Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Persoana Fizica Autorizata

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
397 replies to this topic

#397
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
evident ca nu bagi in contabilitate. eu pun totusi comisionaele bancii aferente operatiunii :D sa mearga pe cheltuieli.
documentul justificativ e extrasul de cont (pe care btw, ti-l scoti lunar, e stampilat semnat de banca, blabla. le explici frumos la aia de la ghiseu ca iti trebuie extras de cont lunar, cu toate operatiunile pe toate conturile ca iti trebuie la contabilitate. si o sa ai extrase pe care apar conturi fara operatiuni (daca ai valuta, stuff like that). in mod normal ar trebui sa stie ei ce sa iti dea, dar sa casti ochii, ca am patit-o si eu ca desi merg la ghiseu ala de aproape 1 an, la aceeasi tipa, mi-a dat de 2 ori extras aiurea :) )

#398
kgyula

kgyula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 28.07.2006

 ciuly, on Feb 4 2009, 23:43, said:

evident ca nu bagi in contabilitate. eu pun totusi comisionaele bancii aferente operatiunii :D sa mearga pe cheltuieli.
documentul justificativ e extrasul de cont (pe care btw, ti-l scoti lunar, e stampilat semnat de banca, blabla. le explici frumos la aia de la ghiseu ca iti trebuie extras de cont lunar, cu toate operatiunile pe toate conturile ca iti trebuie la contabilitate. si o sa ai extrase pe care apar conturi fara operatiuni (daca ai valuta, stuff like that). in mod normal ar trebui sa stie ei ce sa iti dea, dar sa casti ochii, ca am patit-o si eu ca desi merg la ghiseu ala de aproape 1 an, la aceeasi tipa, mi-a dat de 2 ori extras aiurea :) )

apropo de online banking (si de self bankul de la ING)

extrasele generate de homebank (adica internet banking) in excel / pdf whatever nu-s bune ?
tot asa, cum sta treaba cu extrasul listat la selfbank (multimat ING) ? e listat la banca, dar de aparat si n-are stampila stuff ....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate