Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

"supradoza" de Distonocalm !

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
ssorinn

ssorinn

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.01.2007
Acum 15 minute fratele meu a primit un telefon de la o prietena, aceasta spunandu-i ca vrea sa scape de "tot"  :o si prin urmare a luat 10 pastile Distonocalm si a baut  jumatate de sticla de whiskey, plus cate un pic din diverse tarii (gen coniac, tuica).
Deja parintii fetei au fost contactati, ea aflandu-se in prezent la spital. Spuneti-mi si mie, ce efect ar avea asupra organismului, cat de periculoasa este o asemenea doza de Distonocalm combinata cu alcool (si inca cat). Multumesc anticipat.

#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
daca e la spital, va fi ok, fara alte probleme. O sa doarma bine, de tensiune se ocupa medicii, stai linistit. Sugerez un pic de consiliere, dupa ce-si revine. Pentru toti cei implicati, inclusiv familia si prietenul tau.

Edited by adadoi, 25 September 2007 - 13:29.


#3
ssorinn

ssorinn

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.01.2007

 adadoi, on Sep 25 2007, 13:28, said:

daca e la spital, va fi ok, fara alte probleme. O sa doarma bine, de tensiune se ocupa medicii, stai linistit. Sugerez un pic de consiliere, dupa ce-si revine. Pentru toti cei implicati, inclusiv familia si prietenul tau.
daca nu ar fi dus-o ai ei la spital, ce s-ar fi putut intampla?  :confuzzled:

#4
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Spume la gura, tremurici, dardaiala, bla bla... Ii suna cucul :D

#5
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

 ssorinn, on Sep 25 2007, 14:10, said:

Acum 15 minute fratele meu a primit un telefon de la o prietena, aceasta spunandu-i ca vrea sa scape de "tot"  :o si prin urmare a luat 10 pastile Distonocalm si a baut  jumatate de sticla de whiskey, plus cate un pic din diverse tarii (gen coniac, tuica).
Deja parintii fetei au fost contactati, ea aflandu-se in prezent la spital. Spuneti-mi si mie, ce efect ar avea asupra organismului, cat de periculoasa este o asemenea doza de Distonocalm combinata cu alcool (si inca cat). Multumesc anticipat.
ce vrajeala! daca vrei sa "scapi de tot" nu te apuci sa suni in stanga si in dreapta sa spui ca te omori... cred ca a baut ca scroafa si trebuia sa gaseasca o justificare!

#6
santieco

santieco

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 334
  • Înscris: 16.08.2003
Nu cred ca trebuie sa folosim termene ca "scroafa" dar sigur fata a vrut sa atraga atentia si nimic mai mult...altfel lua 50 de pastile de distonocalm si se inchidea in baie si nu spunea la nimeni...parerea mea

#7
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
adica am dreptate!

#8
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
alcoolul pe care l-a baut, daca e adevarat ce a spus, e mai periculos decat 10 pastile de distonocalm. Ar fi dormit pana poimaine, eventual ii scadea tensiune si pulsul foarte mult, probleme de vedere, greturi, dificultati la inghitit si/sau coma alcoolica in cel mai rau caz. Nu patea mare lucru, nu-i nici ea foarte convinsa ca vrea sa se sinucida, dar trebuie avut grija.

#9
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
...o tampa mai putin
selectie naturala, ce poate sa isi invete asemenea femeie viitoarele progenituri?

Edited by aeon, 25 September 2007 - 15:25.


#10
ssorinn

ssorinn

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.01.2007
am aflat acum, tipa e inca la spital, doarme dusa. poate se trezeste pana maine.

#11
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
350ml whisky+alte tarii... ce panarama de fufa! si n-are aproape nimic... asta este "alcoolista" profesionista!

#12
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Nu știți de ce e în stare o femeie rănită pentru a-și satisface viciul...

#13
new_master

new_master

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.09.2007

 naughtydream01, on Sep 26 2007, 11:20, said:

Nu știți de ce e în stare o femeie rănită pentru a-și satisface viciul...

Tu de exemplu, de ce ai fi in stare sa-ti satisfaci viciile ?
Nu te intreb ce vicii ai, ca sunt evidente... conform avatarului.

#14
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

 new_master, on Sep 26 2007, 11:29, said:

Tu de exemplu, de ce ai fi in stare sa-ti satisfaci viciile ?
Nu te intreb ce vicii ai, ca sunt evidente... conform avatarului.
Păi, de exemplu, ca să nu intru-n sevraj, conform avatarului, aș mai citi câte-o carte, m-aș mai uita la un film bun, i-aș spune lu cretinulforumurilor să nu mai dezmembreze dobitoci...
Dar, o, vai, ah, uneori uit să cumpăr distonocalm...

#15
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
cata bravura cand esti anonim pe internet...
normal ca a vrut sa fie remarcata si normal ca a sperat sa fie cineva sa o salveze, dar nu e mai bine asta decat sa se sinucida ? daca era prietena/sora/fratele/mama/etc, mai gandeati la fel ?

#16
new_master

new_master

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.09.2007

 naughtydream01, on Sep 26 2007, 11:33, said:

Păi, de exemplu, ca să nu intru-n sevraj, conform avatarului, aș mai citi câte-o carte, m-aș mai uita la un film bun, i-aș spune lu cretinulforumurilor să nu mai dezmembreze dobitoci...
Dar, o, vai, ah, uneori uit să cumpăr distonocalm...


Doar atat sa fie in stare o femeie ranita ?
Si care incepusem sa ma tem... cand am citit postul tau de mai sus...

E clar, vorbe femeiesti...

#17
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

 zuppy, on Sep 26 2007, 11:40, said:

cata bravura cand esti anonim pe internet...
normal ca a vrut sa fie remarcata si normal ca a sperat sa fie cineva sa o salveze, dar nu e mai bine asta decat sa se sinucida ? daca era prietena/sora/fratele/mama/etc, mai gandeati la fel ?
NU!

#18
Wolf46

Wolf46

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 27.06.2007

 santieco, on Sep 25 2007, 14:58, said:

Nu cred ca trebuie sa folosim termene ca "scroafa" dar sigur fata a vrut sa atraga atentia si nimic mai mult...altfel lua 50 de pastile de distonocalm si se inchidea in baie si nu spunea la nimeni...parerea mea
Nu trebuie sa fii un mic geniu ca sa stii ca majoritatea sinucigasilor dupa ce isi dau seama ca vor muri, regreta si incearca cu disperare sa se salveze, e vorba despre instinctul de supravietuire care se activeaza in acele momente. Chiar daca ar fi facut totul ca sa atraga atentia (comportamentul feminin se caracterizeaza si prin nevoia de a primi atentie) este din cauza unei instabilitati emotionale, care se trateaza prin consiliere cum zicea cineva.
Si chiar daca gestul ar fi motivat de cine stie ce sentimente meschine, tot nu e suficient sa doresti moartea cuiva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate