva nelamuriri sau va intereseaza alt drum spre italia-sicilia ma puteti cauta pe ym luk_26

#6
flenches

flenches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 23.03.2009
A stat cineva la hotel Onix Rambla ? Cum e hotelul ? Cum e vremea la jumatatea lui septembrie ? Se mai poate face baie in Mediterana ?  B)

#7
floterminator

floterminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.03.2008
Am fost anul trecut in Barcelona dar n-am stat la hotelul Onix Rambla..iti pot spune ca in sept faci baie lejer in Mediterana...e super calda apa....punctul forte al Barcelonei sigur nu e plaja...in rest e un oras de legenda.....sunt de invidiat cei ce traiesc acolo..

#8
dana96

dana96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 16.04.2009
In august mergem in Barcelona pentru 5 zile si as fi vrut sa ajungem neaparat si la Port Aventura. Am inteles ca avand bilet la bus-ul turistic din Barcelona beneficiezi de o reducere de 50 % la biletul de intrare in Port Aventura. Nu am gasit insa Port Aventura in lista obiectivelor cu discount si nu sunt chiar convinsa ca asa este. Ma poate ajuta cineva cu o informatie mai sigura? Si daca de ex. achizitionez bilet pentru bus-ul turistic pentru 15 si 16 august, pot intra cu reducere in parc numai intr-una din aceste zile? Va multumesc anticipat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate