Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

HORIZON 2205SW-TD

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
up?

#20
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
De ce nu il conectezi pe DVI?

#21
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
o sa-l conectez si pe dvi, insa mi-ar place sa stiu daca pot pune in ordine posturile si daca le pot denumi..

#22
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Nu stiu asta , eu il am pe cel simplu fara tunner. Imaginea se vede mult mai bine pe DVI , e pacat sa il ai si sa nu te folosesti de digital.

#23
metar

metar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.06.2003

 tkd29, on Jul 20 2008, 10:09, said:

Nu stiu asta , eu il am pe cel simplu fara tunner. Imaginea se vede mult mai bine pe DVI , e pacat sa il ai si sa nu te folosesti de digital.

Faza e ca acest monitor, nu are DVI. Nici in specificatiile lui nu se egaseste, si nici pe al meu de acasa nu vad intrarea DVI. Faceti lumina va rog :P

#24
Caesar

Caesar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 09.09.2002
salutare
tocmai am achizitionat si eu acest model (2205sw-td).
am avut un 2206 si am fost f multumit. am reusit sa'l vand si sa'mi iau cu o dif de 200 lei pe cel cu tuner
inca nu am incercat tuner'ul dar am vazut la o firma pe post de tv si m'a impresionat.
o prima problema pe care o am este faptul ca permanent se aude un vasait in boxe (atunci cand e in mod noraml, fara sunete: muzica, filme etc). e f derajant, dar sper sa'i dau de capat. am inchis si microfonul, deoarece am banuit ca face microfonie, dar la fel face. daca dau volumul de la monitor mai incet se pare ca dispare (sub 50%)
o alta chestie pe care trebuie sa o rezolv e luminozitatea. e prea "orbitor". am un gf 7300gt cu 512mb si la monitor vede plug and play.
initial am vrut sa'mi iau (pe langa monitorul 2206) un tuner stand'alone, dar m'am gandit ca iar un echipament in plus si fire e cam derajant. plus ca pe acesta daca e sa'mi schimb pc'ul cu un laptop il pot folosi ca tv lcd "lipit" pe perete
in concluzie o alegere buna

#25
goodfero

goodfero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.09.2008

 Caesar, on Jan 8 2009, 18:55, said:

salutare
tocmai am achizitionat si eu acest model (2205sw-td).
am avut un 2206 si am fost f multumit. am reusit sa'l vand si sa'mi iau cu o dif de 200 lei pe cel cu tuner
inca nu am incercat tuner'ul dar am vazut la o firma pe post de tv si m'a impresionat.
o prima problema pe care o am este faptul ca permanent se aude un vasait in boxe (atunci cand e in mod noraml, fara sunete: muzica, filme etc). e f derajant, dar sper sa'i dau de capat. am inchis si microfonul, deoarece am banuit ca face microfonie, dar la fel face. daca dau volumul de la monitor mai incet se pare ca dispare (sub 50%)
o alta chestie pe care trebuie sa o rezolv e luminozitatea. e prea "orbitor". am un gf 7300gt cu 512mb si la monitor vede plug and play.
initial am vrut sa'mi iau (pe langa monitorul 2206) un tuner stand'alone, dar m'am gandit ca iar un echipament in plus si fire e cam derajant. plus ca pe acesta daca e sa'mi schimb pc'ul cu un laptop il pot folosi ca tv lcd "lipit" pe perete
in concluzie o alegere buna

salut!

o rugaminte: imi poate spune cineva dimensiunile acestui tv (lungime x inaltimea). inainte sa-l iau as vrea sa ma asigur ca mi se incadreaza si pe nici un site nu apar aceste dimensiuni.

Multumesc!

#26
darxide

darxide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 06.10.2007
Am patit-o azi. Am dat comanda si eu la emag pt monitoru asta. Ma duc azi sa il ridic (nu am vrut livrare la domiciliu chiar daca e gratis tocmai ca sa ma uit eu, sa ii fac test, sa vad daca are pixeli defecti). Ma duc cu el la bancu de probe si mi-l conecteaza la pc. Nici o problema, nu aparea vreun pixel defect. Zic, sa-l bage la loc si plec acasa. Aici il desfac si primu lucru care imi sare in ochii, nici urma de telecomanda...Ma rog, cand eral la "probe" am uitat sa ma uit dupa accesorii :(. zic n-are nimic, ii sun sa vad ce spun. Ii anunt, imi spun ca or sa verifice si ma contacteaza ei. Complet, necomplet, hai sa vedem cum merge. Toate bune pana cand dau sa bag cablu tv....WTF?!...nicaeri port pentru asa ceva. Vedeam rosu in fata ochilor, asa ca i-am sunat din nou, si mi-au zis sa fac o reclamatie scrisa (mail) cu toate problemele. Am scris mail, m-au anuntat ca s-a inregistrat, iar acum astept sa vad raspunsul. Oricum maine dupa-masa ma prezint acolo. SPer sa se rezolve. Am o vaga banuiala ca mi-au pus modelul fara tunner :(. Revin cu impresii in caz ca toate se rezolva

Edited by darxide, 09 September 2009 - 18:27.


#27
darxide

darxide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 06.10.2007
Momentan mi-au dat banii inapoi. avea un defect din fabrica, nu avea mufa, chiar daca avea tvtunner-ul. Ma rog, o sa vad ce iau pana la urma :(.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate